Çar. Tem 24th, 2019

Eskişehir'den Hatay'a yardım tırı

– TÜMSİAD Eskişehir Şubesi, Beşir Derneği Eskişehir Şubesi ve Semerkand Vakfı iş birliğiyle toplanan insani yardım malzemeleri, Afrin bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere tır ile Hatay’a gönderildi

ESKİŞEHİR (AA) – Tüm Sanayici İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Eskişehir Şubesi, Eskişehir Şubesi ve Semerkand Vakfı iş birliğiyle toplanan insani yardım malzemeleri, Afrin bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere tır ile Hatay'a gönderildi.

Beşir Derneği Eskişehir Şubesi İl Temsilcisi Rıza Gürsoy, İlahiyat Camisi önünde tırın hareketinden önce yaptığı basın açıklamasında, yardım kampanyasını iş birliğiyle gerçekleştirdiklerini söyledi.

Gürsoy, toplanan insani yardım malzemelerini bölgeye göndermek üzere bir araya geldiklerini belirterek şöyle konuştu:

"Dünyanın neresinde bir mazlum varsa orada her an hazır bulunuyoruz. Suriye'nin içinde bulunduğu bu karmaşa döneminin başından beri, Beşir Derneği olarak bölgede 2 fırın ve 2 aşevi ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Suriye'de İdlib, Cerablus ve Azez'de 3 paylaşım mağazamız bulunuyor."

Kur'an-ı Kerim okunması ve yapılan duanın ardından yardım tırı, Hatay'a uğurlandı.

Törene Memur-Sen Eskişehir Temsilcisi Muammer Karaman, TÜMSİAD Eskişehir Şubesi Başkanı Ali Engiz ile vatandaşlar katıldı.

  • Beşir Derneği, Suriye'deki yardım faaliyetlerini sürdürüyor
  • İSTANBUL (AA) – Beşir Derneği, bağışçılarının desteğiyle Suriye'de birlik, kardeşlik ve insani yardım köprüleri kurmaya devam ediyor.
    Dernekten yapılan açıklamaya göre, Beşir Derneği, Suriye'de her gün on binlerce kişinin sıcak yemek ihtiyacını karşılayarak bölge halkının yaşadığı acıları bir nebze de olsa unutturmaya çalışıyor.
    Bölgede kalıcı bir aşevi ve yardım mağazaları kuran dernek, bölgede yaşayan ve

  • Beşir Derneği'ne izinsiz yardım toplama hakkı
  • – Gıdadan giyime, sağlıktan eğitime, barınmadan yakacağa, su kuyusundan sıcak yemeğe varana kadar birçok alanda uluslararası insani yardım faaliyetleri gerçekleştiren Beşir Derneği, İçişleri Bakanlığı’nın ilan ettiği izin almadan yardım toplayabilen dernekler listesinde yer aldı