Cts. Tem 20th, 2019

Ekipler Nisa bebek için seferber oldu

BİNGÖL (AA) – Bingöl'de kar nedeniyle yolu kapanan köyde rahatsızlanan 1 yaşındaki Nisa Gürçay, UMKE ve ekiplerinin çabası sonucu hastaneye ulaştırıldı.

Alınan bilgiye göre, Valilik koordinesinde çalışmalarını yürüten İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Komuta Kontrol Merkezine ulaşan Nursel Gürçay, kızı Nisa'nın hasta olduğunu ve 2 gündür yüksek olan ateşini düşüremediklerini belirterek yardım talebinde bulundu.

Bunun üzerine merkeze bağlı Gökçeli köyü Havar mezrasında bulunan Nisa bebek, ekiplerce yürütülen 2 saatlik çalışmanın ardından Bingöl Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesine ulaştırıldı.

Yüksek ateş şikayetiyle hastaneye kabul edilen Nisa bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

 • Bingöl'de ekipler 6 hasta için seferber oldu
 • BİNGÖL (AA) – Bingöl'de yolu kar nedeniyle kapanan merkez ve Karlıova ilçesine bağlı bazı köylerde rahatsızlanan 6 kişi AFAD, UMKE ve 112 Acil Servis ekiplerinin çabası ile hastaneye ulaştırıldı.
  Türkiye'yi etkisi altına alan kar Bingöl'de yaşamı olumsuz etkiledi.
  Kapalı köy yollarının ulaşıma açılması için ekiplerce çalışma yürütülürken gelen ihbarlar doğrultusunda hastaların da hastanelere ulaştırılmasına çalışılıyor.
  Bu kapsamda Bingöl'de

 • Bingöl'de ekipler Suriyeli bebek için seferber oldu
 • BİNGÖL (AA) – Bingöl'ün Genç ilçesinde yolu kar dolayısıyla kapanan mezrada rahatsızlanan Suriyeli 14 aylık Usame Matar, UMKE ve 112 Acil Servis ekiplerinin çalışmaları sonucu hastaneye yetiştirildi.
  Yeniyazı köyüne bağlı Fırat mezrasında oturan Suriyeli aile, 14 aylık oğulları Usame Matar'ın rahatsızlanması üzerine telefonla İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Komuta Kontrol Merkezinden yardım talep etti.
  Bunun üzerine bölgeye