Hakkari'de 3 kilogram sentetik uyuşturucu ele geçirildi

HAKKARİ (AA) – Hakkari'de 3 kilogram sentetik uyuşturucu ele geçirildi, 1 kişi gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, haksız kazanç sağlamak amacıyla uyuşturucu ticareti, nakli ya da depolanması faaliyetlerini yürüten zanlıların yakalanmasına yönelik çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Bu kapsamda 24 Haziran'da Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yürütülen uygulamalarda şüpheli bir kişinin üst araması yapıldığı belirtilen açıklamada şu ifadeler yer aldı:

''Aramada 3 kilogram metamfetamin ele geçirilmiş, 1 kişi gözaltına alınmıştır. Elde edilen uyuşturucuyla ilgili olarak TCK madde 188 kapsamında 'uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapmak/uyuşturucu veya uyarıcı madde nakletmek' suçundan işlem başlatılmış olup, adli tahkikat devam etmektedir.''

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

VAN (AA) – Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bölge genelinde hava parçalı ve az bulutlu olacak.

Sıcaklığın 2 ila 4 derece artacağı bölgede rüzgar, batıdan ve güneyden hafif, zaman zaman orta kuvvette, Van Gölü’nde ise doğulu yönlerden 2 ile 4 kuvvetinde esecek.

Gün içinde en yüksek sıcaklığın Muş’ta 23, Hakkari’de 21, Van’da 19 ve Bitlis’te 17 derece olacağı öngörülüyor.

Bölgede artan sıcaklıklardan dolayı kar erimelerinin hızlanması sonucu meydana gelebilecek su baskını, ulaşımda aksamalar ve çığ riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

İSTANBUL (AA) – İstanbul Jandarma Komutanlığı ekipleri, yurt dışından Türkiye’ye, uyuşturucu imalatında kullanılan asetik anhidrit getirileceği bilgisini aldı.

Ekipler, kurulan paravan bir şirket aracılığıyla asetik anhidridin getirileceğini tespit etti.

Büyükçekmece Cumhuriyet Savcılığının talimatları doğrultusunda şüphelilerin Türkiye’deki bağlantılarını ortaya çıkarmak için takibe başlayan jandarma, sevki yapılan uyuşturucu hammaddesini 2 bin 500 kilometre boyunca takip etti.

Ekipler, tırdaki hammadde yüklü tankların, Büyükçekmece’deki uluslararası bir lojistik firmasında indirildiğini, daha sonra başka bir tıra yüklenildiğini belirledi.

Yola çıkan tırı durduran ekipler, şüpheliler T.K ile E.K’yi gözaltına aldı. Tırdaki aramada, 8 tank içerisinde, 9 ton sıvı asetik anhidrit ele geçirildi.

Ele geçirilen hammaddenin 4,5 ton eroin üretimine yetecek miktarda olduğu belirlendi.

Şüphelilerin ifadelerinde, hammaddeyi Van’da uyuşturucu üretiminde kullanacaklarını belirttikleri öğrenildi.

İşlemlerin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler, mahkemece tutuklandı.