Per. Ağu 22nd, 2019

Hastane koridorundan konser salonuna

– Edirne’de Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde tedavi gören hastalardan oluşan koro konser verdi

EDİRNE (AA) – 'de psikolojik rahatsızlıkları nedeniyle tedavi gören hastalardan oluşan koronun konseri büyük beğeni topladı.

Edirne Valiliği ve Sağlık Müdürlüğü işbirliğiyle Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezi'nin 20 danışanından kurulu Türk Sanat Müziği korusu Halk Eğitim Merkezi'nde sahne aldı.

Çeşitli şarkılar seslendiren koro, büyük beğeni ve alkış aldı. Bazı danışanların aileleri konserde duygulu anlar yaşadı.

Konsere Edirne Valisi Ekrem Canalp'in Eşi Dr. Ayten Canalp, Sağlık Müdürü Ali Cengiz Kalkan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş ve aileler katıldı.

– "Kederde de sevinçte de beraberiz"

Edirne Sağlık Müdürü Ali Cengiz Kalkan, konsere 6 ay boyunca hazırlık yapıldığını söyledi.

Danışanlarının morallerini artırmak amacıyla bu tarz etkinlikler düzenlemeye devam edeceklerini anlatan Kalkan, "Çok güzel bir konser gerçekleştirdiler. Bununla onların morallerini artırmak, birlikte olduğumuzun mesajını vermek, her zaman her yerde, kederde de sevinçte de beraber olduğumuzu anlatmak istedik." dedi.

  • Minik mehteranlar külliyede konser verdi
  • EDİRNE (AA) – Edirne'de ilkokul öğrencilerinden oluşan mehter takımı, Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi'nde Osmanlı marşlarını seslendirdi.
    Meriç İlkokulu öğrencilerinden oluşan mehter takımı, tarihi mekanda mehter marşlarını seslendirdi. Osmanlı dönemi kıyafetleriyle yer alan mankenler de konsere renk kattı.
    Konsere gelenler, ilgiyle izledikleri minik mehteranları cep telefonlarının kameralarıyla görüntüledi.
    Okulun müdürü Azize Turan, burada yaptığı konuşmada, devamsızlık