Cum. Tem 19th, 2019

Hidayet Türkoğlu'ndan Pero Antic'e tebrik

İSTANBUL (AA) – Türkiye Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, Kuzey Makedonya Federasyonu Başkanı seçilen Pero Antic'i tebrik etti.

TBF'nin internet sitesinde yer alan mesajda Hidayet Türkoğlu'nun şu ifadelerine yer verildi:

"Türkiye Basketbol Federasyonu adına, oy birliği ile Kuzey Makedonya Basketbol Federasyonu Başkanı görevine seçilen Sayın Pero Antic'i kutluyorum. Sporculuk kariyerinde yakın ilişkiler kurduğumuz Sayın Antic'e, ülkesi Kuzey Makedonya'da basketbolun daha popüler bir spor haline getirmesi konusunda her türlü katkıyı sunacağımı belirtmek isterim. Sayın Antic'e yeni görevinde başarılar diliyor ve oyunculuk kariyerinde edindiği tecrübeleri Kuzey Makedonya basketbolunun gelişimi için kullanmasını umuyorum."

Pero Antic, 2015-2017 yıllarında Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Fenerbahçe Beko formasını da giymişti.

  • Türkoğlu'ndan Zagklis'e tebrik mesajı
  • İSTANBUL (AA) – ​Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, FIBA Genel Sekreterliğine getirilen Andreas Zagklis için bir tebrik mesajı yayımladı.
    Türkoğlu, TBF'nin internet sitesinde yer alan açıklamasında, "Türkiye Basketbol Federasyonu olarak, FIBA Yönetim Kurulu tarafından oy birliği ile FIBA Genel Sekreterliği görevine getirilen Sayın Andreas Zagklis'ı kutluyorum. Sayın Zagklis'e yeni görevinde başarılar diliyor ve çalışmalarının

  • Hidayet Türkoğlu'ndan bayram kutlaması
  • İSTANBUL (AA) – Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Kurban Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
    Türkoğlu, federasyonun internet sitesinde yer alan mesajında, "Milletimizin birlik ve beraberliğini pekiştiren, toplumsal yardımlaşma ve dayanışma duygularının zirveye ulaştığı Kurban Bayramı'nı hep birlikte karşılamanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz." ifadelerini kullandı.
    Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın desteğiyle başlatılan "Haydi Sahaya"