Çar. Oca 22nd, 2020

Hakkari'de iki asker şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı, Hakkari’nin Çukurca ilçesinde atış eğitimi esnasında meydana gelen kazada iki askerin şehit olduğunu bildirdi.

ANKARA (AA) – Milli Savunma Bakanlığından (MSB) yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Hakkari Çukurca bölgesinde 15 Ocak 2020 tarihinde atış eğitimi esnasında meydana gelen kazada iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 2 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmış ve derhal hastaneye kaldırılarak tedavilerine başlanmıştır.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz.”

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ağaçlandırma ve çevre çalışmalarına önemli katkılar sağlayan, TEMA Vakfı’nın kurucusu Hayrettin Karaca’yı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Merhum Karaca’nın ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

Fransa Deniz Kuvvetleri Akdeniz Bölgesi Komutanı Kora. Laurent Isnard ve beraberindeki heyet, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Donanma Komutanlığımızı ziyaret etti.
#MSB #TSK

Barış Pınarı bölgesindeki Tel Abyad’da eylem hazırlığında olan 4 PKK/YPG’li terörist, Kahraman Komandolarımızın düzenlediği operasyonlarla gizlendikleri evlerdeki silah ve mühimmatlarıyla birlikte sağ olarak ele geçirildi.
https://www.msb.gov.tr/SlaytHaber/2012020-28431
#MSB #TSK