Çar. Haz 19th, 2019

Engelli ikizlerin “operasyona çıkma” hayali gerçek oldu

– Afyonkarahisar’da polis olarak operasyona çıkma hayali kuran bedensel engelli ikizler, İl Emniyet Müdürünün talimatıyla polis otosuna bindirilerek senaryo gereği gerçekleştirilen operasyona katıldı

AFYONKARAHİSAR (AA) – 'da polis olarak operasyona çıkma hayali kuran bedensel ikiz kardeşler, Yunus timlerin kullandığı motosikletle senaryo gereği gerçekleştirilen operasyonda yer aldı.

Bayraktepe İlkokulu 4. sınıfta okuyan ve evde eğitim gören bedensel engelli ikiz kardeşler Selami ile Mehmet Baş, "Arka Sokaklar" adlı televizyon dizisinde polis rolünde operasyona çıkma hayallerini öğretmenleri Rabia Ören'e anlattı. Ören, öğrencilerinin bu isteklerini Okul Müdürü Murat Turan'a iletti.

Turan da Polis Haftası dolayısıyla, Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürü Mustafa Yüksel'i ikiz kardeşlerle ziyaret etti.

Bedensel engelli kardeşler, ziyarette Yüksel'e hayallerini anlattı. Öğrencileri dinleyen Yüksel, İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız'ın talimatıyla, Afyonkarahisar'da polis ağabeyleri ile bir operasyona katılabileceklerini söyledi.

Aldıkları habere çok sevinen Selami ve Mehmet Baş kardeşler, önce müdürlüğün önündeki Yunus timlerinin kullandığı motosiklete binerek şiir okudu.

Daha sonra polis aracıyla kent merkezinde senaryo gereği gerçekleştirilen bir operasyona katılan kardeşler, yaşadıkları güzel anlardan dolayı Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız, Asayiş Şube Müdürü Mustafa Yüksel ile polis ekiplerine teşekkür etti.

  • Engelli aile için “kimlik kartı” seferberliği
  • AFYONKARAHİSAR (AA) – Afyonkarahisar'da, sağlık sorunlarından dolayı kimlik kartlarını yenilemekte problem yaşayan engelli baba ve oğlu için İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü personeli seferber oldu.
    Merkeze bağlı Kışlacık köyünde yaşayan görme engelli Halil Demir ile işitme engelli, obezite ve KOAH hastası babası Eyüp Demir (88), yeni kimlik kartı çıkarmak istediklerini ancak sağlık sorunları olduğunu Nüfus

  • Liselilerden engelli emekli öğretmene akülü araç

  • – Afyonkarahisar’da lise öğrencileri, topladıkları parayla aldıkları akülü aracı engelli emekli öğretmene hediye etti