Garanti BBVA Mobil'e “iF Design” ödülü

İSTANBUL (AA) – Garanti BBVA, tasarım dünyasının saygın ödüllerinden iF Tasarım Ödülleri'nde (iF Design Award) Garanti BBVA Mobil ile "İletişim Tasarımı" kategorisinde ödül kazandı.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, 1954 yılından bu yana verilen iF Design Award, bu yıl 52'den fazla ülkeden yaklaşık 10 bin başvuruyla tüm zamanların en büyük IF jüri günlerine ev sahipliği yaptı. Bu yıl salgın sebebiyle dijital ortamda gerçekleşen IF Tasarım Ödülleri, 20'den fazla ülkede 98 bağımsız tasarım uzmanı tarafından değerlendirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Işıl Akdemir Evlioğlu, "Teknolojik gelişmelere bağlı olarak müşterilerimizin değişen ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda dijital kanallarımızı sürekli yeniliyoruz. Geçtiğimiz yıl da pandeminin etkisiyle Garanti BBVA Mobil’i yenileyerek kullanıcı deneyimini bir adım öteye taşıdık ve bankacılık işlemlerinin daha kolay gerçekleştirilmesini sağladık." ifadelerini kullandı.

– "Müşterilerin sesini tüm tasarımların kalbine koymaya çalışıyoruz"

Mobil uygulamalarının açılış sayfasını yenilediklerini ve evden işlem yapmayı kolaylaştıran yeni özellikler eklediklerini belirten Evlioğlu, şunları kaydetti:

"Açılış sayfasına eklediğimiz 'Şubeye Gitmeden Yap' adımı sayesinde işlemlerin dijitalden nasıl yapıldığını anlatıyor ve ilgili adıma hızlıca yönlendiriyoruz. Bu sayede Garanti BBVA Mobil'i yeni deneyimleyecek bir müşterimiz, uygulamayı yardıma ihtiyaç duymadan rahatlıkla kullanabiliyor ve şubeye gitmeye ihtiyaç duymuyor. Müşterilerin finansal ihtiyaçlarına dair çözümleri her nerede iseler oradan ve kolaylıkla bulabilmeleri Garanti BBVA Mobil'in temel tasarım ilkelerinden biri. Biz de bu ilkeleri iç ekiplerimizle birlikte baştan sona titizlikle benimseyerek işimize yansıtmaya çalışıyoruz. Bu deneyimi bir 'proje' olarak görmüyoruz, müşterilerin sesini tüm tasarımların kalbine koymaya çalışıyoruz.

Bu çalışmalarımız sonucu, deneyim tasarımı ekibimiz ile kullanıcı deneyimini iyileştirme yaklaşımıyla yeniden tasarladığımız Garanti BBVA Mobil'in iF Design gibi dünya çapında bir platform tarafından ödüle layık görülmesinden büyük mutluluk duyduk. Kazandığımız her yeni ödül bizi daha iyisini yapmak için motive ediyor. Müşterilerimize daha basit, kullanışlı, kendilerine zaman kazandıran, kısa ve sorunsuz bir deneyim sunmak ve hayata geçirdiğimiz akıllı çözümlerle yaşamlarını iyileştirmek için çalışmaya devam edeceğiz. Bundan sonra da kişiselleştirmenin öne çıktığı deneyimleri artırarak, kullanıcılarımızın günlük finansal yaşamlarını kolaylaştırmaya ve finansal sağlıklarını iyileştirmeye odaklanacağız."

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Garanti BBVA Partners Meetup serisinin Sosyal Girişimciler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına Ulaşmaya Yardımcı Olabilir mi? başlığı ile gerçekleştirilen bu ayki etkinliğinin konuğu Waya Quiviger oldu.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, Garanti BBVA’nın girişim hızlandırma programı, IE Business School iş birliği ile Meetup serilerini hayata geçirmeye devam ediyor.

Girişimcilerin işlerini büyütmelerine ve vizyonlarını geliştirmelerine katkı sağlayan seriyle katılımcıların girişimciliğe dair birbirinden farklı konular hakkında fikir sahibi olması amaçlanıyor.

Dijital olarak gerçekleşen etkinlik, Sosyal Girişimciler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına Ulaşmaya Yardımcı Olabilir mi? başlığı ile girişimcilerle buluştu.

Sosyal girişimcilerin bulduğu yenilikçi çözümlerden bahsedilen etkinlikte, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarından yoksulluk ve açlığın ortadan kaldırılması, herkes için eğitime erişim, temiz su ve sanitasyon, uygun fiyatlı ve temiz enerji üretimi gibi birçok hedefe ulaşmada sosyal girişimlerin rolünün önemi vurgulandı.

Etkinliğin konuşmacısı ise IE School of Global and Public Affairs de Yönetim ve Sürdürülebilir Kalkınma profesörü olan ve Transatlantik İlişkiler Girişimi'nin İcra Direktörü olarak görev alan Waya Quiviger oldu.

Lisans eğitimini McGill Üniversitesi'nde ticaret alanında tamamlayan Waya Quiviger'ın ilgilendiği araştırma konuları arasında sosyal inovasyon, sosyal girişimcilik, sürdürülebilir kalkınma ve küresel yönetim yer alıyor.

Garanti BBVA Partners, Meetup serisiyle 2021 yılı boyunca, farklı konu başlıkları ve konuşmacılarla birçok katılımcıya erişmeyi planlanıyor.

İSTANBUL (AA) – Sürdürülebilir finans kapsamında yenilikçi çözümlerle Türkiye'nin iklim değişikliğiyle mücadelesine destek olmaya devam eden Garanti BBVA, enerji kimlik belgesine sahip bina yapıp satanlara yönelik olarak yeşil ticari kredi ürününü hayata geçirdi.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, yeşil ticari krediden A veya B sınıfı enerji kimlik belgesine sahip yapsatçılar, uygun faiz oranlarıyla, masrafsız ve komisyonsuz faydalanabilecek. Yapsatçılar tarafından inşa edilen A veya B sınıfı enerji kimlik belgesine sahip konutları alanlar da 2017’den beri sunulan Yeşil Mortgage kredisini avantajlı şekilde kullanabilecek.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Sibel Kaya, Garanti BBVA olarak, sundukları her ürünün sürdürülebilir finansa yönelik olmasını önemsediklerini kaydetti. Bu kapsamda 15 yıldır sürdürülebilir finans konusunda hayata geçirdikleri pek çok yenilikçi ürüne bir yenisini daha eklediklerini belirten Kaya, şöyle devam etti:

"Yapsatçı KOBİ'lere yönelik ilk yeşil ticari kredi ürünümüzü sunmaya başladık. Günümüzde bina yaparken herkesin enerji kimlik belgesi alma zorunluluğu bulunuyor. Ancak A veya B sınıfa göre inşa edilen binaların çevreci özellikleri daha yüksek ve daha sürdürülebilir oluyor. Biz de yapsatçı KOBİ’lere yönelik hayata geçirdiğimiz yeşil ticari kredi ürünümüzle A veya B sınıfında bina inşa edenlere avantaj sunarak daha sürdürülebilir konutların üretilmesine destek olmayı ve bu konudaki farkındalığın artmasını amaçlıyoruz. Yapsatçıların inşaat için gerekli finansmanı avantajlı koşullarda kullanmasını sağlarken bu krediyle üretilen konutların satışı için de halihazırda sunduğumuz Yeşil Mortgage ürünümüzün kullanılmasını sağlayacağız. Bu sayede yapsatçılarımıza yaparken de satarken de avantaj sağlayarak bütünsel bir destek sunuyoruz. Banka olarak, önümüzdeki yıllarda yeşil kredi ürünümüzle ülkemizdeki sürdürülebilir binaların artmasına katkıda bulunmaktan ve daha çok kişinin A veya B sınıfı enerji kimlik belgesine sahip binalarda yaşamasından büyük mutluluk duyacağız."

Garanti BBVA Mortgage Genel Müdürü Erhan Şatana da Garanti BBVA Mortgage olarak, Türkiye'nin kentsel dönüşüm, enerji verimliliği ve yeşil bina konularında bilinçlendirilmesine önemli katkılarda bulunduklarını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"2017 yılında hayata geçirdiğimiz Yeşil Mortgage ürünümüzle, enerji verimliliği yüksek binalara bugüne kadar 1,2 milyar TL'nin üzerinde kaynak sağladık. Bu bilinç çerçevesinde büyük bir fırsat olarak gördüğümüz enerji verimliliği yüksek binaları kapsayan projelere fazlasıyla önem veriyoruz. Bu binaları geliştiren firmalarımızı da destekleyecek ürünümüzle konunun daha geniş çaplı ele alınarak gelişmesine destek olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Bu ürünle yeşil konut üreten firmaların yanında olurken, yeşil konut alan müşterilere de avantaj sağlamaya devam edeceğiz. Müşterilerimize avantajlı faiz oranlarıyla konut kredisi sunarken, tahsis masrafında da yüzde 50 indirim sağlayacağız."