“Huawei Ar-Ge Kodlama Maratonu” başlıyor

İSTANBUL (AA) – Huawei Türkiye ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Türkiye'deki yetenekli yazılım geliştiricilerinin bilgi ve iletişim teknolojileri alanındaki gelişimini amaçlayan "Huawei Ar-Ge Kodlama Maratonu" projesini hayata geçiriyor.

Huawei açıklamasına göre, ödüllü kodlama yarışması Huawei Ar-Ge Kodlama Maratonu, "Yapay Zeka" ve "Huawei Mobil Servisleri (HMS)" olmak üzere iki kategoride gerçekleştirilecek.

Huawei Ar-Ge Kodlama Maratonu ile yetenekli yazılımcıların, farklı kodlama alanlarında üretecekleri projelerle kendilerini geliştirmeleri ve bu konudaki bilgilerini artırmaları amaçlanıyor. Üç etapta tamamlanacak maratonda adaylar, ilk aşamada 26 Mayıs'tan itibaren BTK Akademi web sitesi üzerinden ön başvuruda bulunacak. Adaylar bu aşamada "Yapay Zeka" ve "Huawei Mobil Servisleri (HMS)" kategorilerden birini seçecek.

26 Mayıs-13 Haziran'da adayların, maratona katılmak ve sertifikalarını almak için gerekli çevrim içi ön eğitimi BTK Akademi web sitesi üzerinden tamamlamaları bekleniyor. Yapay zeka kategorisine yönelik eğitimler; "Bilgi Teknolojilerine Giriş", "Python ile Makine Öğrenmesi", "Doğal Dil İşlemeye Giriş", HMS (Huawei Mobil Servisleri) alanındaki eğitimler ise "Bilgi Teknolojilerine Giriş", "JAVA ile Programlamaya Giriş" ve "Huawei Mobil Servisleri" konularından oluşuyor.

İkinci aşamada ise adaylar, 20 Haziran'a kadar Huawei Yetenek Mülakat Sistemi (Talent Interview) üzerinden eleme sınavına girecek. Sınavı geçip maratona hak kazanan adaylar, 21 Haziran'da açıklanacak. Son aşamada, 25-28 Haziran'da adayların kendilerine verilen kategorideki projelerini 48 saat içinde hazırlayıp sunmaları bekleniyor. Jüri sunulan projeleri 5 Temmuz'a kadar değerlendirecek. En yüksek dereceyi alan ilk 10 projenin sahibi, düzenlenecek ödül töreni ile ödüllerine kavuşacak. Yarışmanın ödülü Huawei MateBook X dizüstü bilgisayar olarak belirlendi.

– "Yazılım geliştiriciler için iyi bir fırsat"

Açıklamada görüşlerine yer verilen BTK İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Mustafa Ermiş, şunları kaydetti:

"BTK Akademi olarak geçtiğimiz bir sene içerisinde bilgi teknolojileri alanında 82 bin 533 saat, 166 adet çevrim içi eğitimi Türk halkının hizmetine ücretsiz olarak sunduk. Eğitimlerimizin hepsi alanında profesyonel kişiler tarafından yüksek kalitede içerik olacak şekilde hazırlandı. Bilişim ekosisteminde kendini geliştirmek isteyen herkes BTK Akademi'den kariyer yolunu belirleyerek ilgili eğitimleri tamamlayıp sertifikalarını alabiliyorlar. Huawei Türkiye iş birliği ile hayata geçirdiğimiz bu maratonu yazılım geliştiriciler için iyi bir fırsat olarak görüyor ve eğitimlerini tamamlayan adayları maratona başvurmaya davet ediyorum. Şimdiden çok heyecanlı ve güzel geçeceğinden emin olduğum Huawei Ar-Ge Kodlama Maratonu'nun tüm katılımcılar ve ülkemiz bilişim ekosistemi için hayırlı olmasını diliyorum."

Huawei Türkiye Kurumsal İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Liang Dongbo da BTK iş birliğiyle bir etkinliği daha hayata geçirmekten son derece mutlu olduklarını aktararak, "Bu değerli maratonu, vizyonumuzun bir parçası olan bilgi teknolojileri ekosistemine katkıda bulunma işlevi açısından da önemli görüyoruz. Konunun yarışma boyutu kadar, bu süreçteki yapay zeka ve HMS eğitimlerinin BTK Akademi tarafından verilmesi de çok önemli. Hızla değişen bilişim dünyasında rekabette bir adım önde olmanın yolu, en güncel eğitimleri almaktan geçiyor. Programı destekleyen BTK'ya teşekkür ediyoruz. Maratonun yazılım geliştiriciler tarafından ilgiyle karşılanacağına inanıyor ve tüm adaylara içtenlikle başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Daha Fazla Haber

İSTANBUL (AA) – Huawei Tüketici Elektroniği Grubu, tüketici platformu Şikayetvar.com tarafından oluşturulan "A.C.E Awards" ödüllerinde, Türkiye'nin en yüksek müşteri memnuniyetini sağlayan cep telefonu markası seçildi.

Şirketin açıklamasına göre şirket, Huawei Türkiye Tüketici Elektroniği Grubu, Şikayetvar.com kullanıcılarının marka deneyimlerini analiz ederek oluşturduğu istatistiklere göre cep telefonu kategorisinde müşteri memnuniyetini en iyi sağlayan marka oldu.

2017'den beri sıralamada ilk 3'te, son 2 yıldır da zirvede yer alan Huawei Türkiye Tüketici Elektroniği Grubu, bu yıl da birinci olarak en iyi müşteri memnuniyeti sunan marka unvanına layık görüldü ve 6. Şikayetvar ACE Awards Diamond ödülünü aldı.

Verilen bilgiye göre, 139 binin üzerinde markanın yer aldığı, 6,9 milyon kayıtlı kullanıcının 16 milyon aylık ziyaret gerçekleştirdiği Sikayetvar.com, geniş ve etkin kullanıcı tabanı sayesinde cep telefonu sektörü için en güvenilir müşteri deneyimi analizlerini gerçekleştiriyor.

Daha önce 6 Mart'ta düzenlenen ŞikayetVar A.C.E Awards 2020 ödüllerinde de Huawei Türkiye Tüketici Elektroniği Grubu, Mükemmel Müşteri Memnuniyeti Başarı Ödülü'nü kazanmıştı.

İSTANBUL (AA) – Huawei, dizüstü bilgisayar ürünlerini satın alan kullanıcılara istedikleri takdirde uzatılmış 1 yıl daha garanti sunuyor.

Huawei'den yapılan açıklamaya göre, Huawei'nin MateBook dizüstü bilgisayarlarının kullanım süreleri uzadıkça tüketicilerin ihtiyaçları da farklılık gösteriyor.

Satın aldıkları bilgisayarları uzun süreler boyunca sorunsuz ve gerektiğinde Huawei servis garantili ücretsiz onarım fırsatıyla kullanmak isteyen tüketiciler, Huawei online mağaza üzerinden MateBook Serisi dizüstü bilgisayar satın alımı yaparken uzatılmış garanti seçeneği ile 3 yıllık tam garanti kapsamına kavuşabilecek.

799 TL'den başlayan fiyatlarla uzatılmış garanti hakkı, ana cihaz ile birlikte anakart, CPU, bellek, monitör, sabit disk, klavye, güç adaptörü ve dahili pili de kapsıyor.

Uzatılmış garanti seçeneği, Huawei online mağaza üzerinden satın alınacak MateBook 13, MateBook 14, MateBook D14, MateBook D15, MateBook D16, MateBook X ve MateBook X Pro HUAWEI dizüstü bilgisayarlarda geçerli oluyor.