Paz. Eki 20th, 2019

Gençler Avrupa Judo Şampiyonası

İSTANBUL (AA) – Finlandiya'da düzenlenen Gençler Avrupa Judo Şampiyonası'nda ferdi müsabakalar sona erdi.

Türkiye Judo Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, Vantaa kentinde gerçekleştirilen şampiyonada 6 milli sporcu tatamiye çıktı.

Kadınlar +78 kiloda mücadele eden Kübranur Esir bronz madalya maçında Hırvat Helena Vukovic'e yenildi ve şampiyonayı 5. tamamladı.

Erkekler 100 kiloda Ömer Kemal Aydın, çeyrek final müsabakasının bitimine bir saniye kala rakibine yenildi ve repesaja kaldı. Alman Ole Buth ile yaptığı maçta da mağlup olan Ömer Kemal sıkleti 7. bitirdi.

Son gün tatamiye çıkan milli judoculardan Furkan Güner (+100) ilk tur, Mine Kalender (+78), Mert Şişmanlar (90) ve Emrullah Uçar (+100) ikinci tur maçlarını kaybederek elendi.

Şampiyonada yarın karma takımlar müsabakaları yapılacak.

Erdoğan: "Bölgemizde ve dünyamızda istedikleri gibi at oynatabileceklerini sananlar, bu işin o kadar kolay olmadığını artık kabul etmelidir."

Erdoğan: "Türk milleti, bugün de istiklali ve istikbali için gerekirse tüm dünyayı karşısına alabileceğini bir kez daha ispatlamıştır."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bizler, bir oldukça, beraber oldukça, kardeş oldukça iyi kötü günümüzde birbirimizin yanında oldukça Allah'ın izniyle bu milleti kimse yenemez."

Erdoğan: "(Harekat bölgesindeki rejim güçleri) Aynı durum orada da geçerlidir; olursa olur, olmazsa kendi planlarımızı uygulamaya devam ederiz."

Erdoğan: "Harekat bölgemizin bir kısmında Rusya korumasındaki rejim güçleri bulunuyor. Meseleyi Putin'le ele alacağız. Bir hal çaresi bulmamız lazım."