Hakkarili öğrenciler Muğla'yı gezecek

HAKKARİ (AA) – Hakkari'de, İçişleri Bakanlığınca hayata geçirilen "Biz Anadoluyuz Projesi" kapsamında 40 öğrenci, 3 günlük gezi için Muğla'ya gönderildi.

Vali İdris Akbıyık, Valilik önünde bir araya gelen öğrenci, öğretmen ve velilerle sohbet etti. Akbıyık, burada yaptığı konuşmada, projenin öğrencilere güzel deneyimler kazandırdığını söyledi.

Hakkari'de 2018-2019 eğitim öğretim yılında 250 öğrenciyi bu kapsamda çeşitli illere gönderdiklerini belirten Akbıyık, şunları dile getirdi:

"Bir önceki dönem binin üzerinde öğrenci gitti. İnşallah bütün çocuklarımız Türkiye'nin her yerini görsünler, tarihi, turistik, kültürel zenginliklerini görsünler. İstanbul'u da Muğla'yı da Ankara'yı da… Bu gezi şüphesiz onların gelişimine, ileride eğitimine katkı sağlayacak. Sayın Cumhurbaşkanımıza, eşi Emine Hanım'a ve İçişleri Bakanımıza teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimize hayırlı yolculuklar diliyoruz."

İl merkezi ve Yüksekova ilçesinden 20'şer olmak üzere 40 kişilik öğrenci grubu, Vali Akbıyık, Milli Eğitim Müdürü Bilal Gür ve İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu tarafından Muğla'ya gitmek üzere Van'a uğurlandı.

Benzer Haber:  Hakkari-Şemdinli hudut hattında 2 bin 890 paket kaçak sigara ele geçirildi

Sağlık Bakanı Koca: "İyileşen sayısı 120 bini geçti.Yoğun bakım desteğine ihtiyaç azalmaya devam ediyor. Başarı, 83 milyonun gösterdiği uyumun sonucu"

Son 24 saatte 1321 kişinin daha iyileşmesiyle Kovid-19 tedavisi tamamlananların sayısı 120 bin 15 oldu.

Türkiye'de son 24 saatte 987 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu, 29 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 157 bin 814, can kaybı 4 bin 369 oldu.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said ile telefonda görüştü.

Erdoğan-Said görüşmesinde Kovid-19 ile mücadele başta olmak üzere ikili ilişkiler ve bölgesel meseleler ele alındı.

İngiltere'de Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı son 24 saatte 121 artışla 36 bin 914'e yükseldi.