Galaxy Z Flip ile içerik üretiminde yeni boyut

İSTANBUL (AA) – Samsung’un kendini ifade etmekten çekinmeyenler için geliştirilen kompakt akıllı telefonu Galaxy Z Flip sayesinde, sosyal medya için içerik oluştururken ihtiyaç duyulan her şey bir arada yer alıyor.

Samsung açıklamasına göre, bugünün dijital çağında sosyal medya, herkesin sevdiği şeylerle ilgili içerik üretip paylaşabileceği bir platform sunuyor.

İster uzun süredir influencer, ister sadece sosyal medyada hayatını paylaşan biri olun, mobil cihazınız fikirlerinize ayak uydurabilmeli ve kendinizi istediğiniz gibi ifade edebilmenize yardımcı olmalı. Samsung’un tempolu ve modern bir yaşam tarzına uygun olarak, kendini ifade etmekten çekinmeyenler için geliştirdiği çok yönlü, kompakt ve şık akıllı telefonu Galaxy Z Flip, tasarımıyla içerik oluştururken ve paylaşırken ihtiyaç duyulan her şeyi barındırıyor.

Galaxy Z Flip'in eller serbest deneyimler için tasarlanan kendine özgü form faktörü sayesinde, her yerde içerik oluşturmak daha kolay. Gizli Menteşe sayesinde cihazınızı açıp masanın üzerinde veya herhangi bir zeminde farklı açılarda dik konuma getirebilir, bir tripod varmışçasına ek aksesuar veya standa gerek duymadan istediğiniz videoyu hemen çekmeye başlayabilirsiniz. Esnek Mod sayesinde selfie'ler eller serbest olarak kolayca çekilebilir. Yalnızca Galaxy Z Flip’te bulunan ve düşük ışıkta net ve çarpıcı videolar oluşturmaya olanak tanıyan Gece Hızlı Çekim Modu özelliği ile, takipçilerinizle bağlantıya geçmek ya da diğer içerik oluşturucularla görüntülü görüşme yapmanız için canlı video da başlatabilirsiniz.

Anlık selfie’lerden komik anlara ait GIF’lere, Galaxy Z Flip sayesinde deneyimlerinizi yakalamanın yepyeni yollarını keşfedebiliyorsunuz. Hızlı selfie özelliği, cihazın güçlü arka kameralarını kullanarak yüksek kaliteli otoportreler oluşturmayı sağlıyor. Telefon katlı durumdayken güç düğmesine iki kez basıldığında kapak ekranı bir selfie kadrajına dönüşüyor. Çekim yapmak için ses düğmesine basmanız, arkadaşlarınızla grup selfie'si çekerken Ultra Geniş Açılı Kamera’ya geçmek için de kapak ekranına dokunmanız yeterli oluyor.

Galaxy Z Flip'in Tek Tuşla Çoklu Çekim özelliği de fotoğraf ve video oluştururken dijital içerik oluşturucuların yardımına koşuyor. Özellikle hareketli sahneleri görüntülerken kullanılabilen bu özellik sayesinde yalnızca çekim düğmesine basılı tuttuğunuzda, cihazınızın kamerası anlık görüntüyü çok çeşitli formatlarda yakalıyor. En iyi kareleri size öneren bu özellik, sizi en mükemmel paylaşımı bulmak için galerinizde gezinme zorunluluğundan kurtarıyor.

– Hızlı ve kolay görüntü düzenleme

Sevilen içerikleri üretmenin, görüntü düzenlemeden içerik metnini oluşturmaya uzanan birçok adımı bulunuyor. Hızlı ve kolay görüntü düzenleme araçlarıyla Galaxy Z Flip adeta bir mobil yaratıcılık fabrikası. Fotoğrafı çektikten sonra görüntüyü iyileştirmeye, farklı filtreler denemeye başlayıp, fotoğrafı paylaşmaya hazır hale getirebilirsiniz. Çoklu Aktif Pencere özelliği sayesinde ana ekran üzerinde iki uygulamayı aynı anda çalıştırabilirsiniz. Ekranın üst yarısında fotoğraf düzenlerken alt yarısında içerik metninizi oluşturabilir ya da gelen yorumlara cevap verebilirsiniz. Hareket halindeyken sosyal medyanızı kolayca yönetebilir, birden fazla işi aynı anda yapabilirsiniz.

Galaxy Z Flip, Mirror Purple ve Mirror Black renk seçenekleriyle sunuluyor.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Görüntü kalitesinin üst seviye ses sistemi ile desteklendiği Samsung Neo QLED 8K TV'ler, birçok teknolojik özellikle donatılıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Samsung Electronics, Neo QLED 8K TV'ler ile büyük ekranda üst düzey görüntü ve ses kalitesi ile izleme deneyimi yaşamak isteyenlerin ihtiyaç duyacakları birçok yenilikçi teknoloji sunuyor.

Sahip oldukları inovatif teknolojilerle fiyatlarının karşılığını veren bu TV'lerde kullanılan Quantum Matris Teknolojisi Pro sayesinde ortam, aydınlatılmış bir konser ya da tiyatro salonu görüntüsüne ve hissine sahip oluyor.

TV'ler yenilikçi Quantum Mini LED'ler sayesinde de derin siyah performansını artırıp ayrıntıları ortaya çıkararak görüntü parlamasında büyük oranda azalma sağlıyor. Daha gelişmiş görsel ayrıntılar sunan Neo Quantum İşlemci 8K da gelişmiş bir yapay zeka ile 8K Görüntü Yükseltme teknolojisi ile dikkati çekiyor. Bu teknoloji sayesinde işlemci, kaynaktan gelen görüntü kalitesi nasıl olursa olsun 8K seviyesinde daha ayrıntılı bir çözünürlük üretebiliyor.

1 milyar hassas renk tonunu destekleyen Neo QLED, görüntülerdeki en parlak sahnelerin bile yüzde 100 renk hacmiyle izlenmesini sağlıyor. Siyah ve parlaklık performansı sayesinde özellikle hem parlak hem de karanlık bölgelerin bulunduğu sahnelerde, görüntüdeki tüm ayrıntılar net olarak ortaya çıkıyor.

– Hareketleri takip eden dinamik ses

Söz konusu TV'lerde yer alan Nesne Takip Sistemli Ses Pro (OTS Pro) teknolojisi sayesinde izleyiciler, her sahnenin sesini o sahnenin gerçekleştiği noktadan duyabiliyor, eğer sahne yer değiştiriyorsa ses de sahneyle birlikte yer değiştiriyor. Böylelikle TV'nin merkezinden ve tüm köşelerinden gelen sesin her ayrıntısı izleyeni daha derinden etkiliyor.

İzleyiciler, TV'lerini nereye ve nasıl yerleştirdiklerinden bağımsız olarak da artık sesin keyfini çıkarabiliyor. Örneğin, TV açıldığında oda ortamını analiz eden özel bir teknoloji sayesinde ses ayarları en iyi şekilde otomatik olarak ayarlanıyor. Eğer gürültü nedeniyle TV'de söylenenleri duymak zorlaşırsa ekrandaki sesler artırılarak net ve kolayca duyulan konuşma seslerine dönüştürülüyor. Neo QLED 8K TV'ler, tüm bu ayarları izleyicinin bir şey yapmasına gerek kalmadan otomatik olarak yapıyor.

Söz konusu TV'lerin sonsuz tasarımı da şimdiye kadarki en ince profili sunuyor. Kenarları olmasına rağmen siyah kenarları ortadan kaldıran "sonsuz ekran", kullanıcıların izleme deneyiminde gerçekçiliği yeni bir seviyeye taşımasının yanı sıra iç mekanlara tamamen ince ve modern bir görünüm katıyor. Kablo dağınıklılığının da önüne geçen tasarıma sahip bu TV'ler özel askı aparatı sayesinde duvara çıkıntısız bir şekilde yerleştirilebiliyor.

– Ofis ortamını evlere getiren özellikler

Neo QLED, ofis bilgisayarını otomatik olarak tanıyarak ofis belgelerine hızlı ve rahat bir şekilde erişme ve üzerlerinde çalışma imkanı da sunuyor. Kullanıcıların TV üzerinden iş arkadaşlarıyla birlikte Microsoft 365 belgelerinin üstünde dahi çalışması mümkün oluyor. Dahili Google Duo sayesinde de iletişim kurmak için sadece e-posta, mesaj ya da diğer belgelere bağlı kalmak yerine uzaktan kumandadaki tuşa dokunarak hemen tüm ekiple aynı anda bir görüntülü sohbet başlatılabiliyor. Böylece kullanıcılar, ofise gitmeden bir ofis toplantısının sunduğu tüm verimlilikten faydalanabiliyor.

Söz konusu TV'ler sadece film veya dizi izlemek için değil, oyun oynamak için de mükemmel bir alternatif olarak dikkati çekiyor. Daha fazla izleme alanı sağlayan daha büyük ve geniş TV ekranları, oyunculara en iyi oyun deneyimini sunuyor.

Oyunların optimize edilmeye gerek duyulmadan oynanmasını sağlayan Neo QLED 8K TV'ler, hareketli sahnelerde sıra dışı bir netlik de sağlıyor.

İSTANBUL (AA) – Samsung, günlük kullanıcılar ve profesyoneller için hızlı ve dayanıklı PRO Plus ve gelişmiş EVO Plus mikro SD kartlarını pazara sunuyor.

Şirket açıklamasına göre, Samsung'un 2021 model yeni mikro SD kart serisi, kullanıcılara yüksek yazma/okuma hızı ve Samsung'un 6 aşamalı korumasını sunuyor. Gelişmiş mikro SD kartlar, mobil cihazların belleğini yükseltmede, 4K UHD video depolamada, aksiyon kameraları ve drone'lar dahil olmak üzere birçok kullanım alanları için ideal bir ürün olarak tüketicilerin karşısına çıkıyor.

Samsung, müşterilerine günlük ve profesyonel depolama ihtiyaçlarını karşılamaları için, yüksek okuma-yazma hızına, daha yüksek dayanıklılığa ve geniş bir kapasite yelpazesine sahip yeni mikro SD ürünleriyle kapsamlı bir ürün serisi sunuyor.

Yeni mikro SD kartlarla mobil cihaz belleğini yükseltmek, aksiyon kameraları ve drone'lar ile yüksek kalitede fotoğraflar çekmek, 4K Ultra HD (UHD) videolar ve diğer içerikleri ekstrem koşullarda muhafaza etmek mümkün oluyor.

Samsung'un en yeni mikro SD kartları, geliştirilmiş 6 aşamalı koruma ve bir önceki nesle göre iki kat daha fazla koruma katmanı sunarak suya, aşırı sıcaklıklara, x-ışınlarına, aşınmaya, düşmelere ve manyetik darbelere karşı dayanıklılık sunuyor. 10 yıl sınırlı garantiye sahip PRO Plus ve EVO Plus mikro SD kartlar, hem kullanıcıların yer sıkıntısı çekmeden verileri depolamasını hem de içeriğin güvenle korunmasını sağlıyor.

– "Yüksek performans için ihtiyaç duyulan özellik ve imkanları sunuyor"

Samsung'un mikro SD serisine yeni eklenen PRO Plus mikro SD kartlar, daha seçici olan içerik yaratıcıları için tasarlandı. 160MB/s ile 120MB/s'ye varan okuma ve yazma hızları sunan PRO Plus mikro SD kartlar, 128GB, 256GB ve 512GB kapasitelerde satışa sunulacak.

EVO Plus mikro SD kart, kullanım sırasında yüksek güvenilirlik ve istikrarlı performans sunuyor. Tüketicilerin günlük olarak gönül rahatlığıyla kullanabilmesi için tasarlanan EVO Plus mikro SD, sunduğu 130MB/s'ye varan aktarım hızları ile önceki sürüme kıyasla 1,3 kata kadar daha yüksek sıralı okuma hızı sağlıyor. EVO Plus mikro SD kart 64GB, 128GB, 256GB ve 512GB bellek seçenekleriyle tüketicilerle buluşacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Samsung Electronics Marka Ürün Ekibi Başkan Yardmcısı KyuYoung Lee, "Profesyoneller ve tüketiciler, sadece sevdikleri görüntülerin ve videoların koruma altında olduğunu bilmek için değil, aynı zamanda veri kaydetmeyi ve almayı kolaylaştırmak için de hafıza kartlarına ihtiyaç duyuyor. Samsung'un yeni mikro SD kart paketi, her kullanıcının istediği daha yüksek hız, gelişmiş güvenilirlik ve dayanıklılık gibi tüketicilerin ve profesyonellerin ultra yüksek performans için ihtiyaç duyduğu özellik ve imkanları sunuyor." ifadelerini kullandı.

Blue Wave tasarımıyla yepyeni bir görünüm kazandırılarak yeniden tasarlanan PRO Plus ve EVO Plus mikro SD kartlar, bugünden itibaren satışa sunulacak.