Pts. May 27th, 2019

Hindistan Milli Takımı'nda Stimac dönemi

İSTANBUL (AA) – Futbol Milli Takımı'nda teknik direktörlük görevine Hırvat Igor Stimac getirildi.

Hindistan Futbol Federasyonundan yapılan açıklamada, Stephen Constantine'den boşalan teknik direktörlük görevi için 51 yaşındaki Stimac ile iki yıllık sözleşme imzalandığı belirtildi.

Fransa'da düzenlenen 1998 Dünya Kupası'nda üçüncü olan Hırvatistan Milli Takımı'nda forma giyen Stimac, 2001 yılından bu yana teknik direktörlük yapıyor.

 • Hindistan'da Maocu isyancılara yönelik operasyon deavm ediyor
 • ANKARA (AA) – Hindistan'da 2010 yılından bu yana güvenlik güçleri ile Maocu isyancılar arasında çıkan silahlı çatışmalarda 1190 isyancının öldürüldüğü bildirildi.
  Hindustan Times'ta yer alan ve resmi rakamlara dayandırılan habere göre, 2010'dan bu yana ülkede 1190 Maocu isyancı, güvenlik güçlerince öldürüldü.
  Verilere göre, 225 ve 222 ile en fazla isyancının öldürüldüğü yıllar 2018 ve 2016 oldu.
  2010'dan beri

 • New York sokaklarında Hindistan rüzgarı
 • NEW YORK (AA) – ABD’nin New York kentinde Hindistan’ın bağımsızlığının 72. yıldönümünü kutlamak amacıyla düzenlenen “Hindistan Günü Geçit Töreni” kentin sokaklarında renkli görüntüler oluşturdu.

  Manhattan Adası’ndaki Madison Caddesi üzerinde başlayan Hindistan Günü Geçit Töreni’nde genç yaşlı yüzlerce katılımcı yer aldı.
  Geleneksel çalgıları ve renkli kıyafetleri ile New York sokaklarını dolaşan Hintliler, New York sokaklarında Hindistan rüzgarı estirdi.
  Yürüyüşe