Gümüşhane'de kara saplanan otomobil ekiplerce kurtarıldı

GÜMÜŞHANE (AA) – Gümüşhane'de cenazeye giderken otomobilleri kara saplanan köylüler, İl Özel İdaresi ekiplerince kurtarıldı.

Alınan bilgiye göre, merkeze bağlı Akocak köyünde yaşayan Çetin Er, Trabzon'un Yomra ilçesinde bir yakınlarının cenazesine katılmak üzere bazı köylülerle yola çıktı.

Yoğun tipi olan Yağmurdere grup yolu Çatak mevkisinde zincir olmasına rağmen kara saplanan otomobildeki Er ve beraberindekiler, durumu Gümüşhane İl Özel İdaresi ekiplerine bildirdi.

Ekipler, kar kalınlığı yer yer 50 santimetreyi bulan yolu ulaşıma açarak vatandaşları bulundukları bölgeden çıkardı.

Mahsur kaldıkları yerden kurtarıldıktan sonra yoluna devam eden Er, otomobilinin kara saplanmasının ardından İl Özel İdaresi ekiplerine haber verdiğini belirterek, "Gelip bizi çıkardılar ve yolumuzu açarak Çatak mevkisine ulaştırdılar. Bu yol olmasaydı aynı noktaya ulaşmak için Gümüşhane-Trabzon istikametinden kullanacaktık. O da bizim için büyük bir sıkıntı ve fazladan 140 kilometre daha gitmemize neden olacaktı." dedi.

İş makinesi operatörü Esa Can da Akocak köyü ile Trabzon'un Araklı ilçesi arasındaki bağlantı yolunda karla mücadele çalışması yürüttüklerini söyledi.

İhbar üzerine yolda kalanları bulundukları yerden çıkararak yolu açtıklarını belirten Can, "Yolda kimi yerlerde yaklaşık 50 santimetreye ulaşan kar kalınlığı var. Biz bu bölgede sürekli vatandaşımıza hizmet veriyoruz. 7 gün 24 saat görevimizin başındayız." diye konuştu.

Türkiye'de işsizlik oranı, mayısta geçen yılın aynı ayına göre 0,1 puan artışla yüzde 12,9 oldu

Bakan Dönmez: "MTA Oruç Reis Sismik Araştırma Gemimiz, Akdeniz’deki yeni görevi için Antalya’dan demir alarak, çalışma yapacağı alana ulaştı"

CHP'de Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Genel Sekreter ise Selin Sayek Böke oldu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 16 kişilik yeni Merkez Yönetim Kurulu'nu belirledi.

Liselere sınavsız yerleştirmenin birinci adımında, öğrencilerin yüzde 92’si ilk üç tercihinden birine yerleşti.

Birinci yerleştirme sonuçlarına göre Anadolu imam hatip liselerinde yüzde 99,8, mesleki ve teknik anadolu liselerinde yüzde 97 doluluğa ulaşıldı.

Etiketler: