Hatay'da helikopterli trafik denetiminde 34 sürücüye 6 bin 116 lira ceza kesildi

HATAY (AA) – Hatay'da helikopter destekli trafik denetiminde 34 sürücüye 6 bin 116 liralık cezai işlem yapıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ile Bölge Trafik
Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Adana Emniyet Müdürlüğüne ait helikopterle, Hatay genelindeki yoğun caddelerde denetim gerçekleştirdi.

Havadan kusuru tespit edilen sürücülere helikopterden uyarı anonsları yapıldı ve karadaki ekiplerce cezai işlem uygulandı.

Toplam 4 saat uçuş gerçekleştiren hava ekibi, kırmızı ışık ihlali, emniyet kemeri kullanmamak, cep telefonu kullanımı, emniyet şeridi ile banketleri acil ve zorunlu haller dışında kullanan sürücüleri tespit etti.

Denetimlerde 34 sürücüye toplam 6 bin 116 lira ceza kesildiği öğrenildi.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

KASTAMONU (AA) – Kastamonu'da jandarma ekiplerince drone ile yol kontrolü yapıldı.

İl Jandarma Komutanlığı Devrekani 5'inci Jandarma Trafik Timi ve Jandarma Asayiş ekipleri tarafından, Devrekani-Çatalzeytin kara yolunda drone ile trafik denetimi gerçekleştirildi.

Denetimde 43 araç kontrol edildi.

Denetimde kural ihlalinde bulunan araç ve sürücü tespit edilmedi.

KASTAMONU (AA) – Uluslararası D-100 kara yolunun Kastamonu sınırları içindeki güzergahta, jandarma tarafından helikopter destekli trafik denetimi yapıldı.

İçişleri Bakanlığının trafik kazalarını önlemek amacıyla hayata geçirdiği eylem planı kapsamında uygulamaya konulan helikopterle trafik denetimi, Kastamonu Jandarma Komutanlığı Jandarma Trafik Timi ile Tosya Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği ekiplerince gerçekleştirildi.

D-100 kara yolunda oluşturulan trafik uygulama noktaları ile jandarmaya ait Skorsky helikopterindeki görevlilerce 83 araç ve sürücü kontrol edildi.

Uygulamada, kural ihlali yapan sürücü tespit edilmedi.

Denetimlerin sürdürüleceği bildirildi.