IKBY seçimlerinde Türkmenlere katılım çağrısı

ERBİL (AA) – Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) yapılan milletvekili seçimlerinde, sandıkların kapanmasına az süre kala Türkmenlere katılım çağrısı yapıldı.

Irak Türkmen Cephesi (ITC) Erbil Milletvekili Aydın Maruf, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Diğer seçimlere göre şu ana kadar düşük bir katılım var. Bu da gösteriyor ki iktidar partisi aktif bir şekilde buradaki insanlara hizmet vermedi. Türkmenlerin hem Erbil'de hem de Süleymaniye'nin Kifri ilçesinde büyük bir katılımı var." dedi.

Türkmenlere sandıklar kapanmadan oy verme çağrısında bulunan Maruf, bunun demokrasi açısından önemli olduğunu belirtti.

  • Türkmenler IKBY'de Başbakan Yardımcılığı görevine talip
  • ERBİL (AA) – Irak Türkmen Cehpesi (ITC) Erbil Milletvekili Aydın Maruf, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) kurulacak yeni hükümette Türkmenler olarak Başbakan Yardımcılığı görevine talip olduklarını söyledi.
    Maruf, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ITC öncülüğünde Erbil'de faaliyet gösteren Türkmen oluşumların yeni hükümetteki talepleri konusunda uzlaşı sağladıklarını belirtti.
    Yeni hükümette Türkmenlere rol verilmesi gerektiğinin altını çizen Maruf, "Önemli

  • Türkmenler IKBY hükümetinde güçlü temsil istiyor

  • – IKBY’de kurulacak yeni hükümette güçlü şekilde temsil edilmek isteyen Türkmenler, Erbil’de düzenlenen istişare toplantısında bir araya geldi