“Gamonya: Hayaller Ülkesi” filminin ön gösterimi yapıldı

İSTANBUL (AA) – Yapımını Beşiktaş Kültür Merkezi’nin (BKM) üstlendiği çocuk filmi “Gamonya: Hayaller Ülkesi”‘nin ön gösterimi gerçekleştirildi.

BKM Tiyatro’daki etkinliğe film ekibi ve oyuncularının yanı sıra sanat dünyasından çok sayıda isim katıldı.

Gösterim öncesinde AA muhabirine açıklamalarda bulunan yönetmen Tuğçe Soysop, çocuklarla çalışmanın çok keyifli olduğunu belirterek, “Zaten biz 4-5 yıldır beraberiz. Bu filmimizde de çok güzel ve uyumlu çalıştık, çok güzel bir şey çıktı ortaya. Gamonya herkesin izleyeceği çok keyifli bir film.” dedi.

Soysop, oyunun hikayesine de değinerek, sinemaseverlerin hayaller ülkesi olan Gamonya’da yaşayan çocukların hayallerle dolu hikayesine tanık olacaklarını söyledi.

Filmin oyuncularından Berat Efe Parlar, çekimler sırasında çok eğlendiklerine işaret ederek, şunları kaydetti:

“Bizim filmimiz arkadaşlığı ve dostluğu anlatıyor. Onun dışında ben ‘Umut’ karakterini canlandırıyorum. Hayal kurmayı sevmeyen bir karakter ve nasıl hayal kuracağını da bilmiyor. Dedesi sürekli ona hayal kurmayı denetiyor ama başarısız oluyor. Bir şekilde Gamonya’ya geliyor ve buradaki hayal üfleyicileri sayesinde hayal kurmayı öğreniyor. Umut da onlara gerçek dünyayı öğretiyor.”

Oyuncu Eda Döğer ise Gamonya ülkesinin muhtarını canlandırdığını ve filmi izleyenleri bir hayal yolculuğuna çıkarmayı hedeflediklerini dile getirdi.

– “Gamonya: Hayaller Ülkesi” filmi hakkında

Yönetmen koltuğunda Tuğçe Soysop’un oturduğu, BKM yapımı fantastik macera türündeki “Gamonya: Hayaller Ülkesi” filminin oyuncu kadrosunda Berat Efe Parlar, Eda Döğer, Ahmet Rıfat Şungar, Ali Uyandıran, Burcu Altın, Dora Dalgıç, Zeynep Ilgın Çelik gibi isimler yer alıyor.

Bilmediği bir dünyada zorlu bir mücadeleye girişen küçük bir çocuğun hikayesini konu edinen film, 10 Ocak’ta gösterime girecek.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

Yönetmenliğini ve senaryosunu Giray Altınok’un üstlendiği “Bize Müsaade” adlı film, 30 Temmuz’da sinemaseverlerle buluşacak.

Filmin oyuncu kadrosunda Giray Altınok, Fırat Albayrak, Sami Aksu, Ali Düşenkalkar, Ferit Aktuğ, Ferdi Sancar, Ferit Al, Deniz Karaoğlu, Elit Andaç ve Gizem Ünsal yer alıyor.

Yönetmen, oyuncu ve senarist 3 yakın arkadaşın hikayesini konu alan filmin yapımcılığını Hann Yapım gerçekleştirdi.

Filmin hikayesi akıl hastanesinde yazıldı

Hann Yapım’dan yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Giray Altınok, filmdeki karakterler için birçok akıl hastanesi gezerek, araştırma yaptığını ve özellikle bir hastanın hikayesinden çok etkilendiğini söyledi.

Altınok, “Hastanede bir adam oradan geçer, buradan geçer, oradan geçer, buradan geçer diyerek dolaşıyordu. Bu adamın hikayesini merak ettim araştırdım ve otobüs şoförü olduğunu öğrendim. Artık adamı ne kadar darlamışlarsa Mecidiyeköy’ün göbeğinde el frenini çekmiş ve otobüsten inmiş. Şimdi ise burada tedavi görüyor. Beni bu hikaye çok etkiledi.” dedi.

Filmdeki karakterlerin, gezdiği hastanelerdeki insanlarla birebir aynı olduğunu ifade eden Altınok, “Oradaki çok renkli insanların çok acıklı hikayelerini dinledim ve ben mizah tarafını kaleme aldım.” değerlendirmesini yaptı.

İSTANBUL (AA) – Dünya prömiyerini yaptığı 41. Uluslararası Moskova Film Festivali’nde büyük övgü alan ve yarıştığı çeşitli film festivallerden “En İyi Film” ve “En İyi Yönetmen” dahil birçok ödül alan Seyid Çolak imzalı “Kapan”, festival yolculuğunun ardından 13 Kasım’da vizyona girecek.

TRT ortak yapımı olan ve başrollerinde Onur Dilber, Sami Aksu, Münibe Millet ile Serkan Altıntaş’ın yer aldığı film, bir adada balıkçılıkla hayatlarını idame ettiren beş arkadaşın, aralarından birinin kaybolması ve vahşi bir kurdun ortaya çıkmasıyla yaşadıklarını anlatıyor.

Yönetmenin ilk uzun metrajı olan, gizem, gerilim ve dram türünün harmanlandığını bir hikayeyi seyircisine sunan film, 3. Uluslararası Nepal Film Festivali’nde “En İyi Film”, 5. Uluslararası Saidia Film Festivali’nde “En İyi Film”, 9. Uluslararası Malatya Film Festivali’nde “En İyi Yönetmen” (Seyid Çolak) ve “En İyi Müzik” (Ali Saran), 7. Uluslararası Antakya Film Festivali’nde “En İyi Yönetmen” (Seyid Çolak) ve “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” (Sami Aksu), 7. Boğaziçi Film Festivali’nde “FİYAB En İyi Yapımcı” (Seyid Çolak), 7. Kayseri Film Festivali’nde “Elia Kazan Jüri Özel Ödülü” ve 1. Uluslararası Gilak Film Festivali’nde “En İyi Erkek Oyuncu” (Onur Dilber) ödüllerinin sahibi olmuştu.

Yapımcılığını Zürafa Film ve Seyid Çolak’ın üstlendiği Kapan, Başka Sinema dağıtımıyla gösterime girecek.