Halk otobüsü şoförü aracında unutulan 18 bin doları sahibine teslim etti

ANTALYA (AA) – Antalya Büyükşehir Belediyesinde çalışan halk otobüsü şoförü, kullandığı araçta unutulan 18 bin doları sahibine verdi.

İbrahim Bardak'ın kullandığı VF01 Varsak – Fakülte hattında sefer yapan halk otobüsünde çanta unutulduğunu fark eden iki yolcu, çantayı şoföre teslim etti.

Çantanın içinde döviz bulunduğunu gören şoför Bardak, durumu ulaşım daire merkezine bildirdi. Çanta ve paralar, burada emanete alındı.

Bir süre sonra ise otobüste çantasını unuttuğunu fark eden Yunus Gülbaş isimli emekli avukat, toplu ulaşım merkezine başvurdu. İçinde 18 bin dolar olan çantasının Varsak Bölgesi Altıayak Mahallesi'ndeki depolama alanında olduğunu öğrenen Gülbaş, buraya giderek çantasını otobüs şoförü Bardak'tan teslim aldı.

Gülbaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, şehir merkezindeki işlerini tamamladıktan sonra evine gitmek için belediye otobüsüne bindiğini söyledi. Otobüsten indikten sonra çantasının yanında olmadığını fark ederek durumu belediye yetkililerine bildirdiğini aktaran Gülbaş, "Çantamın içinde 18 bin dolar vardı. Çantayı kaybettikten sonra yeniden bulabileceğime dair hiç ümidim yoktu. Şoför İbrahim Bardak'ı artık kardeşim olarak görüyorum. Ona ve belediye çalışanlarına teşekkür ederim." diye konuştu.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

ELAZIĞ (AA) – Elazığ'da bir kişi, yanlışlıkla hesabına yatırılan 20 bin lirayı, bankayı uyararak sahibine iade etti.

GSM operatörü mağazasında çalışan Murat Onat, mesai saatinde müşterileriyle ilgilendiği sırada, cep telefonuna gelen mesajla hesabına 20 bin lira yattığını öğrendi.

Beklediği bir para olmadığı için hemen bankayı arayan Onat, durumu yetkililere bildirdi.

Bunun tanımadığı bir kişi tarafından hesabına yanlışlıkla gönderildiğini öğrenen Onat, parayı banka aracılığıyla sahibine iade etti.

Onat, yaptığı açıklamada, ilk kez karşılaştığı durum karşısında önce şaşkınlık yaşadığını söyledi.

Paranın yanlışlıkla yatırılmış olabileceğini düşünerek bankayla irtibata geçtiğini anlatan Onat, "Alın teriyle kazandığım helal parayla çok şükür gönül rahatlığıyla evime ekmeğimi götürüyorum. Hakkım olmayan bir parayı daha fazla hesabımda tutamazdım. Doğru olanı yapmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyorum." dedi.

Mağaza müdürü Fatih Özdil ise çalışanlarının örnek davranışının kendilerini mutlu ettiğini belirtti.

TEKİRDAĞ (AA) – Tekirdağ'ın Malkara ilçesinde, pazarda altın kolye bulan 112 Acil Servis ambulans şoförü ve şehit ağabeyi Ramazan Vural, kolyeyi, sahibine verilmek üzere zabıtaya teslim etti.

Şehit Uzman Çavuş Selim Vural'ın ağabeyi Ramazan Vural, semt pazarında alışveriş yaparken yerde altın kolye buldu.

Kolyeyi, sahibine verilmek üzere pazarda görevli zabıta ekiplerine teslim eden Vural, "Kardeşimi bu devlete şehit verdik. Boğazımızdan haram lokma geçmez. İnşallah sahibi çıkar da teslim edilir." dedi.

Zabıta ekipleri de Vural'a teşekkür etti.