Paz. Ara 15th, 2019

GÜNCELLEME – Van'da bir terörist etkisiz hale getirildi

VALİLİK AÇIKLAMASI EKLENDİ

VAN (AA) – İç güvenlik operasyonları kapsamında Van kırsalında bir terörist etkisiz hale getirildi.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Van'ın Erciş kırsalında İl Jandarma Komutanlığınca yürütülen Şehit Jandarma Er Eyüp Öksüz Operasyonu'nda bir teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Bölgede operasyonların devam ettiği kaydedildi.

Van Valiliğinden yapılan açıklamada da duyarlı vatandaşların verdiği bilgilere istinaden, Erciş ilçesi Doluca Mahallesi bölgesinde İl Jandarma Komutanlığınca operasyon gerçekleştirildiği belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"24 Temmuz 2019'da başlatılan operasyonda, PKK/KCK terör örgütünde sorumlu düzeyde faaliyet gösteren bir terörist, silah ve teçhizatı ile birlikte ölü olarak ele geçirdi. Bölgemizde halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik operasyonlar, yine halkımızın desteğiyle daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edecek."

Son Dakika PKK Haberleri


Deniz güvenliğinin sağlanması maksadıyla Doğu Akdeniz’de “Akdeniz Kalkanı Harekâtı”na kesintisiz ve etkinlikle devam eden Deniz Kuvvetlerimiz, bölgeye intikal eden #NATO ve müttefik savaş gemileri ile karşılıklı eğitimlere devam ediyor.

Doha’daki törenin sonunda Bakan Akar ve Katarlı mevkidaşı el-Attiye’nin himayelerinde iş birliği protokolü imzalandı. Karargâhtaki incelemelerinin ardından Bakan Akar ve Katar Savunma Bakanı el-Attiye görüşme gerçekleştirdi.
https://www.msb.gov.tr/SlaytHaber/14122019-25545
#MSB #HulusiAkar

Bakan Akar, Doha’daki karargâh binasının açılışını Katar Savunma Bakanı el-Attiye ile birlikte yaptı. Açılışın ardından Bakan Akar, karargâhta görevli personelle bir araya gelerek konuşma gerçekleştirdi.
https://www.msb.gov.tr/SlaytHaber/14122019-25545
#MSB #HulusiAkar