Folkart, İzmir'in 7 futbol takımının forma ana sponsoru oldu

İZMİR (AA) – Folkart, "İzmir'in renkleri tek yürek" adını verdiği destek projesiyle Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) bağlı liglerde mücadele veren İzmir'deki 7 spor kulübünün futbol takımlarına forma göğüs sponsoru oldu.

Şirketin destek projesinin tanıtımına yönelik düzenlenen toplantıda İzmir Gücü Spor Vakfı (İZVAK) iş birliği ile şekillenen proje kapsamında Süper Lig'de mücadele edecek Göztepe ve Altay, 1. Lig'deki Menemenspor, 2. Lig'deki Bucaspor 1928, 3. Lig'deki Karşıyaka ve Bergama Belediyespor ile Bölgesel Amatör Lig'de yer alan İzmirspor'un formalarının göğüs bölümlerinde "Folkart" yazacağı belirtildi.

Toplantıda konuşan Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, şirketin 15 yıl önce İzmir merkezli kurulduğunu ve İzmir ile büyüdüklerini belirterek, özellikle inşaat sektöründe İzmir'in Folkart'ı en tepeye çıkardığını kaydetti. Sancak, şöyle konuştu:

"Bu iş birliğinin tek taraflı olmaması gerekiyor. Kazandığımızın bir kısmını İzmir'e geri vermek için elimizden geleni yapmaya çalıştık. Geçmiş yıllarda da buna benzer sponsorluk anlaşmaları yapmıştık. Şu an 2 takımımız Süper Lig'de. Diğer takımlarımızı da Süper Lig'de görmek istiyoruz. Bu hayalin gerçekleşmesi için Folkart olarak elimizden geleni yapacağız. İzmir bunu hak ediyor."

– "Hırçın ortamı düzeltmenin en güzel örneğini İzmir verecek"

Toplantıda konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, İzmir'in 7 spor kulübünü bir araya getiren ve destekleyen Folkart'ın bir hayali gerçekleştirdiğini belirtirken İZVAK Başkanı Ali Erten de şirketin İzmir kulüplerinin tüm renklerine sahip çıktığını ifade etti.

Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil, spor kulüpleri arasındaki hırçın ortamın Folkart'ın önderliğindeki "İki yaka bir araya gelsin" projesiyle yumuşadığını belirterek, "Yeni proje ve iş birliği sayesinde şehrin dinamiğine iyi bir hizmet sağlanacağını düşünüyoruz. Türkiye'ye örnek olarak futboldaki hırçın ortamı düzeltmenin en güzel örneğini İzmir verecek." dedi.

Altay Kulüp Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, İZVAK çatısı altında alkışa değer bir durum yaşandığını, tüm spor kulüplerinin aynı masada buluşmasının gurur verici olduğunu aktardı.

Menemenspor Kulübü Başkanı Tahir Şahin, Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı, Bergama Belediyespor Kulübü Başkanı Hasan Canoğlu, İzmirspor Başkanı Nedim Topaloğlu, Bucaspor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Okan Bulut da konuşmalarında iş birliğinden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Konuşmaların ardından Altay Kulübü yönetim kurulu üyeleri Kerem ve Fırat Sancak, babaları Mesut Sancak'a göğsünde "Folkart" yazan forma hediye etti.

Altınordu'ya da sponsorluk teklifi götürüldüğü ancak kulübün mevcut bir sözleşmesi bulunduğu için projeye dahil olamadığı bildirildi.

– 20 milyon liralık bütçe

Mesut Sancak, tanıtım toplantısının ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, İzmir'in tek yürek olduğunu anlatmaya çalıştıklarını, bu amaçla bütün spor kulüplerini bir araya getirmeyi amaçladıklarını ifade etti.

İzmir kulüplerine 20 milyon liralık destek verdiklerini, bunu bir lütuf değil görev olarak gördüklerini kaydeden Sancak, iş dünyasının diğer isimlerini de kulüplere destek vermeye çağırdı.

Oğulları ve Altay Kulüp Başkanı Ekmekçioğlu'nun sürprizine çok sevindiğini belirten Sancak, diğer oğlunun da bir başka İzmir spor kulübünde çalışmasını istediğini belirtti.

Sancak, şirket olarak sanat ve sporun diğer dallarına da destek olmayı sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İZMİR (AA) – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından paylaşılan haritada en az bir doz aşısını olmuş nüfus oranı yüzde 72,1’e ulaşan İzmir’de en kısa sürede mavi kategoriye geçiş hedefiyle aşı kampanyasına hız verildi.

Bayram tatili sürecinde hastanelerdeki aşı polikliniklerinde 400 personel görev yaparken 35 mobil ekipteki 105 personel de ilçelerdeki meydanlar, işlek caddeler, vapur iskeleleri, tren ve metro istasyonları önüne aşılama noktası kurdu.

Kentin merkezi konumundaki Konak Meydanında vapur iskelesi önünde kurulan mobil ekip de bayramın birinci gününü oldukça yoğun geçiriyor.

İnsan sirkülasyonunun yoğun olduğu noktada görev yapan sağlık çalışanları, yoldan geçen vatandaşların bayramını kutlayarak aşı olup olmadıklarını soruyor. Tereddüt edenleri ikna eden sağlık çalışanları, hem vatandaşlarla bayramlaşmanın hem de aşıyla onları güven çemberine almanın mutluluğunu yaşıyor.

“Ailemizde bayramlaşmadan aşı yapmaya geldik”

Konak İlçe Sağlık Müdürlüğünde görevli Doktor Nilüfer Tutuş, AA muhabirine, uzun zamandır mobil ekiplerle sahada görev yaptıklarını söyledi.

Konak ilçesinde önceki günlerde Alsancak Gar, metro istasyonları ve pazar yerlerinde uygulamalarının olduğunu, dün vapur iskelesi önüne kurdukları noktayla uygulamaya devam ettiklerini ifade eden Tutuş, “Sabah erkenden geldik. Ailemizle de bayramlaşamadık. Fırsatımız olmadı henüz. Yarın inşallah.” diye konuştu.

Vatandaşların bayram sabahı kendilerini görünce şaşırdığını belirten Tutuş, “Aşıyı soğuk zincire uygun tutup tutmadığımızı, yan etkilerini merak ediyorlar. Tereddütleri oluyor ama konuşunca ikna ediyoruz.” dedi.

İnsanların yürürken karşılarında doktor görünce aşı olmaya ikna olduğunu anlatan Tutuş, bu bayramın salgınla geçen son bayram olması temennisinde bulundu.

Tutuş, şunları kaydetti:

“Bir sonraki bayrama korona olmadan ulaşmayı diliyorum. Aşılarını herkesin bir an önce olmasını bekliyoruz. Çünkü bu aşı ne kadar kısa sürede yapılırsa etkinliği o kadar fazla olacak. Uzun zamana yayılırsa etkisi de azalmış olacak.”

Türkiye’de aşılanma çok daha iyi

Sağlık çalışanının davetiyle aşı olmaya karar veren Ali Dönmez, ikinci dozunu olduğunu dile getirdi.

Daha önce aldığı randevusunu iptal ettirdiğini belirten Dönmez, “Nasıl olsa her yerde aşı olabiliyorum. Ben de sağlık çalışanıyla konuştum ve burada aşı olmaya karar verdim. Herkese tavsiye ederim. Hem kendinizi hem de ailenizi korursunuz.” dedi.

Aşı olan bir diğer vatandaş Serkan Karabulut ise ilk dozunu olduğunu aktardı.

Daha önce iş yoğunluğu nedeniyle aşı olmaya fırsat bulamadığını söyleyen Karabulut, “Şu maskelerden kurtulmamız gerekiyor artık. Herkesin aşı olmasını tavsiye ediyorum.” diye konuştu.

Türkiye’de ikamet izni bulunan İran vatandaşı Armıta Nekouri ise 1 yıldır Türkiye’de kaldığını, ülkesinde aşı olma imkanının yeterli olmadığını ifade ederek, “Türkiye’de ise çok iyi. Burada çok iyi organize olmuşlar. Türkiye’ye çok teşekkür ederim.” dedi.

Sağlık Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan Türkiye Aşı Tablosu verilerine göre 20 Temmuz itibarıyla İzmir’de 4 milyon 295 bin 89 doz aşı uygulandı. Kentte 2 milyon 510 bin 932 kişiye 1. doz, 1 milyon 478 bin 965 kişiye 2 doz aşıları yapıldı.

İSTANBUL (AA) – Süper Lig’deki kulüplerin ve Kulüpler Birliği Vakfının sosyal medya hesaplarından, “Biz sağlığımız için #KollarımızıSıvıyoruz, aşımızı oluyoruz. Siz de şimdiden KOVİD-19 aşınızı olun, 2021-2022 sezonunda gelin futbolun heyecanını statlarda hep birlikte gönül rahatlığıyla yaşayalım.” mesajı paylaşıldı.

Sağlık Bakanı Koca’dan teşekkür mesajı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise Twitter hesabından Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş spor kulüplerinin sosyal medya hesaplarından paylaştığı, “Biz sağlığımız için #KollarımızıSıvıyoruz, aşımızı oluyoruz. Siz de şimdiden KOVİD-19 aşınızı olun, 2021-2022 sezonunda gelin futbolun heyecanını statlarda hep birlikte gönül rahatlığıyla yaşayalım” mesajlarını ayrı ayrı alıntıladı.

“Taraftar, tribünlere tam kadro çıkmalı. Kendimizi hastalıktan korumak için aşılarımızı yaptıralım” ifadesini kullanan Bakan Koca, gösterdiği hassasiyet için üç spor kulübüne de teşekkürlerini iletti.

Bu arada Sağlık Bakanlığı da sosyal medya hesabından, futbolseverlere aşı olmaları çağrısında bulunan Süper Lig’deki kulüplerin Twitter mesajlarını, takipçileriyle paylaştı.