GSK Türkiye'den globale üst düzey atama

İSTANBUL (AA) – GSK Covid Tedavileri Gelişen Pazarlar Bölgesel Medikal Liderliği görevine Dr. Elif Coşkunçay atandı.

GSK'dan yapılan açıklamaya göre, GSK Türkiye Ülke Medikal Direktörü ve GSK Türkiye Liderlik Ekibi üyesi olarak görev yapan Coşkunçay, 2021 itibarıyla Gelişen Pazarlar Covid Tedavileri Bölgesel Medikal Lideri olarak atandı.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden 2000 yılında mezun olan Coşkunçay, endüstriyel tıp alanında yüksek lisansını tamamladı.

Abbott, Pfizer, Novo Nordisk, Takeda ve Bristol-Myers Squibb şirketlerinde medikal alanda lokal ve global liderlik rolleri üstlendi. Dr. Elif Coşunçay'ın uzmanlık alanı ürünleri, onkoloji, immuno-onkoloji ve medikal alanda zengin bir deneyimi bulunuyor.

Şubat 2019’dan bugüne GSK Türkiye Ülke Medikal Direktörü ve GSK Türkiye Liderlik Ekibi üyesi olarak görev yapan Dr. Elif Coşkunçay, 2021 itibarıyla GSK COVID Tedavileri Gelişen Pazarlar Bölgesel Medikal Lideri görevini üstlenecek.

Coşkunçay'dan boşalan GSK Türkiye Ülke Medikal Direktörlüğü görevine ise Dr. Diyar Akkaynak getirildi.

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2000 yılında mezun olan ve Yeditepe Üniversitesinde MBA derecesine sahip Akkaynak, Biofarma, Eczacıbaşı ve Novartis şirketlerinde medikal alanda çeşitli liderlik rolleri üstlendi.

Türkiye'de ilk erken erişim programını başlatan ve Faz I onkoloji çalışmalarının Türkiye’ye getirilmesine liderlik eden Akkaynak, Mart 2021 itibarıyla GSK Türkiye Ülke Medikal Direktörlüğü görevini üstlenecek.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Gelişim ve Yetenek Yönetimi stratejileriyle başarılı liderler yetiştiren GSK Türkiye, organizasyon yapısını genç yeteneklerle güçlendiriyor.

GSK Türkiye açıklamasına göre,1 Mart itibarıyla geçerli olan yapılanma çerçevesinde, Aşı Pediatri Pazarlama Müdürü görevini yürüten Cihan Şenturan, Aşı Departman Lideri olarak atandı.

Şenturan aynı zamanda HIV Departman Lideri Pınar Özalp ile GSK Türkiye İlaç Liderlik Ekibi üyesi olarak görev yapacak.

İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme – Ekonomi bölümünden mezun olan Cihan Şenturan, ardından İngiltere’de East Anglia Üniversitesi’nde İş Yönetimi alanında yüksek lisans yaptı. Şenturan, 10 yıldır çalıştığı GSK’da saha ve pazarlama ekiplerinde farklı görevlerde önemli sorumlulukları üstlendi.

Açıklamaya göre Pınar Özalp ise 2008 yılında Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Kariyerine Pfizer’de başlayan ardından uzun bir süre Sanofi’de önemli sorumluluklar üstlenen Özalp’in ilaç sektöründe 13 yıllık tecrübesi bulunuyor. 2 yılı aşkın bir süredir GSK Türkiye’de HIV Departman Lideri olarak görev yapan Özalp, bu görevine ek olarak GSK Türkiye İlaç Liderlik Ekibi’nin de üyesi oldu.

İSTANBUL (AA) – GSK Türkiye, insan kaynakları alanındaki uygulamaları ile uluslararası çapta Top Employers Institute tarafından düzenlenen ödül töreninde "En İyi İşveren (Top Employer)" ödülüne layık görüldü.

Şirket açıklamasına göre, "En İyi İşveren" ödülü, 10 ayrı kategoride 600'den fazla konu başlığı üzerinden yapılan değerlendirmelerin sonucunda, uluslararası mükemmeliyet standartlarına uygun insan kaynakları uygulamalarını başarıyla hayata geçiren şirketlere veriliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen GSK Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Burcu Kuyucu, GSK Türkiye'nin modern işveren markası kimliğiyle çalışanlarına geniş kapsamda sunduğu olanakların, prestijli ve global çapta bir organizasyon tarafından da onaylanmasının gurur verici olduğunu ifade etti.

Toplum sağlığına fayda sunmanın bir gurur kaynağı olduğu gibi büyük bir sorumluluğu da beraberinde getirdiğini belirten Kuyucu, şunları kaydetti:

"Bu sorumluluğun bilinciyle hayatın 'her anında iyilik, sağlık için çalışmaya ben varım' diyen çalışanlarımızın iyilik ve sağlığı bizim için her koşulda öncelikli. Bununla birlikte hayata geçirdiğimiz uygulamalarla çalışanlarımız ve ailelerinin en değerli anlarında yanlarında olduğumuzu hissettirecek şekilde çalışıyoruz. Çalışma ortamımızda çalışanlarımızın kendilerini oldukları gibi ifade edebildikleri bir kültür yaratmaya, işlerini yaparken kendilerini iyi hissetmelerine ve kariyerlerinde geliştiklerini hissederek yarına hazır olabilmelerine odaklanıyoruz.

Bunu da şirketin yol haritasına ilişkin onların geri bildirimlerini alarak ve yenilikleri birlikte hayata geçirerek gerçekleştiriyoruz. Bu sertifika GSK Türkiye'nin modern ve çalışan dostu insan kaynakları uygulamalarına sahip olduğunun bir göstergesi olması adına büyük önem taşıyor. Başarımızın devamı ve çalışanlarımızın mutluluğu için fark yaratan insan kaynakları stratejilerini geliştirmeye ve uygulamaya devam edeceğiz."

GSK Türkiye ayrıca, Great Place to Work Enstitüsü tarafından gerçekleştirilen "Türkiye'nin En İyi İşverenleri" araştırmasında üst üste 4 kez ödüle layık görülmüştü.