Enderunlu öğrencilerden karantina günlerinde örnek davranış

İSTANBUL (AA) – Bağcılar Belediyesi Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi öğrencileri, karantina günlerini kodlama çalışmaları, masa tenisi ve el becerisi etkinlikleriyle değerlendiriyor.

Bağcılar Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (kovid-19) nedeniyle eğitime ara verilmesi ve zorunlu olmadıkça dışarı çıkılmaması uyarıları, ebeveynler kadar çocukları da etkiledi.

Eğitim dönemi boyunca çalışmalarıyla yer aldıkları her platformda başarılara imza atan Bağcılar Belediyesi Enderun Yetenekli Çocuklar Merkezi öğrencileri, karantina altında bulundukları evlerini de bilim ve eğlence merkezine çevirdi.

Miniklerden kimi yemek masasında kardeşiyle masa tenisi oynayarak kimi de resim yaparak ve kağıttan maskeler yaparak eğlenceli vakit geçirirken, bazı minikler ise renkli volkanik patlama deneyleri, bilgisayarda kodlama çalışması, dürbün yapımı gibi bilimsel çalışmalar gerçekleştirdi.

Oyun ve faaliyetlerini "hayat eve sığar" sloganıyla sosyal medyadan paylaşan çocuklar "canım sıkılıyor" diyen akranlarına da örnek oldu.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, zamanlarını güzel değerlendirdikleri için tebrik ettiği Enderunlu öğrencileri evde kalmaya ve bol bol kitap okumaya davet etti.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji'nin kodlama eğitimleri, 13 Mart Cumartesi günü başlayacak.

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji'nden yapılan açıklamaya göre, "Nereden başlasam?" diyenler için DogaTech Kodlama eğitimi, programlama bilgisine güvenenler için ise DogaTech Riders eğitimi, İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji bilişim teknolojileri ve yazılım öğretmenleri tarafından verilecek.

DogaTech Riders, bir online kurs ve programlama yeteneğini robotlarla geleceğin dünyasına taşıyor. Bu eğitim, programlama ve robotikte yeteneği olan herkese açık olacak. Python, robotik, matematik ve fizik içeriklerinden oluşuyor. Programlama bilgisi temeli olan, kendisini Python programlama dilinde ve robotik dünyasında geliştirmek isteyen katılımcılar, bu eğitimle robotik dünyasına da giriş yapacak.

7 ila 16 yaş arasındaki çocuklara oyunlaştırma ile kodlama öğretmeyi amaçlayan eğitim programı, Kodris platformu üzerinden yapılacak ve toplam 15 hafta sürecek. Online eğitimleri tamamlayan herkes, İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji ve Kodris onaylı başarı sertifikası almaya hak kazanacak.

– Eğitim tamamlandığında online robot yarışması gerçekleştirilecek

Eğitim tamamlandığında online bir robot yarışması yapılacak. Eğitime katılım gösteren herkese İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji ve Acrome Robotics onaylı başarı sertifikası verilecek.

DogaTech Kodlama eğitimi ile ilkokul öğrencileri blok tabanlı, ortaokul öğrencileri ise Python programlama dilini öğrenme fırsatı bulacak.

İki farklı seviyede sunulacak kodlama eğitimi, 13 Mart Cumartesi günü başlayacak.