Pts. Eki 14th, 2019

İçişleri Bakanı Soylu vatandaşlarla bir araya geldi

TRABZON (AA) – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon'da vatandaşlarla bir araya geldi.

Kentte çeşitli programlara katlan Soylu, teravih namazını Ortahisar ilçesine bağlı Bahçecik Mahallesi'ndeki Mehmet Akif Ersoy Camisi'nde kıldı.

Soylu, namazın ardından caminin bahçesinde vatandaşlarla çay içti, sohbet etti. Vatandaşların sorun ve taleplerini dinleyen Soylu, ilgililere gerekli talimatları verdi.

Ramazanda mahallede davul çalan gençler, Soylu'ya sevgi gösterisinde bulundu. Soylu, çeşitli sloganlar atan gençlerle bir süre sohbet etti.

Dışişleri Bakanlığı: "AB'nin, DEAŞ'a karşı mücadele konusunda, ülkemize ders verme hakkı bulunmadığının altını çiziyoruz"

Dışişleri Bakanlığı: "AB Dış İlişkiler Konseyi’nin Suriye ve Doğu Akdeniz kararları ve ülkemize yaptığı çağrıları, tümüyle reddediyor ve kınıyoruz."

Akar: "(Şoygu görüşmesi) Faaliyetlerin koordinasyonu, uygun bir şekilde gelişmesi için yapılması gerekenleri görüştük. Yapıcı bir görüşmeydi. "

Milli Savunma Bakanı Akar: "Bugün Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile telefonda görüştük. Karşılıklı bilgi alışverişinde bulunduk"

Orgeneral Güler ve Orgeneral Gerasimov arasındaki telefon görüşmesinde, Suriye'deki güvenlik durumu ve günlük gelişmelerin ele alındığı bildirildi.