Güngören'de çökme riski taşıyan binanın tahliye edilmesi – 30.09.2018

İSTANBUL (AA) – Belediyesi, ilçedeki çökme riskine karşı tahliye edilen apartman hakkında bilgilendirme yaptı.

Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, ilçedeki yıkılma riski nedeniyle tedbir amaçlı boşaltılan 7 katlı apartmanla ilgili belediye ekiplerinin çalışmaları ve yaşanan sürece dair detaylar belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Saat 04.00 itibarıyla vaki şikayet üzerine Güngören Akıncılar Mahallesi Cemal Gürsel Sokak No:5 adresine belediyemiz zabıta ve teknik personelince intikal edilmiştir. Söz konusu yerde olay anından itibaren ekipler hazır bulunmuştur. Yapılan incelemede mevcut durum göz önünde bulundurularak tedbir amaçlı bina tahliye edilmiş, saat 11.00 itibarıyla Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi'nden öğretim görevlisi çağrılarak olayın olası nedeni ve sonuçları hakkında kapsamlı bir rapor hazırlanması talep edilmiş ve rapor sonuçlanana kadar bina mühürlenmiştir. Binanın doğal gazı kesilerek sokak araç trafiğine kapatılmıştır."

Üniversite tarafından hazırlanan teknik rapor doğrultusunda gerekli işlemlerin yapılacağının aktarıldığı açıklamada, "Plan notlarımız kapsamında ilçemizde yapılan inşaatların bulunduğu yapı adalarına parsel birleşmelerini teşvik etmek ve bu kapsamda yapı stokunu yenilemek amaçlı bilgilendirme tebligatları yapılmakta olup, mevcut binanın bulunduğu adaya da bu kapsamda tebligat yapılmış ancak ilgililerinden konuya ilişkin geri dönüş olmamıştır." ifadeleri kullanıldı.

  • Zihinsel engelli genç 4 gün sonra bulundu
  • İSTANBUL (AA) – ÇİĞDEM ALYANAK – Güngören'deki evinden ayrılmasının ardından son kez Esenler Dörtyol'da görülen zihinsel engelli 20 yaşındaki Mert Boyraz, kaybolduktan 4 gün sonra 17 kilometre uzakta polis tarafından bulunarak, ailesine kavuştu.
    Güngören'de yaşayan Mert Boyraz, dört gün önce kendisiyle dışarı çıkmak için hazırlanan annesi Ayşe Boyraz'ı beklemeden lokantada yemek yemek için yanına para da

  • Güngören'de 5 katlı binada yangın

  • – Bir binanın giriş katındaki elektrik panosundan çıkan yangında 4’ü çocuk 16 kişi dumandan etkilendi