Honda, Türkiye motosiklet sektöründeki liderliğini 6'ncı yılında da sürdürdü

İSTANBUL (AA) – Honda, Türkiye motosiklet pazarında 2020'yi 27 bin 375 adetlik motosiklet satışı ve yüzde 25 pazar payı ile kapatarak tarihindeki en yüksek pazar payını elde ederken, Türkiye'nin en çok satan motosiklet markası olma unvanını 6'ncı yılında da sürdürdü.

Honda'dan yapılan açıklamaya göre, Türkiye motosiklet pazarı, 2020'yi 108 bin 664 adetlik satış ve bir önceki yıla göre yüzde 2,7 artış ile kapattı.

Honda, Türkiye'deki büyüyen pazarda motosiklet satışlarını bir önceki yıla göre yüzde 13 artırarak 27 bin 375 adetlik motosiklet satışına ulaştı. Pazar grafiklerinin artışı ile satış rakamlarını da yükselten Honda, yüzde 25 oranındaki pazar payı ile de 2020'yi tarihindeki en yüksek pazar payı ile kapatarak liderliğinin 6'ncı yılına girdi.

Honda, gelişmiş teknolojileri, sportif performansları, üretim kalitesi ve farklı tasarımları ile motosikletseverlerin beğenisini kazanarak 2020 yılında da Türkiye'de satılan her 4 motosikletten biri olmayı başardı.

Son 6 yıldır Türkiye motosiklet pazarındaki liderliğini koruyan Honda, 2021 yılına da yeni modelleri ile iddialı başladı.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Honda segmentinde öne çıkan Civic ve CR-V modellerine yönelik temmuz ayına özel kredi kampanyası başlattı.

Şirketten yapılan açıklamada, Honda mühendisliği imzasını taşıyan teknolojisi, standart versiyonlarında sunduğu zengin donanımları, sürüş performansı ve yakıt verimliliği ile öne çıkan Honda modellerinde düzenlenen temmuz ayına özel kampanyasının detayları paylaşıldı. Buna göre, Honda Civic sedan modellerine özel 90 bin TL’ye kadar kredilerde yüzde 0,99’dan başlayan faiz oranı ile 12 ay taksit imkanı sunuluyor.

Ayrıca Honda’nın SUV segmentine öncülük eden modeli CR-V’de de güçlü ve verimli motoru, üstün konfor seviyesi, tasarımı ve güvenlik donanımlarıyla temmuz ayına özel kredi kampanyası kapsamında 150 bin TL kredi kullanımına yüzde 0,99 faiz oran ve 12 ay vade seçeneği sağlanıyor.

İSTANBUL (AA) – Honda, sınıfının önde gelen modeli Civic Hatchback'in yeni neslinin dünya tanıtımını gerçekleştirdi.

Honda'dan yapılan açıklamaya göre, Honda, Hatchback sınıfının öncü modeli Civic'in 11'inci nesline ait ilk görüntüleri yayınladı. Yeni neslinde standart olarak e:HEV logosunu taşıyacak olan Civic Hatchback, Honda'nın hibrit ürün gamına eklenen en yeni model olarak öne çıkıyor.

Tamamen yenilenen 5 kapılı yeni Honda Civic Hatchback, 50 yıllık mirasından gelen konfor ve görünümüyle dikkati çekiyor. Honda'nın Avrupa pazarında önemli bir oyuncusu olan Civic, kullanım kolaylığı sunan donanım özellikleriyle "her zamanki gibi" fark oluşturuyor.

1972'deki lansmanından bu yana 170 ülkede 27 milyondan fazla satışı gerçekleşen Honda Civic modeli, dünya çapındaki müşteriler tarafından beğeni ile karşılandı. Bu başarının tamamen yeni Civic modeli ile devam etmesi beklenirken, hibrit motorlu Civic Hatchback e:HEV, 2022'nin sonbaharından itibaren Avrupa'da satışa sunulacak.

Honda'nın e:TECHNOLOGY markası altında yer alan e:HEV logosu taşıyan yeni Civic Hatchback, Honda'nın hedeflerinde önemli bir kilometre taşı olacak. Marka, 2022 yılına kadar Avrupa'daki tüm ana akım modellerinin hibrit güç aktarma teknolojisine sahip olma hedefine ulaşmış olacak.

Honda'nın Elektrikli Vizyon Stratejisi kapsamında 2020 yılında satışa sunulan CR-V, kısa süre önce satışa çıkan Jazz ve Jazz Crosstar ve bu yılın sonlarında satışa çıkması planlanan tamamen yenilenen HR-V modellerinden tanınan ve geniş çapta beğeni toplayan hibrit motor teknolojisi, yeni Civic Hatchback sahiplerine de eğlencenin, performansın ve verimliliğin "mükemmel bir karışımı" bir sürüş deneyimi vadediyor.