Paz. Oca 19th, 2020

ETÜ Rektörü Bülent Çakmak, liselilere başarı ve kariyer dersi verdi

ERZURUM (AA) – Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) Rektörü Prof. Dr. Bülent Çakmak, lise öğrencileriyle başarı ve kariyer planlaması hakkında söyleşi yaptı.

ETÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Rektör Çakmak, Atatürk Lisesi Konferans Salonu'nda "Kariyer Günleri" etkinliği kapsamında düzenlenen "Gençlik Buluşması" programında lise öğrencileriyle bir araya geldi.

Çakmak, söyleşide öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulunup, başarılı olmaları ve iyi bir kariyer edinmeleri konusunda yol gösterici bilgiler verdi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Bülent Çakmak, gençlerle bir arada olmanın kendisini mutlu ettiğini ifade etti.

Başarılı olmanın yolunun işini sevmekten geçtiğini anlatan Çakmak, şu ifadeleri kullandı:

"İş hayatında başarılı olmanın yolu, mesleğini ve görevini sevmekten geçer. İleride hangi mesleği icra ederseniz edin, o işi hakkı ile severek, özümseyerek sürdürün. Başarısız insanlar da yaptığı işi sevmeyen ve yük olarak gördüğü, işini özümsemediği için mutlu olmayan insanlardır ama belki de çok para kazanan insanlar da aslında başarısız insanlardır."

Program, okul yöneticilerinin Çakmak'a plaket takdimi ile sona erdi.

Yemen'deki İran destekli Husilerin hükümete ait askeri bir kampa düzenlediği saldırıda ölenlerin sayısı 45'e yükseldi.

İçişleri Bakanlığı, yürütülen ikna çalışmaları sonucu 5 teröristin Habur Sınır Kapısı'nda güvenlik güçlerine teslim olduğunu bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Almanya Başbakanı Merkel ile telefonda yaptığı görüşmede, Libya başta olmak üzere bölgesel gelişmeler ele alındı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile telefonda görüştü.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (#KKTC) Ulusal Birlik Partisi (#UBP), Nisan 2020'de yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimine partinin genel başkanı ve Başbakan Ersin Tatar ile katılacağını duyurdu.

#CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, #TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığındaki Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (#TOGG) heyetini kabul etti.

Süper Lig'in 18. haftasında Aytemiz #Alanyaspor, konuk ettiği Hes Kablo #Kayserispor'u 5-1 mağlup etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metro Projesi İlk Ray Kaynağı Töreni'ne katıldı.

#Galatasaray Kulübü Başkanı Cengiz, Arda Turan'ın transferi iddialarıyla ilgili, "Bize intikal eden bir şey yok. Ayın 2'sinde 4 saat toplantı yaptık. 6 kişi transfer stratejisini belirledik. A harfi gündeme gelmedi." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Kanal İstanbul'un inşa maliyeti birilerinin söylediği gibi 125 milyar lira değil, şu an itibarıyla 75 milyar lira olarak hesaplanıyor"
https://youtu.be/3qSLLpV_MV8