Pts. Oca 20th, 2020

Görme engellilerin kartopu sevinci

MANİSA (AA) – Manisa’daki görme engelliler, 1513 rakımlı Spil Dağı'nda kar topu oynamanın heyecanını yaşadı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar 4. Bölge Müdürlüğü Manisa Spil Dağı Milli Park Müdürlüğü organizasyonunda bir araya gelen Manisa Altı Nokta Körler Derneği ile Manisa Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği üyeleri, önce milli parkta yiyecek bulmakta zorluk çeken yılkı atları ve yaban hayvanları için yem bıraktı.

Yemleme çalışmasının ardından görme engelliler kar topu savaşı yaptı. Sesin geldiği noktaya odaklanan görme engelliler, hedeflerini vurmaya çalıştı.

Manisa Altı Nokta Körler Derneği Manisa Şubesi Başkanı Hüseyin Pehlivan, yaptığı açıklamada, unutulmaz bir gün yaşadıklarını söyleyerek, "Burada biz de varız, dedik. Karı ellerimize aldığımız zaman o güzelliği hissediyoruz. Üstümüze denk geldiğinde farklı bir duygu verdi bize. Eğlenceli bir şey." diye konuştu.

Manisa Spil Dağı Milli Park Müdürü Halil Ernalçacı da görme engellilerle yemleme çalışması yaptıklarını ve kar eğlencesini birlikte yaşadıklarını anlatarak, "Bugün yaptığımız yemleme temsiliydi. Ama biz bundan sonra devamını getireceğiz. 200 kilogram yem, 100 kilogram bitki artığı ve ekmek, 100 kilogram da buğday atarak doğal yaşama destek olduk." ifadelerini kullandı.

FETÖ'nün futbol yapılanmasına ilişkin davada 6 sanığa, 2 yıl birer ay ile 6 yıl 3'er ay arasında değişen hapis cezaları verildi

Ordu'da üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'in katil zanlısı Özgür Arduç, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Merkez Bankasının, son yıl karından ayrılan hariç, birikmiş ihtiyat akçesinin tamamının kara katılarak dağıtılması kabul edildi

Merkez Bankasının 2019 yılı kesinleşmemiş hesap dönemi karından hesaplanan tutarın yüzde 90'ının avans olarak dağıtılması kabul edildi

#Sivasspor taraftarları, Süper Lig lideri Demir Grup Sivasspor'un 18. haftada deplasmanda #Beşiktaş'ı 2-1 mağlup etmesini büyük coşkuyla kutladı. #Sivas
https://youtu.be/eMqRkTQ_cV0

Halife Hafter'e bağlı milisler, Berlin Konferansı'nın ardından başkentin güneyindeki Selahaddin bölgesinde havan atışıyla ateşkesi ihlal etti.

Kasımpaşa Teknik Direktörü Tayfur Havutcu, görevinden istifa etti.
https://youtu.be/A1dvbOV4vps

Kasımpaşa Teknik Direktörü Tayfur Havutcu, görevinden istifa etti.

Libya Konferansı Bildirgesi: "BM himayesinde Berlin zirvesi sonrasında koordinasyonu sürdürmek için bir Uluslararası İzleme Komitesi oluşturuyoruz"

Libya Konferansı Bildirgesi: "Ateşkesin başlamasından itibaren taraflara ve destekçilerine askeri faaliyetlerine son vermeleri çağrısında bulunuyoruz"