Pts. May 27th, 2019

İç Güvenlik Birimleri İftar Programı

İSTANBUL (AA) – İçişleri Bakanı , “21. asrın başından itibaren bizlere, gençlerimize, vatandaşlarımıza kazandırdığınız öz güvenle birlikte inşallah bu güzel şehir, dünyanın baş şehri ve küresel güç merkezi haline gelebilecek, herkesin imrendiği ve herkesin tutulduğu bir şehirdir.” dedi.

Soylu, Yenikapı’daki Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen İç Güvenlik Birimleri İftar Programı’nda yaptığı konuşmada, iftar programında polis, sahil güvenlik ve jandarmada görev yapan personelin bir arada olduğunu söyledi.

İstanbul’un dünyanın göz bebeği olduğunu dile getiren Soylu, “Huzur, sükun, kardeşlik, birlik ve beraberlik içerisinde her geceden sabaha taşıyabilmek için burada bulunan arkadaşlarımız, burada bulunmayan ama yürekleriyle burada bulunan arkadaşlarımız büyük bir mücadele ortaya koyuyorlar. Allah onları nazardan saklasın hem de ayaklarına taş değdirmesin.” diye konuştu.

Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla, güvenlik birimlerinin İstanbul’da asayişten hırsızlığa, uyuşturucudan terörle mücadeleye, düzensiz göçten sahil ve boğazların güvenliğine kadar 24 saatlik bir mesai içerisinde olduğunu aktararak, şunları kaydetti:

“Zat-ı devletleriniz verdiği talimatın hedefi esas itibarıyla İstanbul’un küresel güç merkezi ve küresel aklın merkezi mi olacak, yoksa küresel güçlerin arka bahçesi mi? 21. asrın başından itibaren bizlere, gençlerimize, vatandaşlarımıza kazandırdığınız öz güvenle birlikte inşallah bu güzel şehir, dünyanın baş şehri ve küresel güç merkezi haline gelebilecek, herkesin imrendiği ve herkesin tutulduğu bir şehirdir. Çizdiğiniz yol, ortaya koyduğunuz irade bugün sadece 780 bin kilometrekarede değil etrafımızdaki coğrafyada da net bir şekilde takip edilmekte ve izlenmektedir.”

Soylu, nice ramazanlara huzur içerisinde ulaşmayı niyaz etti.

  • Bakan Soylu, güvenlik güçleriyle sahurda buluştu
  • ŞIRNAK (AA) – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Terör örgütlerinin son kırıntıları kaldı. Güvenlik güçlerimiz haklarından geliyor. Hiçbir şekilde geri adım atmıyorlar." dedi.
    Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Şırnak'a gelen Bakan Soylu, Cizre ilçesinde Dicle Nehri kenarında düzenlenen iftar programının ardından Silopi ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi.
    Soylu, ilçe merkezinde bulunan Sanat sokağını gezdi. Esnafı ziyaret eden ve vatandaşlarla

  • AK Parti Trabzon Belediye Başkan Adaylarını Tanıtım Programı
  • İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hitaben, “Trabzon’dan alacağınız güç önümüzdeki 4,5 yılda size hem dünyada hem de Türkiye’de o kadar kolay ve o kadar güçlü işler yaptıracak ki Allah’ın izniyle, sadece Trabzon, Türkiye değil, bütün dünya Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğiyle beraber güç bulacaktır.” dedi.
    Soylu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın