Eski TBMM Başkanı Yıldırım'dan gazilere ziyaret

ANKARA (AA) – Eski TBMM Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören askerleri ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Yıldırım, gazilerle yakından ilgilenerek, kendileriyle bir süre sohbet etti.

Geçmiş olsun dileklerini ilettiği gazilerin sağlık durumlarına ilişkin yetkililerden bilgi alan Yıldırım, hastanede tedavi gören vatandaşlara da ziyarette bulundu.

Yıldırım'a ziyaretinde Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl eşlik etti.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

TBMM (AA) – AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, TBMM iktidar kulisinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, “Meclis, TBMM Başkanlığı için seçimi sürecine girdi. Kimin olacağı merak konusu.” ifadesi üzerine Yıldırım, kulislerin hareketlendiğini, kendisi hakkında “Aday olacak, adaylığını açıklayacak.” söylentileri çıktığını anımsattı.

Binali Yıldırım, TBMM Başkanlığı için aday olmayacağını açıkladı.

Aday gösterilmesi halinde nasıl hareket edeceği sorusuna Yıldırım, “Aday olmayınca aday gösterilmez herhalde.” karşılığını verdi.

Meclis’in günü geldiğinde başkanını seçeceğini dile getiren Yıldırım, “Uygun görülen adayın da grubumuz olarak sonuna kadar yanında olacağız, destek olacağız. Kendim aday değilim.” dedi.

Binali Yıldırım, birkaç gündür gıyabında, “Aday. Çok istiyor. Geliyor, gidiyor.” değerlendirmeleri yapıldığını yineleyerek “Niyetimi örtülü şekilde ortaya koymam. Artık takvim de yaklaştı, piyasa hareketlendi. Bu açıklamayı yapma ihtiyacı duydum. Yarışacak arkadaşlara başarılar diliyorum.” diye konuştu.

AK Parti’de hiçbir zaman makam, mevki peşinde olmadığını, makamlardan güç almadığını, makamları güçlendirmenin temel ilkesi olduğunu vurgulayan Yıldırım, “Bundan böyle de ülkemizin, milletimizin geleceği için, iktidarımızın başarısı için, Cumhurbaşkanı’mız ve kabinesi için var gücümüzle çalışacağız.” ifadesini kullandı.

AFYONKARAHİSAR (AA) – Eski TBMM Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'i ziyaret etti.

Yıldırım, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Değerli başkanımız 31 Mart yerel seçimlerinde Afyonkarahisar'ın 'şehr-i emini' oldu ve belediye başkanı seçildi. Önceki belediye başkanımızdan bayrağı devraldı. Burhanettin Beyin bıraktığı görevleri ve yeni projeleri hayata geçirecek. Afyonkarahisar için 5 yıl güzel hizmetler yapacak. Buna yürekten inanıyorum ve üstün başarılar diliyorum." dedi.

Binali Yıldırım, Zeybek'in, göreve başlayalı bir yıl olmamasına rağmen belediyenin mali durumunu düzeltecek çok önemli adımlar attığını vurguladı.

Belediyenin borcunun tamamen kapandığını aktaran Yıldırım, şunları kaydetti:

"Bundan sonra şehrin daha da güzelleşmesi ve burada yaşayan hemşehrilerimin hayatının kolaylaştırılması için hem çevreci projeler, hem de altyapı ve ulaşım projelerini seri bir şekilde yapmaya devam edecek. Allah, yar ve yardımcısı olsun. Sayın Cumhurbaşkanımız, Afyonkarahisar Belediye Başkanımıza gerekli desteği eskiden olduğu gibi bundan sonra da vermeye devam edecektir. Afyonkarahisar milletvekillerimiz de şehir ve insanları için hizmetlerini sürdürecektir."

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Zeybek de Yıldırım'ın ziyaretinden dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, "Kendisi, İstanbul Belediyesi ve AK Parti iktidarları döneminde ülkemize yaptığı çalışmalarla tam bir hizmet adamıdır. Allah, kendisinden razı olsun. İnşallah, ülkemize daha hayırlı hizmetler yapmayı vesile etsin." ifadelerini kullandı.