Hepsiburada'nın “Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü Programı”na uluslararası ödül

İSTANBUL (AA) – Hepsiburada, Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü Programı ile uluslararası anlamda fark yaratan markaları ve projeleri ödüllendiren "The Global Business Excellence Ödülleri"nde Üstün İş Ödülü'ne layık görüldü.

Hepsiburada açıklamasına göre, 2017 yılında başlattığı ve bugüne kadar 19 binden fazla kadın girişimciye destek sağlayan Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü Programı ile Şirket, "The Global Business Excellence Ödülleri"nde Üstün İş (Outstanding Business) kategorisinin kazananı oldu.

Hepsiburada'nın Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan’ın vizyon ve liderliğinde hayata geçirilen program daha önce, "Communicate Magazine Ödülleri"nde "En İyi Uygulama" ve "Felis Ödülleri"nde "CSR" kategorisinde altın dereceyi hak etmişti.

Kadınların ekonomiye katılımlarına ve e-ticarette güç kazanmalarına katkı sağlamak için başlatılan Girişimci Kadınlarla Teknoloji Gücü Programı; sunduğu birçok destek ve Hepsiburada’dan aldığı teknoloji gücü ile Türkiye’nin 81 ilindeki 19 binden fazla girişimci kadına ve 50 kadın kooperatifine ulaştı.

Programa dahil olan kadın girişimcilere, Hepsiburada'nın aylık 200 milyondan fazla ziyareti ağırlayan dev ekosisteminde mağaza açma, indirimli komisyon oranlarından faydalanma, reklam ve pazarlama desteği, eğitim ve indirimli kargo imkanı gibi destekler sunuluyor. Salgın döneminde girişimci kadınlar, programın sunduğu desteklerle siparişlerinde yüzde 65’lik artış sağlarken, bugüne kadar yüzde 95’i satış başarısı gösterdi ve işlerini 98 kat büyüttüler.

– "Kadın girişimcilere desteğimiz sürecek"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Hepsiburada Ticari Grup Başkanı Mutlu Erturan, 2017 yılında kadınların ekonomiye katılımlarını desteklemek amacıyla hayata geçirdikleri Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü Programının "The Global Business Excellence Ödülleri" kapsamında aldığı prestijli ödülün mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını belirtti.

Program kapsamında bugüne kadar 19 binden fazla kadın girişimcinin hayallerine destek olma fırsatı bulduğunun altını çizen Erturan, "Teknoloji gücümüzü seferber ettiğimiz bu programla ülkemizin sürdürülebilir ekonomik büyümesine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Türkiye’nin Hepsiburada’sı olarak kadın girişimcilere olan desteğimizi sürdürmeye her daim devam edeceğiz. Bizi bu ödülü almamıza vesile olan herkese teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

The Global Business Excellence jürileri de Hepsiburada'nın, daha fazla kadını e-ticaret sektöründe var olmaya teşvik ederek Türkiye'de toplumsal cinsiyet eşitliğine katkı sağlarken, global uygulamalara da örnek olduğunu belirtti.

Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü Programı sayesinde, platform üzerindeki işletmelerin oranının yüzde 6’dan yüzde 25'e yükselmesi ve kadınların sağladığı ticari başarının projenin niteliğinin göstergesi olduğunu vurgulayan jüriler, "Hepsiburada, Türkiye'deki girişimci kadınların el emeği ürünlerine ekonomik değer katıyor, finansal hedeflerini geliştirme imkanı sağlıyor. Bu doğrultuda ekonomiye sunulan katma değer de umut verici. Sağlanan toplumsal faydanın yanı sıra, kadınların ekonomiye katılımlarına destek vererek eşitliğe sunduğu katkı için Hepsiburada'yı tebrik ediyoruz." değerlendirmesini yaptı.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – ING Alışverişçi, artık Hepsiburada üzerinden de ING müşterisi olsun ya da olmasın herkese alışverişlerinde tek tıkla online alışveriş kredisi kullanma imkanı sunuyor.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, ING Türkiye, online alışverişlerde taksitle ödeme fırsatı sunan ve online kredi kullanımını kolaylaştıran platformu ING Alışverişçi ile zahmetsiz bankacılık hizmetlerini yaygınlaştırmaya devam ediyor.

ING Türkiye, ING Alışverişçi platformu ile online alışverişlerde taksitle ödeme fırsatı sunuyor ve online kredi kullanımını kolaylaştırıyor. Geçen yıl kullanılmaya başlanılan ING Alışverişçi, gerçekleştirilen stratejik iş ortaklığı ile artık e–ticaret platformu Hepsiburada üzerinden de tüketicilerle buluşuyor. ING Alışverişçi sayesinde artık ING Türkiye'nin müşterisi olan ya da olmayan herkes, Hepsiburada üzerinden ihtiyaç duydukları anda tek tıkla kolayca ve hızlıca kredi kullanma imkanına kavuşuyor. ING Alışverişçi ile 750 TL ve 25 bin TL arasındaki tüm harcamalar için belirlenen kategorilere göre 36 aya varan taksit imkanı sunuluyor.

– Turuncu Ekstra'lılara peşin fiyatına taksit imkanı

Kredi başvurusu aşamasında Turuncu Ekstra programına dahil olan ve kredi kullandırımı sonrasında ING Banka Kartı ile aylık en az 1000 TL harcama koşulunu sağlayanlar Hepsiburada alışverişlerinde peşin fiyatına taksit imkanı kazanıyor.

ING müşterisi olmayanlar da ING Alışverişçi'den yararlanarak tek tıkla Hepsiburada alışverişlerinde kredi kullanabiliyor. ING Alışverişçi için başvuru bilgilerini tamamlayan tüketiciler, nihai kredi onayı alındıktan sonra ING tarafından bilgilendiriliyor ve başvuru sürecinin tamamlanması için kurye ile kimlik teyitleri yapılıyor.

– "Mükemmel müşteri deneyimi için inovasyona yatırım yapmaya devam edeceğiz"

Açıklamada görüşlerine yer verilen ING Türkiye Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Ozan Kırmızı, "Türkiye'nin lider dijital kurumu" olma hedefiyle ilerlediklerini belirterek, şunları kaydetti:

"Müşteri deneyimini stratejimizin merkezinde konumluyor ve müşterilerimize zahmetsiz ve kolay hizmet sunmak için inovasyona öncelik veriyoruz. Yenilikçi ürünlerimizle müşterilerimizin iş ve özel hayatlarında bir adım önde olmalarını mümkün kılmayı hedefliyoruz. Bu anlayışla geliştirdiğimiz ING Alışverişçi ile hem tüketicilerin zahmetsizce online alışveriş kredisi kullanmalarını sağlıyoruz hem de firmalara çoklu kanal stratejilerini destekleyen kolay ve masrafsız bir ödeme alternatifi sunuyoruz. Bu kapsamda şimdi de Hepsiburada ile stratejik iş ortaklığı gerçekleştirerek daha çok tüketicinin zahmetsiz bankacılık hizmetlerimizden yararlanmasını amaçladık. Mükemmel müşteri deneyimi için teknoloji ve inovasyona yatırım yapmaya devam ederken kurduğumuz iş ortaklıkları ile çalıştığımız firmalarımızın da stratejilerini destekleyen çalışıyoruz. İlerleyen günlerde bu alanda daha fazla online iş ortaklığı çalışmalarımızı duyuracağımızı da paylaşmak isterim."

İSTANBUL (AA) – Hepsiburada, okula dönüş döneminde hayata geçirdiği "Hepsi Okula" kampanyası kapsamında Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) iş birliğiyle Eğitime Destek Seferberliği başlattı.

Hepsiburada'dan yapılan açıklamaya göre şirket, topluma değer katma ve toplumsal sorunların çözümünde öncü olma misyonuyla, kadınlar, çocuklar, dezavantajlı bireyler, sahipsiz hayvanlar, çevre, bilim, kültür, eğitim, spor ve sanata yönelik sosyal sorumluluk projeleriyle toplumsal değer yaratmaya devam ediyor.

Bu misyonuyla öncelikli olarak eğitimin öneminin bilinciyle, TEGV ile yeni bir projeyi hayata geçiriyor.

Hepsiburada'nın TEGV iş birliğiyle başlattığı eğitime destek seferberliği kapsamında, Türkiye'nin dört bir yanından 2 bin 500 çocuğun 1 yıllık eğitim masraflarını karşılıyor ve tüm paydaşlarını da bu seferberliğe destek olmaya davet ediyor.

Çocuklara nitelikli eğitim desteği sağlamak ve eğitimde fırsat eşitliğine katkı sunmak üzere başlatılan bu seferberlik hareketinde, platformda bulunan TEGV mağazasında satılan TEGV ürünlerinin yanı sıra 20, 50, 100 ve 150'şer TL'lik dijital destek kartları da yer alıyor.

Hepsiburada müşterileri bu destek kartlarını satın alarak, ya da hediye ederek bu eğitim seferberliğine katılabiliyor ve bu iyilik hareketine katkıda bulunabiliyor.

– "Tüm müşterilerimiz ve paydaşlarımızı destek vermeye davet ediyoruz"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Hepsiburada Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CMO) Ender Özgün, " Türkiye'nin Hepsiburada’sı olarak ülkemizin geleceği olan çocuklarımız, eğitimde fırsat eşitliği ile bilim ve teknolojiden sanata birçok alanda hayallerini bir adım daha ileriye taşısın, hedeflerine ulaşabilsin diye TEGV ile birlikte işbirliği yaparak 2 bin 500 çocuğun 1 yıllık eğitim masraflarını karşılamaktan mutluluk duyuyoruz.Bu seferberliği daha da büyütmek için tüm müşterilerimiz ve paydaşlarımızı da destek vermeye davet ediyoruz. Sosyal sorumlu marka anlayışımız kapsamında, ayda milyonlarca ziyarete ev sahipliği yapan platformumuzda, iş ortaklarımızla birlikte sene içinde yeni inisiyatifleri de hayata geçirerek eğitim için katkımızı sürdürmeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı da salgın döneminde etkinlik noktalarının kapalı olması nedeniyle programları dijital platforma taşıyarak uzaktan eğitimlerle etkinliklere devam ettiklerini belirtti.

Okullarla birlikte etkinlik noktaları açmaya hazırlandıkları bu dönemde Hepsiburada'nın başlatmış olduğu "Hepsi Okula" kampanyası ile daha çok çocuğu nitelikli eğitimle buluşturabilecek olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını bildiren Tosyalı, aynı zamanda Hepsiburada.com platformu bünyesindeki TEGV mağazasında satışa sunulan ürünlerin de çocukların eğitimlerine katkıda bulunacağını kaydetti.