Galatasaraylı futbolcu Marcao PFDK'ye sevk edildi

İSTANBUL (AA) – TFF’den yapılan açıklamaya göre hukuk müşavirliği, Galatasaray’ın GZT Giresunspor ile yaptığı maçtaki hareketi nedeniyle Marcao’nun tedbirli olarak PFDK’ye sevkine karar verdi.

Hukuk müşavirliği Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş, VavaCars Fatih Karagümrük, Altay, Yukatel Kayserispor, Atakaş Hatayspor, Fraport TAV Antalyaspor, Adana Demirspor, Fenerbahçe, Öznur Kablo Yeni Malatyaspor, Demir Grup Sivasspor ve GZT Giresunspor’un da çeşitli nedenlerden dolayı kurula gönderdi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç ve Adana Demirspor Kulübü Başkanı Murat Sancak da talimatlara aykırı hareketleri nedeniyle kurula sevk edildi.

TFF 1. Lig ekiplerinden Denizlispor, Balıkesirspor, Tuzlaspor, Bursaspor, Menemenspor, Büyükşehir Belediye Erzurumspor, Kocaelispor ve Bereket Sigorta Ümraniyespor da PFDK’ye gönderilen takımlar oldu.

Kocaelisporlu futbolcu Atila Turan, Bereket Sigorta Ümraniyespor oyuncuları Avdija Vrsajevic ve Yusuf Emre Gültekin ile takımın yardımcı antrenörü Tayfun Rıdvan Albayrak kurula gönderildi.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – İstanbul Havalimanı yolcularına ayrıcalıklı, konforlu ve keyifli bir seyahat deneyimi sunmak için başlattığı üyelik programı İGA Pass ile Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) "Keyifli Seyahat Sponsoru" oldu.

İstanbul Havalimanı İşletmecisi İGA'dan yapılan açıklamaya göre, havacılıkta dünyanın en iyileri arasında yer alan ve yolculara sağladığı üst düzey hizmetlerle ön plana çıkan İstanbul Havalimanı'nın özel yolcu hizmeti İGA Pass'in, yeni üyesi Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) oldu.

İstanbul Havalimanı'ndan seyahat edenlere özel yolcu hizmeti sunan İGA Pass, 2 sezon boyunca A Milli Takım, Kadın Milli Takımı ve U 21 Milli Futbol Takımı’na "Keyifli Seyahat Sponsoru" olarak hizmet verecek.

İGA Pass, "kişiye özel havalimanı deneyimi" iddiasını güçlendirmek için hizmetlerini güncellemeye devam ederken, aynı zamanda Türkiye’yi uluslararası organizasyonlarda başarılı bir şekilde temsil eden milli takımlara da destek oluyor.

İGA Pass, A Milli, Kadın Milli ve U 21 Milli Futbol Takım’larının 5 maçlık sponsoru olurken, Milli sporcular İGA Pass Plus kartının tüm özelliklerinden ve buna ek olarak sporcuların dönüş uçuşu 1 hafta içerisindeyse dönüşte de İGA Fast Track'den yararlanabiliyor.

Tüm misafirlerine konforlu ve lüks yolculuk deneyimini en iyi haliyle sunmayı amaç edinen İGA Pass, A Milli Futbol Takımı'nı "Takıma Özel Terminal"de ağırlıyor. Bu terminalde bulunan İGA Lounge'da zengin menü seçenekleri ile Türk ve dünya mutfağının birçok lezzeti ikram edilirken, güncel gazete, dergiler ve ücretsiz wi-fi imkanı da sunuluyor.

Türk sporunun çatı kuruluşu olarak futbola yön veren TFF ve İGA arasında yapılan iş birliği neticesinde sporcular ve yöneticiler, İstanbul Havalimanı’ndan yapacakları seyahatlerde İGA Pass ayrıcalıklarından faydalanırken aynı zamanda İGA Pass uygulamasının dijital teknolojisi sayesinde hızlı ve temassız hizmetin de keyfini çıkaracak.

– "İGA ve TFF’nin iş birliği yapması havacılık sektörü açısından da son derece önemli"

Açıklamada görüşlerine yer verilen İGA Dijital Hizmetler ve Ticaret Genel Müdür Yardımcısı Ersin İnankul, İGA Pass için öncelikli hedeflerinin sundukları tüm hizmetlerden yolcuların yanı sıra kurumların da yararlanması olduğunu belirtti.

İGA Pass'in bir yolculuk hizmetinden öte misafirlerinin seyahatlerini unutulmaz bir deneyime dönüştürme amacıyla hazırlandığını kaydeden İnankul, "Bu doğrultuda çalışmalarımıza devam ediyor ve yolcularımızın İstanbul Havalimanı'na ayak bastığı andan itibaren buradan üst düzey bir memnuniyetle ayrılabilmeleri için her ayrıntıyı planlıyoruz. İGA Pass, sıradan bir üyelik programı değil, her biri birbirini tamamlayan ve tüm yolculuk sürecini ayrıcalıklı kılan bir hizmetler bütünü. Bu hizmetler bütününü Türkiye’yi uluslararası organizasyonlarda temsil eden milli takımlara sunmaktan büyük bir onur duyuyoruz. Anlaşma ile milli takımlar İGA Pass'in ayrıcalıklı dünyasından yararlanacak. Ülkemizi dünyada başarıyla temsil eden İGA ve TFF’nin iş birliği yapması havacılık sektörü açısından da son derece önemli." ifadelerini kullandı.

– "İş birliğinin her iki kurumu da büyük katkılar sağlayacağını düşünüyorum"

TFF Sponsorluklar ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Alkın Kalkavan ise Türkiye'nin dünyaya açılan kapısı İstanbul Havalimanı ile milli takımların çok güzel bir anlaşma yaptığını belirtti.

Anlaşmadan duyduğu memnuniyeti dile getiren Kalkavan, "Milli Takımlarımızın genç ve enerjik ruhunu, Avrupa'nın 1 numaralı havalimanı ile birleştirerek, pazarlama stratejilerimizi yenilemeye ve yelpazesini genişletmeye devam ediyoruz. Ekim ayında oynayacağımız Dünya Kupası eleme maçları öncesinde İGA gibi değerli bir marka ile milli takımımızı yan yana getirmenin mutluluğunu yaşıyor, iş birliğinin her iki kurumu da büyük katkılar sağlayacağını düşünüyor ve Katar'da düzenlenecek olan 2022 Dünya Kupası'na beraber yolculuk edeceğimize inanıyorum." değerlendirmesinde bulundu. ​​​​​​​

İSTANBUL (AA) – Süper Lig’de haftanın açılış maçında bu akşam Altay ile Beşiktaş, İzmir’deki Bornova Aziz Kocaoğlu Stadı’nda karşılaşacak.

TFF 1. Lig’de 7. haftanın ilk maçında bu akşam Kocaelispor, Tuzlaspor’u Kocaeli Stadı’nda konuk edecek. İki müsabaka da saat 20.00’de başlayacak.

Türkiye Futbol Federasyonundan (TFF) yapılan açıklamaya göre liglerde haftanın maç programı şöyle:

Süper Lig

Bugün:

20.00 Altay-Beşiktaş (Bornova Aziz Kocaoğlu)

Yarın:

13.30 Demir Grup Sivasspor-VavaCars Fatih Karagümrük (Bahçeşehir Koleji Sivas 4 Eylül)

16.00 Fraport TAV Antalyaspor-Öznur Kablo Yeni Malatyaspor (Antalya)

19.00 Adana Demirspor-Gaziantep (Yeni Adana)

26 Eylül Pazar:

13.30 GZT Giresunspor-Yukatel Kayserispor (Çotanak)

16.00 Medipol Başakşehir-Çaykur Rizespor (Başakşehir Fatih Terim)

16.00 Atakaş Hatayspor-Fenerbahçe (Yeni Hatay)

19.00 Galatasaray-Göztepe (Türk Telekom)

27 Eylül Pazartesi:

20.00 Trabzonspor-Aytemiz Alanyaspor (Medical Park)

20.00 Kasımpaşa-İttifak Holding Konyaspor (Recep Tayyip Erdoğan)

TFF 1. Lig

Bugün:

20.00 Kocaelispor-Tuzlaspor (Kocaeli)

Yarın:

13.30 Bereket Sigorta Ümraniyespor-Manisa (Ümraniye Belediyesi Şehir)

16.00 Büyükşehir Belediye Erzurumspor-Adanaspor (Erzurum Kazım Karabekir)

19.00 Gençlerbirliği-Beypiliç Boluspor (Eryaman)

26 Eylül Pazar:

13.30 Royal Hastanesi Bandırmaspor-Altınordu (Bandırma 17 Eylül)

16.00 Menemenspor-Eyüpspor (Menemen İlçe)

16.00 İstanbulspor-Balıkesirspor (Esenyurt Necmi Kadıoğlu)

19.00 Bursaspor-MKE Ankaragücü (Bitci Timsah Park)

27 Eylül Pazartesi:

20.00 Denizlispor-Yılport Samsunspor (Denizli Atatürk)

TFF 2. Lig

Beyaz Grup

26 Eylül Pazar:

15.00 Ankara Demirspor-Amed Sportif Faaliyetler (TCDD Ankara Demirspor)

15.30 Kırşehir Belediyespor-Zonguldak Kömürspor (Kırşehir Ahi)

16.00 Uşakspor-Bucaspor 1928 (Uşak 1 Eylül)

16.00 Pendikspor-Karatay Termal 1922 Konyaspor (Pendik)

19.00 Eskişehirspor- Pazarspor (Eskişehir Yeni)

19.00 Akhisarspor-Anagold 24Erzincanspor (Spor Toto Akhisar)

19.00 Isparta 32-Tarsus İdman Yurdu (Isparta Atatürk)

19.00 Teco Karacabey Belediyespor-Kırklarelispor (Karacabey M. Fehmi Gerçeker)

Kırmızı Grup

Yarın:

16.00 Turgutluspor-Çorum (Turgutlu 7 Eylül)

26 Eylül Pazar:

13.00 Adıyaman-Hekimoğlu Trabzon (Adıyaman Atatürk)

15.30 Kahramanmaraşspor-An Zentrum Bayburt Özel İdare (7 Ocak)

15.30 Etimesgut Belediyespor-Sivas Belediyespor (Sincan 15 Temmuz Milli Birlik)

15.30 Niğde Anadolu-İnegölspor (Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Kampüs)

16.00 Ergene Velimeşespor-Silahtaroğlu Vanspor (Mustafa Kemal Atatürk)

16.00 Serik Belediyespor-Sarıyer (Serik İsmail Oğan)

18.00 Sakaryaspor-Bodrumspor (Yeni Sakarya Atatürk)

19.00 Diyarbekirspor-Somaspor (Diyarbakır)

19.00 Afjet Afyonspor-Ankaraspor (Zafer)

TFF 3. Lig

1. Grup

Bugün:

16.00 Bergama Belediyespor-Belediye Kütahyaspor (Menemen İlçe)

Yarın:

14.00 Fatsa Belediyespor-Arnavutköy Belediyespor (Fatsa İlçe)

14.30 Başkent Gözgözler Akademi-Batman Petrolspor (Polatlı İlçe)

15.00 1954 Kelkit Belediyespor-Kahta 02 (Kelkit İlçe)

15.00 Artvin Hopaspor-Hendekspor (Hopa İlçe)

15.30 Osmaniyespor-Elazığspor (7 Ocak)

15.30 Karaman Belediyespor-Nevşehir Belediyespor (Kemal Kaynaş)

16.00 Çatalcaspor-Sancaktepe (Müjdat Gürsü)

16.00 Bursa Yıldırımspor-Formül Erbaaspor (Minareli Çavuş Spor Tesisleri)

2. Grup

Yarın:

15.00 Yomraspor-68 Aksaray Belediyespor (Yomra İlçe)

15.00 Altındağspor-Hacettepe (Stat henüz açıklanmadı)

15.00 Malatya Yeşilyurt Belediyespor-Beyoğlu Yeni Çarşı (Yeşiltepe Spor Kompleksi)

15.00 52 Orduspor-Kızılcabölükspor (19 Eylül)

15.00 Harput Dibek Elazığ Karakoçan-Siirt İl Özel İdaresi (Elazığ Doğukent)

15.30 Bitexen Düzcespor-Redoks Darıca Gençlerbirliği (Düzce 18 Temmuz)

15.30 Çarşambaspor-Kuşadasıspor (Çarşamba Şehir)

15.30 İskenderunspor-Başkent Üniversitesi Alanya Kestelspor (İskenderun 5 Temmuz)

16.00 Bayrampaşa-Iğdır (Bayrampaşa Çetin Emeç)

3. Grup

Yarın:

15.00 Karbel Karaköprü Belediyespor-Ceyhanspor (Faruk Çelik)

15.00 Ağrı 1970-Kardemir Karabükspor (Vali Lütfü Yiğenoğlu)

15.30 Kırıkkale Büyük Anadoluspor-Esenler Erokspor (Başpınar)

15.30 Çankaya-Gümüşhanespor (Yenimahalle Hasan Doğan)

16.00 Belediye Derincespor-İçel İdmanyurdu (Belediye Derincespor)

16.00 Modafen-Orduspor 1967 (Alemdağ)

16.00 Büyükçekmece Tepecikspor-Edirnespor (Tepecik Şenol Güneş/Seyircisiz)

19.00 Fethiyespor-Mardin 1969 (Fethiye İlçe)

19.00 Karşıyaka-Ofspor (İzmir Atatürk)​​​​​