FIBA Şampiyonlar Ligi'nde Türk Telekom'un hedefi kupa

ANKARA (AA) – Başkent temsilcisinin kulüp başkanı Kıraç, AA’ya yaptığı açıklamada, “Türk Telekom Gençlik ve Spor Kulübü olarak FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde ve ING Basketbol Süper Ligi’nde istikrarlı şekilde yolumuza devam ediyoruz.” dedi.

Geçen yıl FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde gruplarını kayıpsız, lider bir şekilde bitirdiklerini belirten Kıraç, “Ardından elemeleri de geçip 8’li finallere kaldık. Ancak dünyanın her tarafına yayılan Kovid-19 salgını, herkes gibi bizi de etkiledi. Sezon başı yeni bir yapılanmaya gittik. Hem pandeminin etkisi hem de sezon başı olmasının etkisini hissederek Dijon’a talihsiz bir şekilde elendik.” diye konuştu.

Bu sezon da basketbol FIBA Şampiyonlar Ligi’nde G Grubu’nu lider bitirerek eşleşme avantajını ellerinde bulundurduklarını hatırlatan Türk Telekom Spor Kulübü Başkanı Yusuf Kıraç, şunları kaydetti:

“FIBA Şampiyonlar Ligi’nde güçlü takımlar var. Strazburg ile geçtiğimiz yıl gruplarda karşılaşmıştık, diğer takımlar da kadro olarak kaliteliler. Maç maç düşünerek hareket edip, gruptan çıkmayı ve 8’li finallerde ülkemizi temsil etmeyi istiyoruz. Hedefimiz, geçen yıl yarım bıraktığımız işi tamamlamak ve sonunda kupaya uzanmak. FIBA yetkilileri de Ankara seyircisinin basketbola olan ilgisinin ve sevgisinin farkında. Umarım pandemi sona erdiğinde Ankara’da bir final maçı izleme şansına erişiriz.”

Kıraç, “Basketbol FIBA Şampiyonlar Ligi’nde ve diğer Avrupa kupalarında ülkemizi temsil eden tüm takımlarımıza başarılar diliyorum. Tüm takımlarımızın ülkemizi başarıyla temsil edeceğine inanıyorum.” mesajıyla açıklamasını tamamladı.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Aksaray Belediyesi tarafından yürütülen ve Türk Telekom iş birliği ile sürdürülen, Yeni Nesil Bisiklet Sistemi Projesi hayata geçirildi.

Türk Telekom'dan yapılan açıklamaya göre, 1. Aksaray Bisiklet Festivali, "Yeşil bir Aksaray için pedallıyoruz" sloganı ile başladı.

Festivalde, Aksaray Belediyesi tarafından yürütülen ve Türk Telekom iş birliği ile sürdürülen, Yeni Nesil Bisiklet Sistemi Projesi hayata geçirildi.

Vatandaşların sağlıklı ve hareketli bir yaşam sürmesine katkıda bulunacak Yeni Nesil Bisiklet Sistemi Projesi örnek olmayı hedefliyor.

Festivalin açılışına Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaray Vali Yardımcısı Yasin Ardıç ile Aksaray Gençlik ve Spor İl Müdürü Aslan Yıldız katıldı.

Akıllı ulaşım sistemleri ile akıllı şehir çözümlerini entegre edip yaşam kalitesi yüksek ve güvenli şehirler oluşturulmasına katkı sağlayan Türk Telekom, bu sistemler ile trafikteki zaman kaybını, kaza sayısını ve yol çalışmalarından kaynaklanan gecikmeleri büyük oranda azaltıyor. Aksaray Belediyesi de Türk Telekom iş birliği ile kullanıma sunduğu Yeni Nesil Bisiklet Sistemi Projesi kapsamındaki hizmetlerle; sağlıklı ve çevre dostu bir ulaşım alternatifi sunuyor. Yeni Nesil Bisiklet Sistemi Projesi ile vatandaşların bisiklet kiralaması ve en yakın noktaya kiralanan bisikleti iade etmesi mümkün olacak. Ulaşımda sağlanan bu çevreci ve modern yaklaşım ile vatandaşlar sağlıklı, sürdürülebilir çözümlere yönlendiriliyor.

– Bisiklet park noktaları takip edilecek

Yeni Nesil Bisiklet Sistemi Projesi, ilk etapta 9 adet Akıllı Bisiklet İstasyonu ve 100 adet Akıllı Bisiklet ile faaliyet gösterecek. Zamanla kullanımın, istasyon ve bisiklet sayılarının artırılması beklenen projede; bisiklet park noktalarında 3G/4G, Ethernet ve Wifi üzerinden haberleşebilecek ve Akıllı Bisiklet istasyonları kameralar ile de takip edilecek.

Esnek bir yapıya sahip olan sistem, kolaylıkla istasyon ekleme ve yer değişimi olanakları sunuyor. Mobil uygulama üzerinden bisiklet kiralama, kullanım geçmişi takibi ve en yakın park noktalarının doluluğu ile ilgili tespit yapılabilen sisteme toplu taşıma kartı entegre edilebilecek ve bu kart üzerinden bisiklet kiralama hizmeti verilebilecek. Yeni Nesil Bisiklet Sistemi Projesi’nde hem kredi kartı ile hem de park üniteleri üzerinde bulunan kare kod ile bisiklet kiralama yapılabilecek.

İSTANBUL (AA) – Vestel ile Türk Telekom Vestelcell ismi ile yeni bir faturalı mobil hizmetini hayata geçirdi.

Vestel'den yapılan açıklamaya göre, iki şirket mobil iş birliği projesiyle Vestelcell için güçlerini birleştirdi. Hayata geçirilen Vestelcell'de gerekli tüm adımlar tamamlandı.

Yerli proje ve iş birliklerinin artırılması ve kullanımlarının yaygınlaştırılarak ülke ekonomisine katma değer sağlanmasının amaçlandığı Vestelcell, Türk Telekom'un mobil iletişim hizmeti aracılığı ile kullanıma sunulacak ve mobil hat sahiplerine yeni bir deneyim kazandıracak.

Vestelcell faturalı hatlara, yaklaşık bin noktada, sadeleştirilmiş ve kullanıcıya uygun fiyatlı çözümler sunan tarifelerle ulaşılabilecek. Vestelcell tarifeleri ayrıca Vestel ürün alımlarında kullanılabilecek hediye çeki kurgularıyla da kullanıcıya fırsatlar sunacak.

-"Hedef 5 yılda 250 bin kullanıcıya ulaşmak"

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Vestel CEO'su Turan Erdoğan sadece bir beyaz eşya ve TV üreticisi değil, bir teknoloji şirketi olarak faaliyet gösterdiklerini belirterek şunları kaydetti:

"Vestel olarak ürettiğimiz teknolojiyi dünyanın dört bir yanından 157 ülkeye ulaştırıyoruz. Bin 800 kişilik Ar-Ge kadromuz ile bireylerin hayatını kolaylaştıracak ürünleri geliştirirken, tüketicilerimize katma değerli hizmetler sunmaya odaklanıyoruz. Vestelcell de bu anlayışla doğdu. Mobil iletişim kanallarında yeni uygulamalar ve katma değer yaratma amacıyla çıktığımız bu yolda, ülkemizdeki mobil iletişim kullanıcılarına ve sektörümüze yeni uygulamalar sunacağız. Türk Telekom iş birliğimizle Vestelcell ile ilk hedefimiz 5 yılda 250 bin kullanıcıya ulaşmak."

– "Yerli ürün ve teknoloji kullanımını artırmayı amaçlıyoruz"

Türk Telekom CEO'su Ümit Önal ise Vestel ile güçlerini birleştirerek Vestelcell markasını hayata geçirdiklerini belirterek şunları kaydetti:

"Türkiye'nin lider bilgi ve iletişim teknolojileri şirketi olmanın verdiği sorumlulukla yerli ürün ve teknolojiler geliştiriyor ve destekliyor, ülkemizin geleceği için birçok farklı projeye imza atıyoruz.

Türkiye'nin alanlarındaki lider markalarından olan iki milli değeri Türk Telekom ve Vestel'in sinerjisi ile ülkemizin menfaatleri doğrultusunda yerli ürün ve teknoloji kullanımını daha da artırmayı amaçlıyoruz. Herkesi 'değerli hissettirme' hedefimizle de örtüşen bu iş birliği sayesinde faturalı mobil hat tercih eden kullanıcılar için yeni bir seçenek olan Vestelcell'i kullanıcıların deneyimine sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz."