Sal. Tem 16th, 2019

Fas'ta Türk dizileri reytingleri zorluyor

Fas’ta gösterilen Türk dizileri, diğer Arap ülkelerinde olduğu gibi burada da reyting sıralamalarında en üst sıralarda yerini alıyor.

RABAT (AA) – ’taki yerel kanalların reyting oranlarını takip eden Maroc Metri isimli kuruluştan yapılan yazılı açıklamada, (hükümete bağlı) Kanal 2 televizyonunda yayınlanan “Beni Affet” adlı Türk dizisi, ülkede Ramazan ayında en çok izlenenler arasında üçüncü sırada yerini aldı.

Dizinin yüzde 70,8’lik bir izlenme oranına sahip olduğu ve günlük yaklaşık 9 milyon izleyici tarafından takip edildiği ifade ediliyor.

Fas lehçesiyle dublaj yapılan ve ülkede 2011’den bu yana yayınlanan dizi, Fas televizyonlarında en çok izlenenler arasında yerini alırken, dizinin oyuncularının da ülkede yüksek bir popülaritesinin olduğu biliniyor.

Fas’ta daha önce de “Gümüş” ve “Ihlamurlar Altında” adlı Türk dizileri en çok izlenenler arasında yerini almıştı.

  • Fas'ta Türk dizileri revaçta
  • RABAT (AA) – Fas'ta eylül ayının ikinci haftasında devlet televizyonlarında en çok izlenen programlar sıralamasında ilk sıraya yerleşti.
    Fas televizyonlarında izlenme oranlarını ölçen Marocmetrie kurumu tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, "Beni Affet" dizisi birinci, "Kara Sevda" ikinci ve "Kuzey Güney" beşinci oldu. Listede üçüncü ve dördüncü sıraları ise ülkede yayımlanan tartışma ve eğlence programları

  • Türk dizileri Faslıları ekrana bağlıyor
  • RABAT (AA) – MUHAMMED BENDERİS- Meksika ve Mısır dizilerinin uzun yıllar devam eden egemenliğinin ardından son yıllarda, Türk dizileri, Arap izleyicilerin ilgi odağı haline geldi.
    Türk dizileri, birçok Arap ülkesinde reytinglerde en üst sıralarda yer alıyor. Bu ülkelerden biri de Fas.
    Fas lehçesiyle dublaj yapılan Türk dizilerinin, ülkede farklı yaş grupları ve sosyal sınıflar tarafından ilgiyle