Erzurum Valisi Okay Memiş'ten “sanatçı İbrahim Erkal herkesin gönlünde taht kurdu” açıklaması

ERZURUM (AA) – Erzurum Valisi Okay Memiş, vefatının üçüncü yıl dönümünde eşi Filiz Erkal'ı arayarak sanatçı, söz yazarı, besteci ve oyuncu İbrahim Erkal'ı andı.

Erzurum Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Erzurumlu sevilen ses sanatçısı İbrahim Erkal, vefatının üçüncü yılında sevenlerince unutulmadı.

Erkal'ın binlerce hayranı, seslendirdiği şarkıları duygu dolu sözlerle sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Erzurum Valisi Memiş de Erkal'ı vefatının üçüncü yıl dönümünde yad ederek, eşi Filiz Erkal ile telefonda görüştü.

Telefonda Filiz Erkal'a İbrahim Erkal'ı rahmetle andığını söyleyen Memiş, "İbrahim Erkal hangi görüşten olursa olsun 7’den 70’e herkesin gönlüne taht kurmuş önemli bir sanatçı. Biz İbrahim Erkal'ın ismini hep yaşatmak istiyoruz." ifadesini kullandı.

Memiş, görüşme sonrası Erkal'ın Erzurum’un önemli bir değeri olduğunu belirterek, sanatının yanında Erkal'ın kişiliği ile de yerinin asla doldurulamayacağını vurguladı.

Yaklaşık 1,5 yıldır görev yaptığını Erzurum'a gelmeden önce de Erkal'in şarkılarını severek dinlediğini anlatan Memiş, Erzurum'a gelince Erkal'ı herkesin sevdiğini bir kere daha anladığını sözlerine ekledi.

Benzer Haber:  Erzurum Büyükşehir Belediyesi ile Atatürk Üniversitesinden "milli yazılımcı" hamlesi

#Canlı: #CumhurbaşkanıErdoğan, Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi’nin açılış töreninde konuşuyor https://youtu.be/8q0JmSYG2GM

#Canlı: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi’nin açılış töreninde konuşuyor https://www.pscp.tv/w/1ynJOplbWoWxR

Sağlık Bakanı Koca: "Her geçen gün güçlenen sağlık sistemimiz, 21. yüzyıl dünyasında Türkiye'nin adını sağlık ülkesi olarak yazdıracaktır."

Sağlık Bakanı Koca: "(Kovid-19 salgını) Tehlike henüz geçmiş değil. Bir süre daha tedbirlerimize devam etmek zorundayız."

Koca: "Bu hastaneler, sadece afet ve salgın durumlarında kapısını açıp sonra devre dışı olan mekanlar olarak tasarlanmadı, kalıcı olarak inşa edildi."

Sağlık Bakanı Koca: "Kovid-19 pandemisi, sağlığa yapılan yatırımların ne kadar yerinde olduğunu her zamankinden daha fazla gösterdi."

Etiketler: