Per. Haz 20th, 2019

Futbolcular, “Dinler Bahçesi”nde cuma namazı kıldı

ANTALYA (AA) – Devre arası kampı için Antalya'da bulunan bazı futbolcular ve teknik direktörler, cuma namazını "Dinler Bahçesi"nde kıldı.

Futbolcular, cuma namazını kılmak için Serik ilçesi Belek Turizm Merkezi'nde, cami, kilise ve sinagogun bir arada bulunduğu Dinler Bahçesi'ni tercih etti.

Süper Lig takımlarından Evkur Yeni Malatyaspor ile Kasımpaşa'nın yanı sıra alt liglerden de bazı takımların futbolcuları ve yöneticileri, cuma namazı için buraya geldi.

Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman, Evkur Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Erol Bulut, 21 Yaş Altı Milli Takımı Teknik Direktörü Vedat İnceefe ve Kayserispor Başkanı Erol Bedir de cuma namazını "Dinler Bahçesi"nde kılanlar arasında yer aldı.

  • Cuma namazını çiçekler arasında kıldılar
  • EDİRNE (AA) – Eski Cami, Vakıflar Haftası etkinlikleri kapsamında Osmanlı geleneğine uygun olarak cuma namazı öncesi çiçeklerle süslendi.
    Evliya Çelebi'nin Seyahatnamesinde "Vakıf tarafından camiye bakan mütevellisi vasıtasıyla mevsiminde bütün cemaat safları arasına çiçeklerle nice vazolar konulup caminin içi ve dışı nurlanır ve kokulanır" şeklinde bahsedilen gelenek, Vakıflar Haftası'nda bu yıl da sürdürüldü.
    Osmanlı padişahlarının kılıç kuşanma

  • Futbol: Süper 21 Yaş Altı Ligi
  • İZMİR (AA) – Futbolda Süper 21 Yaş Altı Ligi 32. hafta mücadelesinde Göztepe ile Evkur Yeni Malatyaspor arasında oynanan karşılaşma 1-1 eşitlikle tamamlandı.
    Gümüldür sahasında Göztepe ile Evkur Yeni Malatyaspor arasında oynanan karşılaşmanın 90. dakikasında Göztepe, Serkan Bakan'ın golüyle 1-0 öne geçti. Ancak Serkan Bakan'ın golde topun kale çizgisini geçmediğini söylemesi üzerine sarı-kırmızılı teknik heyetin talimatıyla