Gratis Türkiye'nin “en cool kozmetik mağazası” seçildi

İSTANBUL (AA) – Kişisel bakım marketi Gratis, halk jürisi tarafından belirlenen Cool Markalar Araştırması’nda kozmetik mağazası kategorisinde 5. kez yılın "en cool markası" seçildi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Marketing Türkiye adına Roamler Türkiye'nin mobil uygulaması üzerinden gerçekleştirilen Cool Markalar Araştırması, 1 Mayıs-5 Haziran 2021 tarihleri arasında Türkiye'yi temsilen 12 bölgeden genç kadın ve erkek tüketicilerin katılımıyla gerçekleşerek tüketicilerin en "cool" bulduğu markaları gözler önüne serdi.

30'un üzerinde sektörde gerçekleştirilen araştırmada bin kişiden oluşan halk jürisi yılın "cool" markalarını belirledi.

Katılımcıların öncelikle kategori belirtmeksizin sonrasında ise farklı kategorilerde tercihlerini belirttikleri araştırmada Gratis, kozmetik mağazası kategorisinde 2021 yılının "en cool markası" seçildi.

Tüketicilerin alışveriş deneyimlerini yeniden şekillendirme hedefi ile 12 yıl önce yola çıkan Gratis, böylece Türk tüketicilerinin seçimi ile yapılan araştırmada 5. kez yılın "en cool markası" unvanına sahip oldu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Gratis, Social Media Awards Turkey'de "Mağazalar" kategorisinde 5'inci kez altın ödülün sahibi oldu.

Gratis'ten yapılan açıklamaya göre, Marketing Türkiye ve BoomSonar iş birliğiyle düzenlenen Türkiye'nin en kapsamlı ilk sosyal medya yarışması Social Media Awards Turkey sonuçlandı.

Gratis, Social Media Awards Turkey 2021'de SocialBrands Veri Analizi Ödülleri kapsamında "Mağazalar" kategorisinde 5'inci kez altın ödülü kazanma başarısı gösterdi.

Gratis, tüm sektörlerden markaların yıl boyunca sosyal medya performanslarını tamamen tarafsız ve veriye dayalı olarak hazırlanan SocialBrands sosyal medya marka endeksi sonuçlarına göre verilen SocialBrands Veri Analitiği Ödülleri'nde, hiçbir başvuruda bulunmadan sadece performansı ile jürinin dikkatini çekerek birinciliği aldı.

Yarışmanın düzenlendiği ilk yıldan itibaren "Mağazalar" kategorisinde altın ödül alan Gratis, yarışmanın 5'inci yılında da liderliği bırakmadı. Ödül değerlendirmesi; Gratis’in sosyal medya hesaplarının toplam etkileşim ve hayran sayıları, hayran artışı, performans istikrarı, etkileşimleri, sektörel performansı, hashtag ve mention kullanımı gibi kriterler üzerinden yapıldı.

Uzmanlığı ve fark yaratan servis anlayışı ile müşterilerine ayrıcalıklı hizmet sunarken sosyal medyadaki performansıyla da öne çıkan Gratis, özel günlerde gerçekleştirdiği dijital projeler ile yıl boyunca milyonlarca erişim ve izlenme oranına ulaştı. Her yıl sosyal medya hesaplarındaki izlenme ve etkileşimi maksimum düzeye taşıyan Gratis, Kadınlar Günü'nde gerçekleştirdiği "Güç Bende Artık" dijital projesi ile 5 milyon erişim ve 1 milyonluk izlenme sağladı. 2021 itibarıyla Instagram'da 3,3, Facebook'ta ise 2,1 milyon kişi tarafından takip edilen Gratis, Tiktok uygulamasındaki hesabı ile de takipçilerine ulaşıyor.

İSTANBUL (AA) – Gratis’in 12 yıldır geleneksel hale gelen "Çocuklar Arası Resim Yarışması"nın bu yılki kazananları Aleyna Okuyucu, Ulaş Susup, İlayda Naz Alımlı oldu.

Gratis'ten yapılan açıklamaya göre, 2010 yılından bu yana Gratis’in Türkiye çapında çocukların hayal güçlerini geliştirerek sanat ve resim sevgisi aşılamak amacı ile düzenlediği ve gelenekselleşen "Çocuklar Arası Resim Yarışması" sonuçlandı. ADEL ve Johnson’s sponsorluğunda bu yıl da online olarak düzenlenen resim yarışmasında, son bir yıl içerisinde tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeni ile evde ve aileyle vakit geçirilmesinden yola çıkılarak "Ailenle Geçirdiğin En Güzel Zaman" teması işlendi. Jüri tarafından yapılan oylamalar sonucunda resim yarışmasının 1’incisi Samsun’dan Aleyna Okuyucu (10), 2’ncisi İstanbul’dan Ulaş Susup (9) ve 3’üncüsü Mersin’den İlayda Naz Alımlı (10) oldu.

Türkiye’nin her yerinden 7-10 yaş aralığındaki küçük ressamların "Ailenle Geçirdiğin En Güzel Zaman" temasını resmettiği Gratis "Çocuklar Arası Resim Yarışması"nda yüzlerce kişi arasından seçilerek dereceye giren küçük ressamlardan 1’incisi Mi Electric Scooter Pro, 2’ncisi Apple Watch Series 6 ve 3’üncüsü ise iPad Air ödülünü kazandı. Ayrıca kazanan minik finalistlere Atölye Ataşehir’den seçecekleri ve sanatsal gelişimlerine destek olacak bir online atölye çalışması da hediye edilecek.