Cum. Oca 17th, 2020

GÜNCELLEME – Van'da bir terörist etkisiz hale getirildi

VALİLİK AÇIKLAMASI EKLENDİ

VAN (AA) – İç güvenlik operasyonları kapsamında Van kırsalında bir terörist etkisiz hale getirildi.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Van'ın Erciş kırsalında İl Jandarma Komutanlığınca yürütülen Şehit Jandarma Er Eyüp Öksüz Operasyonu'nda bir teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Bölgede operasyonların devam ettiği kaydedildi.

Van Valiliğinden yapılan açıklamada da duyarlı vatandaşların verdiği bilgilere istinaden, Erciş ilçesi Doluca Mahallesi bölgesinde İl Jandarma Komutanlığınca operasyon gerçekleştirildiği belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"24 Temmuz 2019'da başlatılan operasyonda, PKK/KCK terör örgütünde sorumlu düzeyde faaliyet gösteren bir terörist, silah ve teçhizatı ile birlikte ölü olarak ele geçirdi. Bölgemizde halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik operasyonlar, yine halkımızın desteğiyle daha da güçlü ve kararlı bir şekilde aralıksız olarak devam edecek."

Son Dakika PKK Haberleri


Bakan Akar ve TSK Komuta Kademesi; Ağrı'da şehit olan Uzman Jandarma Çavuş Çağrı Toptaş'ın ve tedavi gördüğü hastanede vefat eden emekli Tuğgeneral Uğur Şevket Büyükçulha’nın cenaze törenine katıldı.
https://www.msb.gov.tr/SlaytHaber/1712020-70551

Afganistan Türk Görev Kuvveti Komutanlığı tarafından, Kabil şehir merkezinde bulunan 111’inci Taktik Tümen Komutanlığında gazi olan personele tekerlekli sandalye ve ihtiyaç sahibi ailelere muhtelif yardım malzemesi dağıtımı yapıldı.
#MSB #TSK

TSK Barış İçin Ortaklık Eğitim Merkezi Komutanlığı tarafından açılacak NATO Sivil Görevlere Başvuru kursuna ilişkin duyuru yayımlandı.
https://www.bioem.tsk.tr/images/NATO_Sivil_G%C3%B6revler.pdf