Hamas uzlaşı ve ateşkes için Mısır'da

– Hamas Milli İlişkiler Daire Başkanı ve Siyasi Büro Üyesi Husam Bedran, kendileri için uzlaşı ve ulusal birliğin daimi ve değişmez bir karar olduğunu vurguladı

GAZZE (AA) – Hareketi Milli İlişkiler Daire Başkanı ve Siyasi Büro Üyesi Husam Bedran, uzlaşı ve ulusal birliğin daimi ve değişmez kararları olduğunu ifade etti.

Bedran yayımladığı yazılı açıklamada, Hamas üyelerinden oluşan bir heyetle Mısır'ın daveti üzerine Filistin halkını ilgilendiren bazı konuları görüşmek üzere Kahire'ye geldiklerini kaydetti.

Hamas Hareketi için uzlaşı ve ulusal birliğin daimi ve değişmez bir karar olduğunu vurgulayan Bedran, Filistinli tarafların çoğunun ülkedeki bölünmeyi sonlandırmak için yöntem olarak 2011'deki uzlaşıya ve sonraki anlaşmalara bağlı kalmayı benimsediğini belirtti.

Bedran, Fetih Hareketi'ni Filistin'e ilişkin kararlarda tek söz sahibi olma konusunda ısrarcı olmakla ve bölünmeyi sonlandırma çabalarını durdurma tehdidi savurmakla suçladı.

Milli İlişkiler Daire Başkanı Bedran ayrıca Fetih'in önceki tüm girişimleri ve Mısır'ın rolünü devre dışı bıraktığını savundu.

Hamas'ın aralarında bulunduğu Filistinli bazı gruplar, bir süredir Mısır ile İsrail'le ateşkes konusunu görüşüyor.

Fetih Hareketi ise İsrail'le herhangi bir anlaşma yapılmadan önce Filistin hükümetinin Gazze Şeridi'nde yönetimi tamamen devralması gerektiğini savunarak, Hamas ile İsrail arasında anlaşma yapılmasına karşı çıkıyor.

 • Hamas Kahire'deki uzlaşı görüşmelerini sürdürüyor
 • GAZZE (AA) – Hamas Hareketi, Filistin uzlaşısına ilişkin bir heyetin Kahire'deki görüşmelere devam ettiğini açıkladı.
  Hamas'tan yapılan yazılı açıklamada, kendilerinden bir heyetin Filistin uzlaşısına ilişkin konuları Kahire'de Mısırlı yetkililerle ayrıntılı olarak görüşmeyi sürdürdüğü belirtildi.
  Aynı heyetin pazartesi günü de görüşmelere devam edeceği belirtilen açıklamada, görüşmelerin Kahire'deki Mısır İstihbarat Teşkilatı'nda yürütüldüğü kaydedildi.
  El-Fetih ve Hamas hareketlerinin

 • Heniyye, “uzlaşı ve ateşkes” için Gazze'ye gelen Mısır heyetini kabul etti
 • GAZZE (AA) – Hamas lideri İsmail Heniyye, Filistin uzlaşısı ve ateşkesi görüşmek üzere Gazze Şeridi'ni ziyaret eden Mısır güvenlik heyeti ile bir araya geldi.
  Hamas'tan yapılan açıklamaya göre, Heniyye ve Hamas'tan bazı yöneticiler, Filistin uzlaşısı ve İsrail'le ateşkesi görüşmek üzere Gazze'ye gelen Mısır istihbarat teşkilatındaki Filistin dosyasından sorumlu Tuğgeneral Ahmed Abdulhalık başkanlığındaki güvenlik heyetiyle bir