Hande Baladın Red Bull sporcusu oldu

İSTANBUL (AA) – Eczacıbaşı Dynavit smaçörü Hande Baladın, Red Bull ailesine katıldı.

Red Bull'dan yapılan açıklamaya göre, Kariyerine Eczacıbaşı Dynavit altyapısında başlayan, kulübün küçük ve yıldız takımlarında da forma giyen Baladın, bir sezon hariç, 2015-2016 sezonundan bu yana A Takım’da oynuyor.

Eczacıbaşı Dynavit kariyerinde bir Dünya Kulüpler Şampiyonası, bir CEV Kupası ve 2 Türkiye Süper Kupası şampiyonluğu bulunan Baladın, mili takım formasıyla da birçok başarıya imza attı.

2011 yılından bu yana Türkiye Kadın Milli Voleybol Takımı’nda mücadele eden yıldız oyuncu, 2017 FIVB U23 Dünya Şampiyonası şampiyonluğu, 2018 FIVB Milletler Ligi ikinciliği, 2019 CEV Avrupa Voleybol Şampiyonası ikinciliği gibi başarılarına son olarak 2020 Tokyo Olimpiyatları beşinciliğini ekledi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Eczacıbaşı Dynavit smaçörü Hande Baladın, Red Bull ailesinin yeni üyesi olmanın kendisini çok mutlu ettiğini belirtti.

Baladın, şunları kaydetti:

"Hayallerimden biri olan Red Bull ailesine katıldığım için çok mutluyum. Kendi alanının en iyi sporcularıyla bir arada olacağım için de çok heyecanlıyım. Bu, takımım Eczacıbaşı Dynavit ve bana destek olan herkes sayesinde ne kadar doğru adımlar attığımızın kanıtı oldu. En iyilerin arasında yer almak tarif edilemez bir duygu."

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Red Bull’dan yapılan açıklamaya göre, Türkiye’nin rallideki en yetenekli genç sporcularından Castrol Ford Team Türkiye pilotu, Red Bull sporcusu Türkkan, 2021 Balkan Ralli Kupası’nda tarihi bir başarıya imza attı. Türkkan, kupada “Genç Pilotlar” ve “İki Çeker” kategorilerinde şampiyonluğa ulaştı.

Toplam 5 ayaktan oluşan kupaya Eskişehir’de elde ettiği zaferle başlayan başarılı pilot, son yarış olan Sırbistan Rallisi’nde de henüz ilk gün tamamlandığında şampiyonluğunu garantiledi.

Sırbistan’daki son mücadelede Ali Türkkan, co-pilotu Onur Vatansever ile ilk gün sonunda, Balkan Kupası’na ulaşmayı garantiledi. Bu zaferle Türkkan, diğer Red Bull sporcusu Yağız Avcı’dan sonra Avrupa’da şampiyonluk kupasına uzanmayı başaran ilk Türk pilot oldu.

İSTANBUL (AA) – Red Bull sporcusu Ali Türkkan, 2021 Balkan Ralli Kupası'nda 2 kategoride şampiyonluğa ulaştı.

Red Bull'dan yapılan açıklamaya göre, Türkiye'nin rallideki en yetenekli genç sporcularından Castrol Ford Team Türkiye pilotu, Red Bull sporcusu Türkkan, 2021 Balkan Ralli Kupası'nda tarihi bir başarıya imza attı. Türkkan, kupada "Genç Pilotlar" ve "İki Çeker" kategorilerinde şampiyonluğa ulaştı.

Toplam 5 ayaktan oluşan kupaya Eskişehir'de elde ettiği zaferle başlayan başarılı pilot, son yarış olan Sırbistan Rallisi'nde de henüz ilk gün tamamlandığında şampiyonluğunu garantiledi.

Sırbistan'daki son mücadelede Ali Türkkan, co-pilotu Onur Vatansever ile ilk gün sonunda, Balkan Kupası’na ulaşmayı garantiledi. Bu zaferle Türkkan, diğer Red Bull sporcusu Yağız Avcı'dan sonra Avrupa'da şampiyonluk kupasına uzanmayı başaran ilk Türk pilot oldu.