Göcek koyları serbest dalış tutkunlarını ağırlıyor

MUĞLA(AA) – Ege’nin etkileyici koyları, Kovid-19 salgını sonrasında tekne turizmini tercih eden yerli ve yabancı turistleri ağırlarken, deniz altını keşfe çıkan serbest dalış meraklılarının sayısı da gün geçtikçe artıyor.

Muğla’nın Fethiye ilçesinin Göcek koyları deniz suyu sıcaklığının uygunluğu ve görüş mesafesinin uzunluğu dolayısıyla serbest dalışçılar tarafından tercih ediliyor

Tekne turlarıyla açılan deniz tutkunları, sadece bir şnorkel ve bir çift paletle Ege’nin mavi sularına özgürce dalmanın tadını çıkarıyor.

Yerli ve yabancı serbest dalışçılara, denizin altındaki büyülü dünyada bazen balık sürüleri, bazen bir deniz kaplumbağası eşlik ediyor.

Kimi zaman da etkileyici sıra kayalarla karşılaşan serbest dalışçılar, doğal yaşamın güzelliğine ve çeşitliliğine şahit oluyor.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

TEKİRDAĞ (AA) – Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından Tekirdağ'da düzenlenen Serbest Dalış Kulüpler Arası Havuz Federasyon Kupası müsabakaları, tamamlandı.

Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Olimpik Yüzme Havuzu'nda 10 spor kulübünden 70 sporcunun katılımıyla 27 Şubat'ta başlayan organizasyonun son gününde, dayanıklılık ve hız apnea dalında müsabakalar yapıldı.

Yarışlar sonunda Orta Doğu Teknik Üniversitesi birinci, Süleymanpaşa Belediyespor Kulübü ikinci, İstanbul Teknik Üniversitesi Spor Kulübü üçüncü oldu.

Organizasyon, dereceye giren kulüplere kupalarının verilmesiyle sona erdi.

TEKİRDAĞ (AA) – Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından düzenlenen Serbest Dalış Kulüplerarası Havuz Federasyon Kupası, Tekirdağ'da başladı.

TSSF yapılan açıklamaya göre, Tekirdağ Gençlik ve Spor il Müdürlüğü Olimpik Yüzme Havuzu'nda gerçekleştirilen yarışlara 9 ildeki 10 spor kulübünden 70 sporcu katılıyor.

Yarışların ilk gününde paletsiz dinamik apnea dalında sporcular birbiriyle yarıştı.

TSSF Başkanı Şahin Özen, yarışmalara katılan tüm spor kulüplerine ve sporculara başarılar dilediğini belirterek, organizasyona destek veren Tekirdağ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Tekirdağ Valiliğine teşekkür etti.

Şampiyona, 1 Mart'ta sona erecek.