Çar. Haz 19th, 2019

Gençlik ve Spor Bakanlığında Gönüllüler Günü etkinliği

ANKARA (AA) – Birleşmiş Milletler Gönüllüleri (UNV) tarafından "5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü, Gönüllüler Dayanıklı Toplumlar İnşa Ediyor" etkinliğinin tanıtım toplantısı yarın Gençlik ve Spor Bakanlığında gerçekleştirilecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, yarın saat 09.00'da başlayacak toplantıya Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun yanı sıra Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) Türkiye Temsilcisi Karl Kulessa katılacak.

Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek etkinlikte, "Dayanıklı Toplumlar İnşasına" yönelik katkılar hakkında farkındalık oluşturmak, gönüllülerin sürdürülebilir kalkınma hedefleri gibi konular ele alınacak.

  • Gençlik ve Spor Bakanlığına Mehmet Muharrem Kasapoğlu getirildi
  • ANKARA (AA) – Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde yer alan ilk Gençlik ve Spor Bakanı, Mehmet Muharrem Kasapoğlu oldu.
    Yeni kabinede Gençlik ve Spor Bakanlığı görevine Osman Aşkın Bak'ın yerine Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu getirildi.
    Kasapoğlu, 1976 yılında İstanbul'da doğdu. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nden mezun olan Kasapoğlu, aynı üniversitede mahalli idareler ve

  • Gençlik ve Spor Bakanlığından “Münazara Ligi”
  • ANKARA (AA) – Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen "Türkiye Münazara Ligi" projesinin tanıtım toplantısına katılan Bakan Kasapoğlu, sosyal medya ve teknolojik gelişmeler nedeniyle sözün gücünün azaldığını ifade ederek "Bu münazaralarla sözün gücünü tekrar olması gereken yere getirme noktasında çalışacağız." dedi.
    Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün gençlerin kendilerini daha iyi ifade etmelerine