“Hepimizin teyakkuz halinde olması ve provokasyonlara gelmemesi lazım”

ŞANLIURFA (AA) – BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Suriyelilere yönelik provokasyonlara ilişkin, "Kavgayı sadece terör örgütleri değil birtakım ABD, başta olmak üzere Batılı güçler istiyor, hepimizin teyakkuz halinde olması ve provokasyonlara gelmemesi lazım." dedi.

Destici, partisinin il kongresinin ardından tarihi Balıklıgöl yerleşkesini ziyaret etti. Burada bir süre Hazreti İbrahim'in doğduğu rivayet edilen makamda dua eden Destici, vatandaşlarla da sohbet etti.

Burada gazetecilere açıklamada bulunan Destici, kentte 3 gün önce Türkler ve Suriyeliler arasında bir gerginliğin yaşandığını hatırlatarak, konuyla ilgili yetkililerden detaylı bilgi aldığını söyledi.

Vatandaşlara provokasyonlara gelmemeleri konusunda uyaran Destici, şöyle devam etti:

"Birlik ve beraberliğimizi bozmaya çalışanlar var. Burada kısa süre önce üzücü bir hadise yaşandı. Devlet bununla ilgili tedbirlerini aldı. İçeriden de bu kavgayı tahrik edenler var. Bunlarla ilgili de ciddi çalışmaların yapıldığını biliyorum. Terör örgütlerinin, PKK başta olmak üzere tamamının arzusu, Türk vatandaşları ile Suriyeliler arasında bir kavga çıksın, hatta büyüsün, Şanlıurfa ile sınırlı kalmayıp, bütün bölgelere sıçrasın. Kavgayı sadece terör örgütleri değil birtakım ABD, İsrail başta olmak üzere Batılı güçler istiyor. Hepimizin teyakkuz halinde olması ve provokasyonlara gelmemesi lazım. Tedbir almak lazım. Halk tahrik edilmeye çalışılıyor."

Destici, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol ve İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu'nu da ziyaret etti.

 • Akka'da 3 İsrail güvenlik görevlisi yaralandı
 • AKKA (AA) – İsrail'in kuzeyindeki Akka kentinde, araçla düzenlenen saldırıda 3 İsrail güvenlik görevlisinin yaralandığı bildirildi.
  İsrail basınına göre, Akka'daki tren istasyonu yakınlarında, İsrail vatandaşı bir Filistinlinin aracını üzerilerine sürdüğü 1 polis ve 2 asker yaralandı.
  Basın, saldırganın polis tarafından silahla ağır yaralandığı bilgisine yer verdi.

  İsrail polisinden yapılan yazılı açıklamada ise, "terör eylemi" olarak nitelenen saldırının arka

 • İsrail askerleri 7 Filistinliyi gözaltına aldı
 • KUDÜS (AA) – İsrail askerleri işgal altındaki Batı Şeria'da 7 Filistinliyi gözaltına aldı.
  İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamaya göre, Batı Şeria'nın çeşitli bölgelerinde gece düzenlenen operasyonlarda "terör eylemlerine karıştıkları" iddiasıyla 7 Filistinli gözaltına alındı.
  Açıklamada, söz konusu Filistinlilerin sorgulanmak üzere bölgedeki gözaltı merkezine sevk edildiği belirtildi.
  İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te sık sık evlere baskın düzenleyen