Eskrim: Alt Yaş Flöre Açık Turnuvası Antalya'da başladı

ANTALYA (AA) – Türkiye Eskrim Federasyonu tarafından gerçekleştirilen 10, 12 ve 14 Yaş Altı Flöre Açık Turnuvası, Antalya'nın Manavgat ilçesinde başladı.

İlçedeki bir otelde düzenlenen turnuvada gazetecilere açıklama yapan Türkiye Eskrim Federasyonu Başkan Vekili Ahmet Hakan Hayber, sömestr tatilinde gelişim kampının ardından Flöre Açık Turnuvası Turnuvası'nı düzenlediklerini belirterek, turnuvaya 8 ilden 253 sporcunun katıldığını söyledi.

Turnuva sonrasında kılıç kategorisinde gelişim kampı ve ardından üç günlük kılıç müsabakalarının yapılacağını ifade eden federasyon başkan vekili Hayber, bu turnuvaya ise 14 ilden 333 sporcunun katılacağını belirtti.

Hayber, gelişim kampları ve turnuvalarla çocukların yarı yıl tatilini en iyi şekilde değerlendirmeyi amaçladıklarını vurgulayarak, "Temel hedefimiz, bu yaştaki sporcularımızla alt yapı oluşturmak. Bu sporcularımızı yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerine hazırlayarak, uluslararası turnuvalarda ülkemizi en iyi şekilde temsil etmelerini sağlamak istiyoruz." diye konuştu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

ANKARA (AA) – Türkiye Eskrim Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Nisanur Erbil, Deniz Selin Ünlüdağ, Aylin Çakır ve Maya Kerkeser’den oluşan Genç Kadınlar Kılıç Milli Takımı, tablo-16’da Kazakistan’ı 45-25, çeyrek finalde Bulgaristan’ı 45-39’luk skorla yenerek yarı finale yükseldi.

Yarı finalde karşılaştığı Güney Kore’ye 45-39 mağlup olan ay-yıldızlılar, 3’üncülük maçı için Romanya ile eşleşti. Bronz madalya karşılaşmasında Romanya’ya 45-40 yenilen mili takım, 4. oldu.

Murat Sarp Aşık, Tolga Aslan, Muhammed Furkan Kalender ve Ahmet Turgut Taflan’ın yer aldığı Genç Erkekler Kılıç Takımı ise şampiyonayı 11. sırada tamamladı.

Dünya Şampiyonası’nda yarın genç kadınlar ve erkekler flöre müsabakaları yapılacak. Organizasyon, 11 Nisan’da sona erecek.

ANKARA (AA) – Türkiye Eskrim Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, başkent Doha’da iki gündür devam eden organizasyonda piste çıkan milli eskrimci İrem Karamete, eleme turlarını başarıyla tamamladı. Ana tabloya yükselen ay-yıldızlı sporcu, tablo-64’te yarın TSİ 10.30’da Fransız sporcu Eva Lacheray ile karşılaşacak.

Aynı zamanda, Doha’da piste çıkan milli flöreci Martino Minuto organizasyona 80. sıradan veda ederken, Alisa İsbir ise 112. sıranın sahibi oldu.

50 ülkeden yaklaşık 300 sporcunun yarıştığı Grand Prix, yarın oynanacak bireysel final karşılaşmalarının ardından sona erecek.