Geleceğin kayakçıları, Ilgaz Dağı'nda yetiştiriliyor

KASTAMONU (AA) Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü tarafından kurulan Kastamonu Ormanspor Kulübünde geleceğin kayakçıları yetiştiriliyor.

Kayak takımına, şehit ve gazi aileleri ile Orman Bölge Müdürlüğü çalışanlarının çocuklarından oluşan 21 kişi katıldı.

Her hafta sonu Ilgaz Dağı’nda kayak eğitimi verilen kayak takımında hedef, iyi düzeyde kayak yapmayı öğrenip ileride ulusal şampiyonalarda başarı sağlamak.

Kastamonu Orman Bölge Müdürü Fahri Sönmezoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kayak takımının Ilgaz’da çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

Bu yıl kar yağışının biraz geç geldiğini dile getiren Sönmezoğlu, “Karın yağmasıyla kayak etkinliklerimize başladık. Önce 8-15 yaşlarındaki 11 miniğimizle çalışma yaptık. Akabinde 15-22 yaş grubunda bulunan gençlere bu imkanı verdik. 10 gencimizle kayak sporuna başladık. Hali hazırda 21 gencimizle antrenmanları sürdürüyoruz.” diye konuştu.

Kayakla ilgili hedefleri olduğunu dile getiren Sönmezoğlu, “Çocuklarımızın ilerleyen süreçte profesyonelleşmelerini sağlamayı amaçlıyoruz. Yavrularımızı desteleyerek Kastamonu Ormanspor’un sesini duyurmak istiyoruz.” ifadesini kullandı.

Çocuklardan Beril Şentürk ise başta kayak yapmayı istemediğini belirterek, “Babam beni yazdırmış. Yapacak bir şey yok dedim ve istemeyerek başladım ama çok sevdim. Kayağı çok seviyorum, çok eğlenceli.” şeklinde konuştu.

Ozan Doruk Onur da kayak yaparken çok eğlendiğini vurgulayarak, Türkiye Şampiyonası’na katılmayı hedeflediğini aktardı.

Zehra Ecrin Sönmezoğlu ise kayak sporunun çok eğlenceli olduğuna işaret ederek, “Kulübün kayak takımını duydum ve katılmak istedim. Kayak yaparken çok eğleniyorum ve çok seviyorum.” dedi.

Ecrin Çiçekçi de kayağa başlayarak hayalini gerçekleştirdiğini söyledi. Kayağın çok güzel bir spor olduğunu vurgulayan Çiçekçi, şunları kaydetti:

“Ilgaz’ı çok seviyorum. Çok güzel bir spor. Türkiye’de şampiyon olup uluslararası yarışmalarda ülkeme şampiyonluk kazandırmak istiyorum. Bana bu fırsatı veren Orman Genel Müdürlüğüne ve Orman Bölge Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum.”

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerinden derlenen bilgiye göre, kayak merkezlerindeki kar kalınlığı Kartalkaya’da 198, Hakkari’de 140, Uludağ’da 130, Palandöken’de 122, Ergan’da 96, Sarıkamış’ta 95, Erciyes’te 88, Kartepe’de 83, Konaklı’da 81, Ilgaz’da 80, Nemrut’ta 74, Yedikuyularda 69, Yıldız Dağı’nda 50, Davraz’da 38, Çambaşı’nda 32, Yıldıztepe’de 22, Haserek ve Murat Dağı’nda 19, Zigana’da 15, Ovacık’ta 10, Hazarbaba ve Yalnızçam’da 9, Denizli’de 7, Mersivan ve Ladik’te 6 santimetre ölçüldü.

ANKARA (AA) – Türkiye Kayak Federasyonundan yapılan açıklamada, “Rusya’nın Çaykovski şehrinde, 39 sporcunun katılımıyla organize edilen yarışlarda milli sporcumuz Muhammed Ali Bedir başarılı atlayışlarının ardından kazandığı 5 puan sonrasında bir yıl boyunca dünya kupalarına katılma hakkı elde etti.” denildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen federasyon başkanı Ali Oto, “Sporcumuzun başarısı bizi mutlu etti. Kayakla atlama bizim için önemli bir branş. Antrenörlerimiz Frank Nejc ve Samet Karta ile sporcumuzu yürekten kutluyorum.” ifadelerini kullandı.