Genç, Yıldız ve Üst Minik Kızlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası

ÇANKIRI (AA) – Genç, Yıldız ve Üst Minik Kızlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası, Çankırı'da sürüyor.

Hasan Fehmi Gökşen Spor Salonu'nda düzenlenen şampiyonaya, 43 ilden yaklaşık 600 sporcu katılıyor.

Şampiyonanın üçüncü gününde üst minik kadınlar çeyrek final müsabakaları gerçekleştirildi.

Yıldız Kız Boks Milli Takımı Antrenörü Ahmet Çınar, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye Boks Federasyonunun 2020 faaliyet programında yer alan müsabakaların tüm hızıyla devam ettiğini söyledi.

Şampiyonada finallerin pazar günü oynanacağını belirten Çınar, "Katılımın yüksek olduğu bir şampiyona. Her şey güzel gidiyor. Bütün sporculara başarılar diliyorum." diye konuştu.

Şampiyonada ter döken sporcuların Türk kadın boks takımının altyapısını oluşturduğunu ifade eden Çınar, şunları dile getirdi:

"Üst minik, yıldız ve gençler uluslararası arenada Avrupa ve Dünya Şampiyonası'nda ülkemizi temsil edecek sporcular burada bütün gücüyle mücadele ediyorlar. Çünkü hedefleri büyük. Burada Türkiye şampiyonu olan sporcularımız ülkemizi Avrupa ve dünya şampiyonalarında temsil edecekler. İstiklal Marşı'mızı okutacak sporcular burada şampiyon olmuş olacak." diye konuştu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

TOKYO (AA) – Kokugikan Arena’da gerçekleşen boks müsabakalarında Busenaz, 69 kiloda ringe çıkarak 39 yaşındaki Polonyalı Karolina Koszewska’yla karşılaştı.

Olimpiyatlarda ringe çıkan ilk kadın Türk boksör olan 23 yaşındaki sporcu, maça çok iyi başladı. İlk iki rauntta 5 hakemin de tam puanını alan Busenaz, son rauntta da üstünlüğünü korudu ve adını çeyrek finale yazdırdı.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da takip ettiği müsabakadan sonra Busenaz’ı tebrik etti.

Busenaz Sürmeneli’nin rakibi Ukraynalı Anna Lysenko oldu

Kokugikan Arena’da son 16 turunda Polonyalı Karolina Koszewska’ylı yenerek adını çeyrek finale yazdıran Busenaz, yarı finale çıkmak için Ukraynalı Anna Lysenko ile mücadele edecek.

Busenaz’ın çeyrek final müsabakası 30 Temmuz Cuma günü TSİ 06.03’te başlayacak.

ANKARA (AA) – Türkiye Boks Federasyonundan yapılan açıklamada, “IOC Boxing Task Force sıralama listesine göre milli boksörümüz Necat Ekinci, 69 kiloda 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’na katılma hakkı kazandı.” denildi.