Futbol: UEFA Avrupa Ligi

İSTANBUL (AA) – UEFA Avrupa Ligi son 16 ilk tur maçlarında, 3 karşılaşma oynandı.

Avrupa futbolunun kulüp düzeyindeki iki numaralı turnuvasında son 16 turu ilk ayağında TSİ 23.00'te başlayan karşılaşmalar tamamlandı.

Öne çıkan mücadelede Rangers, ağırladığı Bayer Leverkusen'a 3-1 mağlup oldu.

Wolfsburg-Shakhtar Donetsk ve Olympiakos-Wolverhampton müsabakalarına yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle seyirci alınmadı.

Bugün oynanması planlanan Inter-Getafe maçı, aynı sebepten ertelenmişti.

Alınan sonuçlar şöyle:

Wolfsburg-Shakhtar Donetsk: 1-2

Rangers-Bayer Leverkusen: 1-3

Olympiakos-Wolverhampton: 1-1

EPDK Başkanı Yılmaz, akaryakıt fiyatlarında bu geceden itibaren dağıtıcı ve bayilerin kar marjlarından 17 ila 25 kuruş indirim yapacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: "Yeni normalin alternatif küresel üretim gücü Türkiye olacak."

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: "Yerli sanayimizi ithalat baskısına karşı tüm politikalarımızla korumaya kararlıyız."

OHAL'in kaldırılmasından bu yana Milli Savunma Bakanı Akar'ın onayıyla 4562 personel TSK'dan ihraç edildi, 531 emekli askerin rütbeleri geri alındı.

Akar: "Amacımız bu teröristleri içimizden tamamen temizlemek, bu şanlı üniformayı tek bir hainin bile taşımasına engel olmak, buna müsaade etmemektir"

İran'da yeni tip koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı son 24 saatte 70 artarak 8 bin 12'ye yükseldi.

  • Uluslararası Hemşireler Konseyi: Dünyada 600'den fazla hemşire Kovid-19'dan öldü - CENEVRE (AA) - Uluslararası Hemşireler Konseyi (ICN), dünya genelinde en az 230 bin sağlık çalışanının yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalandığını, 600'den fazla hemşirenin de virüs nedeniyle hayatını kaybettiğini bildirdi.130 ülkeden yaklaşık 20 milyon hemşirenin kayıtlı olduğu Cenevre merkezli Konseyden yapılan yazılı açıklamada, tüm ülkelere, sağlık çalışanlarındaki Kovid-19 vaka ve ölüm sayılarını açıklamaları çağrısı tekrarlandı.Açıklamada, veri paylaşmayan ülkelere tepki gösterilerek "Dünya çapında, virüs bulaşan ya da hastalıktan ölen hemşire ve sağlık çalışanlarının sayısının sistematik ve standart kaydı bulunmuyor." ifadesi kullanıldı.ICN üyesi ulusal hemşirelik derneklerinden, resmi açıklamalardan ve medya haberlerinden derlenen bilgilere göre, dünya çapında en az 230 bin sağlık çalışanında Kovid-19… Daha fazlasını oku »Uluslararası Hemşireler Konseyi: Dünyada 600'den fazla hemşire Kovid-19'dan öldü
  • Nijerya'da 812 sağlık çalışanında Kovid-19 tespit edildi - ABUJA (AA) - Nijerya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında şimdiye kadar 812 sağlık çalışanının hastalığa yakalandığı bildirildi. Nijerya Hastalık Kontrol Merkezi (NCDC) Direktörü Dr. Chikwe Ihekweazu, gazetecilere yaptığı açıklamada, ülke genelinde 65 bin Kovid-19 testi yapıldığını söyledi. Ihekweazu, "Bugüne kadar 812 sağlık çalışanının Kovid-19 testi pozitif çıktı." dedi.Ülke genelindeki duruma da değinen Ihekweazu, virüs tespit edilenlerin yüzde 25'inin yurt dışından gelen insanlarla temas ederek hasta olduğunu, geri kalan yüzde 75'inde ise virüsün nasıl bulaştığının bilinmediğini vurguladı.Yaklaşık 200 milyon nüfusa sahip ülkede toplam 10 bin 819 kişide virüs tespit edildi, 314 kişi hayatını kaybetti, 3 bin 239 kişi de tedavi görerek… Daha fazlasını oku »Nijerya'da 812 sağlık çalışanında Kovid-19 tespit edildi
Etiketler: