Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Günay'ın koronavirüs testi pozitif çıktı

İSTANBUL (AA) – Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, yeni tip koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurdu.

Yusuf Günay, Twitter hesabından, “Covid-19 testim maalesef pozitif çıktı. Genel durumum iyi, tedavime devam ediliyor. İyi dileklerini ileten tüm dostlarıma şükranlarımı sunuyorum.” paylaşımını yaptı.

Sarı-kırmızılı kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada da, “Tedbir amaçlı olarak hastanede tedavi altına alınan başkan yardımcımız Sayın Yusuf Günay’ın Covid-19 testi pozitif çıkmıştır. Tedavisine devam edilen başkan yardımcımız Yusuf Günay’a ve ailesine geçmiş olsun diyor, kendisinden bir an önce güzel haberler almayı ümit ediyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Galatasaray İkinci Başkanı Abdürrahim Albayrak ve teknik direktör Fatih Terim’in de yeni tip koronavirüs testleri pozitif çıkmıştı.

Beşiktaş’tan Yusuf Günay’a “geçmiş olsun” mesajı

Beşiktaş Kulübünün internet sitesinden yayımlanan mesajda, “Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Yusuf Günay’ın Kovid-19 testinin pozitif çıktığını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Bir an evvel sağlığına kavuşmasını temenni ettiğimiz Yusuf Günay ile Galatasaray Spor Kulübü camiasına ‘geçmiş olsun’ dileklerimizi iletiyoruz.” denildi.

Fenerbahçe’den Yusuf Günay’a “geçmiş olsun” mesajı

Fenerbahçe Kulübünün Twitter hesabında yer alan mesajda, “Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Yusuf Günay’a ve Galatasaray camiasına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor; yapılacak tedavilerin ardından Yusuf Günay’ın bir an önce sağlığına kavuşmasını diliyor, kendisinden iyi haberler almayı temenni ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Hilmi Sever, Ercan Çakar

İngiltere'de Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı son 24 saatte 215 artarak 38 bin 376'ya yükseldi.

ABD'de Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı son 24 saatte 1203 artarak 104 bin 582'ye yükseldi.

İçişleri Bakanlığı: "Siirt’te etkisiz hale getirilen teröristlerden ikisinin, gri kategoride aranan Nahide Timur ve Dilan İlhan olduğu tespit edildi."

İçişleri Bakanı Soylu: "Herekol Dağı'nda biri sözde Herekol sorumlusu 5 terörist etkisiz hale getirildi. En önemlisi de sözde Herekol karargahı çöktü"

İran'da koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 57 kişi daha hayatını kaybetti, toplam can kaybı 7 bin 734'e yükseldi.

  • İspanya'da Kovid-19'dan ölenlerin sayısı 27 bin 125'e çıktı - MADRİD (AA) - İspanya Sağlık Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından ölenlerin sayısını düne göre 4 artırarak 27 bin 125 olarak açıkladı.İspanya, Kovid-19 salgınıyla ilgili ölü ve vaka sayılarını güncelledi.Kovid-19'la ilgili geçmiş verileri revize etmeyi sürdüren ve ölü sayısını haftalık veren Sağlık Bakanlığı, son bir haftada 43 kişinin salgından yaşamını yitirdiğini duyurdu.Açıklamada, PCR testlerine göre son 24 saatte yeni vaka sayısının 271 olduğu, toplam sayının 239 bin 228'e yükseldiği bilgisi verildi.Kovid-19'un en fazla görüldüğü Madrid'de 95, Katalonya'da 88 yeni vaka tespit edildiği kaydedildi.İspanya'da özerk yönetim hükümetlerinin açıkladığı daha yüksek vaka ve ölü sayıları, Sağlık Bakanlığının verileriyle örtüşmüyor.- Kademeli normalleşme süreciOHAL'in… Daha fazlasını oku »İspanya'da Kovid-19'dan ölenlerin sayısı 27 bin 125'e çıktı
  • Tütün ürünleri kullanımı dünyada her yıl 8 milyon insanın ölümüne yol açıyor - İSTANBUL (AA) - Yeşilay Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk, tütün ürünleri tüketiminin dünyada her yıl 8 milyon insanın ölümüne yol açtığını, Türkiye'de de hala 15 yaş üzeri nüfusun yüzde 26,5'inin her gün tütün mamulü kullandığını belirterek, koronavirüs salgınıyla mücadelede gösterilen başarının tütünden uzak durmakta da gösterilmesini istedi. Prof. Dr. Mücahit Öztürk, 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, tütün ürünleri kullanımının dünyada her yıl 8 milyon insanın ölümüne yol açtığını hatırlattı.Kovid-19 salgını döneminde sigaranın zararlarına ilişkin oluşan farkındalığın devam etmesinin önemini belirten Öztürk, şunları kaydetti:"Ülkemizde tütün bağımlılığıyla mücadelede önemli bir yol katedilse de TÜİK'in Türkiye Sağlık Raporu'na göre Türkiye'de… Daha fazlasını oku »Tütün ürünleri kullanımı dünyada her yıl 8 milyon insanın ölümüne yol açıyor
Etiketler: