Sal. Tem 16th, 2019

Elveren duayenler bu sergide buluştu

ANKARA (AA) – Türk resmin sanatının önde gelen 7 isimiyle onların yetiştirdiği ressamların eserleri, "Sanatın 7 Eli" sergisinde izlenime sunuldu.

'de açılan sergi, Lütfü Günay, Adnan Çoker, Mustafa Ayaz, Tomur Atagök, Süleyman Saim Tekcan, Ergin İnan, Güler Akalan ile onların yetiştirdiği 20 ressama ait tablolara ev sahipliği yapıyor.

Proje Koordinatörlüğünü Nuray Karabulut'un yaptığı sergide, Türk resim sanatına eserleri ve yetiştirdikleri sanatçılarla katkı sunmuş bu 7 ressamın el kalıplarından yapılmış heykeller de yer alıyor.

Sergide, sanatçılarla atölyelerinde yapılan söyleşilere ilişkin görüntülerin yer aldığı bir belgesel de sanatseverlerin izlenimine sunuluyor.

"Sanatın 7 Eli" sergisi, 2 Haziran'a kadar ziyaret edilebilecek.

 • CerModern sezonu Eren Eyüboğlu ile açacak
 • ANKARA (AA) – Başkentin en önemli modern sanat merkezlerinden biri olan CerModern, yeni sezona Eren Eyüboğlu'nun şimdiye kadar açılmış en kapsamlı sergisi olan "Eren Eyüboğlu -Yaşamı ve İşleri" ile başlayacak.
  CerModern'den yapılan yazılı açıklamaya göre, 5 Ekim'de açılacak "Eren Eyüboğlu -Yaşamı ve İşleri" sergisi, 10 Mart'a kadar CerModern Ana Galerisi'nde ziyaret edilebilecek.
  Küratörlüğünü CerModern Sanat Programları

 • Aylın Örek retrospektif sergisiyle başkentte
 • ANKARA (AA) – Kıbrıs Türk toplumunun öncü sanatçılarından olan Aylın Örek, 1960'lardan bugüne kadarki sanat yolculuğunu 100 eserle başkentli sanatseverlerle buluşturacak.
  CerModern ve Art Gallery Cyprus iş birliğiyle gerçekleştirilecek, küratörlüğünü Ahmet Savaş Kale'nin üstlendiği sergi 21 Kasım-15 Ocak'ta ziyaret edilebilecek.
  1941 yılında Lefkoşa'da doğan Örek, resimlerinde biçim ve benzetmelerinde Kıbrıs kültürünü masalsı bir dille betimliyor,