Çar. Tem 24th, 2019

Halkbank, Bursa'da ticari kredilerini 14,6 milyar liraya taşıdı

(AA) – 'da "Güncel Ekonomi, İvme Finansman Paketi ve Ekonomi Değer Kredisi Paneli" düzenlendi.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nda () düzenlenen panelde konuşan Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Hasan Tuncay, Bursalı iş insanlarına bankanın yeni ürünleri hakkında bilgi verdi.

Tuncay, firma temsilcilerine güncel ekonomiye dair değerlendirmelerini sunduğu panelde, "İvme Finansman Paketi ve Ekonomi Değer Kredisi"ni anlattı.

Bursalı sanayicilerin yaptıkları güçlü yatırımlarla kenti önemli bir istihdam ve ihracat merkezi haline getirdiğini, Halkbank'ın da Bursalı firmaların finansman ihtiyacının karşılanmasına özel bir önem verdiğini belirten Tuncay, şunları kaydetti:

"Son 5 yılda ticari kredilerimizi yüzde 28 oranında artırdığımız ve toplam ticari kredilerimizi yılın ilk çeyreğinde 14,6 milyar liraya taşıdığımız Bursa'da sanayinin gelişimine büyük önem veriyoruz. Bursa'da başta otomotiv, tekstil ve makine olmak üzere stratejik sektörlerde faaliyet gösteren tüm firmaların, bankamızın sunduğu kredi imkanlarından uygun koşullarda yararlanabilmesini arzu ediyoruz."

 • “Halkbank'ın Denizli bölgesindeki ticari kredileri 10 milyar TL'yi aştı”
 • İSTANBUL (AA) – Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, Denizli bölgesinde toplam ticari kredilerini yüzde 23,8 artışla 10,1 milyar TL'ye taşıdıklarını bildirdi.
  Halkbank'tan yapılan açıklamaya göre, finans sektörü ve reel kesim arasındaki güçlü diyaloğun uzantısı olarak gerçekleşen "Halkbank Üreten Türkiye" buluşmaları, Denizli bölgesinde Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan'ın katılımıyla devam etti.
  Denizli, Muğla ve Uşak illerinde faaliyet

 • Halkbank, İkitelli OSB ve çevresinde kredi büyüklüğünü 2,5 milyar TL’ye taşıdı
 • İSTANBUL (AA) – Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, İkitelli Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ve civarında faaliyet gösteren Halkbank şubelerinin toplam kredi büyüklüğünün 2,5 milyar TL’ye ulaştığını bildirdi.
  Halkbank açıklamasına göre, imalat sanayisinde faaliyet gösteren firmalara özel çözümler sunmayı sürdüren Halkbank, Organize Sanayi Bölgeleri buluşmalarına devam ediyor.
  KOBİ kredileri alanında yüzde 17,1 pazar payını daha da artırmayı