Sal. Haz 18th, 2019

Güreşte Akdeniz Oyunları heyecanı

ANKARA (AA) – 18. 'nda 14 milli güreşçi mindere çıkacak.

Türkiye Güreş Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, İspanya'nın Tarragona kentinde 22 Haziran-1 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek oyunlarda Türkiye'yi temsil edecek milli güreşçiler belli oldu.

Akdeniz Oyunları'nda güreş müsabakaları grekoromen ve kadınlarda 5'er, erkekler serbest stilde ise 4 sıklette gerçekleştirilecek.

Türkiye'yi grekoromen stilde 60 kiloda Elçin Ali, 67 kiloda Murat Fırat, 77 kiloda Yunus Emre Başar, 87 kiloda Metehan Başar ve 97 Süleyman Demirci temsil edecek.

Erkekler serbest stilde 65 kiloda Selahattin Kılıçsallayan, 74 kiloda Muhammet Demir, 86 kiloda Ahmet Bilici ve 97 kiloda Yunus Emre Dede mindere çıkacak.

Kadınlarda ise 50 kiloda Evin Demirhan, 53 kiloda Aysun Erge, 57 kiloda Bediha Gün, 62 kiloda Elif Jale Yeşilırmak ve 68 kiloda Buse Tosun madalya mücadelesi verecek. Kafile başkanlığını ise Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın yapacak.

18. Akdeniz Oyunları'nda güreş müsabakaları, 24-27 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek.

 • Teniste Akdeniz Oyunları kadrosu açıklandı
 • ANKARA (AA) – 18. Akdeniz Oyunları'nda Türkiye'yi teniste temsil edecek milli sporcular belli oldu.
  Türkiye Tenis Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, 22 Haziran-1 Temmuz tarihlerinde İspanya'nın Tarragona kentinde düzenlenecek oyunlarda kadınlar ve erkeklerde dörder milli tenisçi mücadele edecek.
  Kadınlarda Başak Eraydın, Ayla Aksu, Berfu Cengiz ve İpek Öz, erkeklerde ise Altuğ Çelikbilek, Anıl Yüksel, Sarp Ağabigün ve Mert

 • 2018 Akdeniz Oyunları – 28.06.2018
 • İSTANBUL (AA) – Türk sporcular, 18. Akdeniz Oyunları'nın 7. gününde 3'ü altın olmak üzere 9 madalya elde etti.
  Türkiye Milli Olimpiyat Komitesinden yapılan açıklamaya göre, İspanya'nın Tarragona kentinde düzenlenen 2018 Akdeniz Oyunları'nın 7. günündeki finaller tamamlandı.
  Milli sporcular, tekvando ve judoda günü 3'er madalya ile bitirdi.
  Tekvandoda kadınlar 49 kiloda Rukiye Yıldırım ve 57 kiloda İrem Yaman altın,