Enerya Enerji Antalya'da 110 mahallede 176 bin aboneye ulaşacak

ANTALYA (AA) – Enerya Enerji'nin Antalya, Aydın, Denizli ve Erzincan'dan Sorumlu Bölge Direktörü Mehmet Akif Tulukcu, Antalya'da 400 bin hanede 160 bin aboneye hizmet verdiklerini belirterek, "Antalya’da doğal gaz konforunu tercih edenlerin sayısı her geçen gün artıyor. 2021 yılı sonuna kadar 176 bin aboneye ulaşmayı hedefliyoruz." ifadesini kullandı.

Tulukcu, yaptığı açıklamada, Enerya Enerji'nin Antalya'da 104 mahallede kesintisiz hizmet verdiğini aktardı.

Enerya'nın 2021 sonuna kadar 180 bine yakın aboneye hizmet vermeyi hedeflediğini kaydeden Tulukcu, "Antalya’da 2020 sonu itibarıyla yaklaşık 400 bin hanede 160 bin aboneye hizmet veriyoruz. Antalya’da doğal gaz konforunu tercih edenlerin sayısı her geçen gün artıyor. 2021 yılı sonuna kadar 176 bin aboneye ulaşmayı hedefliyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Tulukcu, Antalya'da doğal gaz çalışmaları kapsamında temmuz sonu itibarıyla 32,4 milyon lira tutarında yatırım yapıldığını ifade ederek, hizmet verdikleri kentlerde doğal gaz konforunu ve ekonomik faydalarını yaygınlaştırmak için çalışmalarını sürdürdüklerini bildirdi.

Devam eden çalışmalar hakkında da bilgiler veren Tulukcu, şunları kaydetti:

"2021 sonu itibarıyla şebekemizi 2 bin 241 kilometreye çıkarmayı, toplamda 110 mahalleye ve 176 bin aboneye ulaşmış olmayı hedefliyoruz. Ayrıca 2020'de pandemiye rağmen çalışmalarımızı kesintisiz sürdürürken, Kepez, Muratpaşa, Konyaaltı, Serik ve Döşemealtı’nda yeni yatırımlarımızla Antalya halkını doğal gaz konforuyla buluşturmaya devam ettik. 2021’de ise Korkuteli’nde başlayan imalat çalışmalarıyla birlikte doğal gaz dağıtım ağımız her geçen gün büyüyor."

Tulukcu, Korkuteli bölgesinde bu sene 11,02 kilometre çelik, 54,63 kilometre polietilen ve 27,6 kilometre servis hattı olmak üzere toplam 93,25 kilometre şebeke imalatı için çalışmalarına devam ettiklerine dikkati çekerek, eylül itibarıyla Korkuteli’de doğal gaz kullanımını başlatmayı hedeflediklerini aktardı.

Enerya, Korkuteli’nde yıllık 10 milyon metreküp doğal gaz hacmi ile 2021’de toplam 7 bin aboneye hizmet vermeyi hedefliyor. Yapılacak şebeke ile Korkuteli’nde 5 mahalle hizmet kapsamına alınırken, Uzunoluk, Kiremitli, Karşıyaka, Yeni, Aşağıpazar mahallelerinde toplam 11 bin 135 haneye ulaşılması hedefleniyor.

– Doğal gaz ev ekonomisine katkı sağlıyor

Tulukcu, Antalya gibi ılıman iklimin hakim olduğu bölgelerde alternatif ısınma yöntemlerinin sıkça tercih edildiğini belirterek, "Aslında tüketiciler doğal gaz konforunu ve alternatif ısınma yöntemlerine göre çok daha tasarruflu olduğunu gördüklerinde doğal gaz kullanımına olumlu yaklaşıyorlar. Bölge halkına doğal gazı anlatmak, kullanım rahatlığı ve doğal gaz ile ev ekonomisine sağlanan katkı hakkında tüketiciyi bilgilendirmek gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Antalya’da doğal gazsız ev kalmasın amacıyla çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Tulukcu, şunları kaydetti:

"Enerya, doğrultuda bağlantı bedeline 5 taksit uygulaması ile doğal gaza geçiş sürecini kolaylaştırıyor. Bunun yanı sıra kurumsal çözüm ortağı VakıfBank ile doğal gaz dönüşümü yaptırmak isteyenlere özel, avantajlı bireysel kredi kampanyası kullanıcılara sunuluyor. Aboneler, VakıfBank’tan, 36 ay vadeli kredi kullanma fırsatı sağlayan kampanyadan yararlanabiliyor. Tüm çalışmalar daima müşteri odaklı yürütülüyor. Müşteri memnuniyetini yüzde 100’e çıkarmak temel önceliklerimizden birisi."

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

ANTALYA (AA) – Antalya, kongre turizminde yıl sonuna kadar 138 organizasyona ev sahipliği yapacak.

Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) Başkanı Yeliz Gül Ege, Ekonomi Muhabirleri Derneği üyeleriyle bir araya geldi. Antalya’da tarihi ve kültürel değerler, turizm, endemik bitki türleri, coğrafi işaretli ürünler başta olmak üzere yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi veren Ege, kentin her alanda çok önemli değerlere sahip olduğunu söyledi.

Ege, Antalya’nın ılıman iklim yapısı, ulaşım olanakları, altyapı, tesis ve hizmet kalitesi, alanında eğitimli ve nitelikli iş gücü, yıllar içinde gelişen organizasyon tecrübesi ve 230 bin koltuk kapasitesi ile kongre turizminde öne çıkan bir destinasyon olduğunu bildirdi.

Ege, Antalya’nın Uluslararası Kongre ve Konferans Şirketleri Birliği (ICCA) 53. Genel Kurulu, NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı, B20 – G20 Zirveleri ve ICCA Mediterranean Chapter’in de yer aldığı, oldukça önemli etkinliklerin ev sahipliğini başarıyla gerçekleştirdiğini kaydetti.

Kongre turizminin, turizm faaliyetlerinin 12 aya yayılmasının yanı sıra sağladığı yüksek gelir bakımından da önemli olduğunun altını çizen Ege, şunları söyledi:

“Kongre, sempozyum, toplantı gibi etkinlikler, kentimizde sürdürülen ya da güçlü potansiyeli bulunan diğer turizm faaliyetlerinin geliştirilerek yaygınlaşmasına da katkıda bulunmaktadır. Antalya’da 2019 yılında 115 kongre, 2020 yılında 37 kongre düzenlendi. Bu yıl 8 ayda 123 kongre yapıldı ve yıl bitimine kadar toplamda 138 kongre gerçekleştirilmesi planlanmakta. 2020 yılında Türkiye’ye gelen her turist ortalama 762 dolar harcadı. 2023’te turist başına bin dolar gelir hedefini, kongre turizmi endüstrisinde atakla yakalayacağız. Çünkü üst segment turisti büyük kongreler getirecek.”

Muhabir: Hatice Özdemir Tosun

İSTANBUL (AA) – Koçtaş, lojistik şirketi DHL Supply Chain ile dağıtım iş birliğine giderek "Koçtaş Kapımda" uygulamasını hayata geçirdi.

Şirket açıklamasına göre, Koçtaş'ın dijital kanalları olan "koctas.com.tr", Koçtaş mobil uygulaması ve mağazalardaki hızlı sipariş ekranlarından (kiosk) alışveriş yapanlar, ürünlerini "Koçtaş Kapımda" ile hızla ve hasarsız bir şekilde teslim alıyor. "Koçtaş Kapımda" ilk olarak İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Muğla, Antalya ve İzmit'te hizmet veriyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Koçtaş Ticari Gruptan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mert Kesimer, özellikle pandemi döneminde müşterilerinin online alışverişe yöneldiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Bu noktada biz de Koçtaş olarak müşteri deneyimi, dijitalleşme, tedarik zinciri, lojistik ağı ve verimlilik çalışmalarımıza ve yatırımlarımıza hız verdik. Dijital platformlarda müşterilerimize pürüzsüz bir alışveriş deneyimi sunmak için yatırımlarımızı aralıksız sürdürdük. Bu dönemde kargo ve lojistik hizmetleri hiç olmadığı kadar önemli bir noktaya geldi. Müşteri odaklı yaklaşımımızla hızlı ve sorunsuz teslimat yapmak için DHL Supply Chain ile dağıtım iş birliğine başladık ve 'Koçtaş Kapımda' uygulamasını devreye aldık. Artık dijital kanallarımızdan satılan tüm ürünlerin teslimatı Koçtaş Kapımda ile gerçekleşiyor. Bu hizmetimiz ile birlikte teslimat performansımızı yüzde 100'e ulaştıracağız."

DHL Supply Chain Türkiye İş Geliştirme Direktörü Ömür Özkardeşler de "Son dönemde e-ticaret hacmindeki artış ve yaşanan dalgalanmalar, tedarik zinciri süreçlerinde, müşteri beklentilerinin merkezde olduğu farklı çözüm ihtiyaçlarını doğurdu. Bu kapsamda iş ortağımız Koçtaş ile birlikte oluşturduğumuz e-ticaret dağıtım modeliyle dijital satış kanalı teslimatlarının müşteri beklentilerine uyumlu olarak sağlanmasını garanti altına aldık. Bu anlamda müşterilerimizin ve onların müşterilerinin memnuniyetlerini ön planda tutarak güçlü altyapımızla sürdürülebilir çözümler üretmeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.